Home / Wydarzenia / Nowy Rok – nowe cele. Jak wytrwać w postanowieniach? 1000 kobiet miesięcznie zyskuje nowe możliwości

Nowy Rok – nowe cele. Jak wytrwać w postanowieniach? 1000 kobiet miesięcznie zyskuje nowe możliwości

Pod koniec roku nie mamy czasu na myślenie o sobie – święta, prezenty, zakupy, podsumowania, wszyscy pędzą, pędzą kobiety. Ale zbliżający się Nowy Rok to także czas postanowień: zmienię pracę na lepszą, będę lepiej zarządzać czasem i finansami, schudnę, zapiszę się na jogę, angielski i kursy zawodowe. Lista często jest długa i jak wynika z badań zaledwie 8-10 proc. osób udaje się ten plan zrealizować. Jak zyskać motywację do działania i wytrwale dążyć do osiągnięcia celu?

 

Badania z uniwersytetu w Scranton w Pensylwanii wykazały, że aż 92 proc. osób, które planują zmienić coś w Nowym Roku, nie potrafi dotrzymać założeń. Ze wszystkich postanowień noworocznych aż 47 proc. stanowią te dotyczące rozwoju zawodowego i kariery, 38 proc. zdrowia i ćwiczeń fizycznych, a 34 proc. pieniędzy. Z kolei ostatnie badania CBOS z grudnia 2017 roku przyniosły podobne wyniki, jeśli chodzi o polskie społeczeństwo. Z 50 proc. Polaków, którzy w poprzednim roku mieli noworoczne postanowienia, niespełna 10 proc. udało się je spełnić.

 

Z pomocą może przyjść nowy, bezpłatny kurs online “Jak wyznaczyć sobie cel i być w nim wytrwałym?” udostępniony przez Fundację Sukces Pisany Szminką w ramach programu Sukces TO JA, największego programu aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce. Jest on prowadzony przez doświadczonego i certyfikowanego coacha Karolinę Cwalinę, autorkę programu „Sexy zaczyna się w głowie”.

 

Kursy dostępne do tej pory w serwisie www.sukcestoja.pl skierowane są przede wszystkim do kobiet, które pragną zyskać motywację do działania, korzystniej zarządzać swoim czasem i znaleźć chwilę dla siebie, zyskać odwagę do podejmowania życiowych wyzwań. Każda z uczestniczek może dzięki szkoleniom spróbować zaplanować zarówno małą, jak i poważną zmianę w swoim życiu.

Fundacja Sukces Pisany Szminką prócz kursów online prowadzi przede wszystkim szereg bezpłatnych warsztatów i szkoleń stacjonarnych, łącznie fundacja przeszkoliła bezpośrednio już 6 831 kobiet. Sieć Ambasadorek programu działa w 32 miastach i ciągle poszukuje nowych kandydatek.

 

Z warsztatów bezpośrednich korzysta już aż 1000 kobiet miesięcznie. Ich doświadczenia pokazują, że wielu z nim udało się osiągnąć sukces na trzech filarach, na których opiera się program. W obszarze motywacji przede wszystkim chodzi o to by wzmocnić poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości wśród Polek, a także umożliwić im wymianę doświadczeń i pomóc w znalezieniu inspiracji do sięgania po więcej.

 

 – Właśnie zakończyłam kurs „Jak osiągnąć sukces” bardzo chciałabym podziękować. Czuję, że teraz wszystko jest możliwe. Właśnie takiego „kopa” potrzebowałam.” – mówi Angelika Stańczyk, uczestniczka jednego z kursów.  

 

Drugim istotnym filarem programu Sukces TO JA jest też pomoc kobietom w rozwoju i odpowiednim wyznaczeniu przez nie ścieżki kariery. A jak pokazują badania to właśnie zmiany w tym obszarze należą do najczęstszych postanowień noworocznych. Dla przykładu w ubiegłym roku w grudniu 62 proc. osób badanych przez portal rekrutacyjny Pracuj.pl chciało w nowym roku zmienić pracę, 37 proc. poszerzyć kompetencje zawodowe poprzez szkolenia i kursy, aby się przebranżowić lub mieć szansę na awans. Zaledwie garstka nie myślała o tym wcale. Dlatego tak ważnym elementem programu Sukces To Ja jest wsparcie dla kobiet chcących znaleźć nową, lepszą pracę czy chociażby powrócić na rynek pracy (np. po macierzyńskim).

 

Trzecim filarem jest zachęcenie Polek do zakładania własnego biznesu. Wielu uczestniczkom właśnie dzięki warsztatom udało się zyskać kompetencje potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej, działania w obszarze social mediów, pisania biznes planów czy układania planów marketingowych i sprzedażowych. Ich historie dostępne są na stronie internetowej programu.

 

Na koniec warto przytoczyć tylko kilka wypowiedzi zadowolonych uczestniczek, które mogą pomóc innym kobietom w podjęciu decyzji o uczestnictwie w najbliższych warsztatach i nowych kursach oraz zachęcić je do realizacji noworocznych zmian. Oto one:

 

– To były rewelacyjne warsztaty! Oprócz ogromnej dawki wiedzy i motywacji, poznałam mnóstwo świetnych dziewczyn. Podzieliłam się moim planem na biznes, zebrałam feedback… Nie mogłam sobie tego lepiej wyobrazić. – Karolina Kasińska.

 

– Jestem pod ogromnym wrażeniem, że można mnóstwo wartościowej wiedzy oddać kobietom bezpłatnie. To może zrobić tylko Olga! Kobieta – kobiecie! Dziękuję. Polecam każdej z Was! – mówi Izabela Limanowska.

 

– Konferencja rzeczowa, inspirująca, pomocna. Nie żadne „pitu pitu” w stylu dasz radę, jesteś silna itd.., ale dużo konkretów pomocnych przy założeniu biznesu, start-up’a. Szczególnie miło słuchać osoby, która ma charyzmę i wie o co w biznesie chodzi. Do następnego razu! – chwali udział Agnieszka Tokarska.

 

Obecnie dostępne warsztaty znajdują się na stronie:

 https://sukcestoja.pl/konferencje-i-warsztaty/.

 

Nowy kurs „Jak wyznaczyć cel i być w nim wytrwałym?”:

https://sukcestoja.pl/course/jak-wyznaczyc-cel-i-byc-w-nim-wytrwalym/