Home / Dokumenty w firmie / W służbie bezpieczństwa

W służbie bezpieczństwa

Podstawową, niezawodną i szybką metodą utylizacji nośników danych jest ich fizyczne uszkodzenie, czyli pocięcie dysku na drobne kawałki. Taki proces można przeprowadzić za pomocą Powerline HDS 230, dzięki któremu możemy zadbać o bezpieczeństwo zgodnie z najwyższą normą obowiązującą w UE – DIN 66399

 HSM_Powerline_HDS230_M_1

Armia i rząd USA, armia niemiecka czy NATO – to tylko kilka przykładów organizacji, które zaufały HDS 230 Powerline. Urządzenie  to pozwala na fizyczne rozdrabnianie:

  • dysków twardych HDD i SSD,
  • taśm magnetycznych (DLT, Ultrium, LTO),
  • nośników optycznych (CD, DVD, Blu-Ray),
  • kart kredytowych i plastikowych,
  • pamięci USB,
  • telefonów i palmtopów.

– Niszczarka HSM Powerline HDS 230 służy do utylizacji elektronicznych form przechowywania danych. Wyróżnikiem konkurencyjnym i powodem jej dużej popularności jest uniwersalność, bardzo wysoka wydajność niszczenia nawet do pięciu dysków na minutę oraz prostota obsługi, pozwalająca korzystać z urządzenia nawet  niewykwalifikowanemu personelowi – mówi Marcin Sobaniec z HSM.

HDS Powerline 230 produkowana jest w dwóch opcjach do wyboru: jedno i dwustopniowej.
Dzięki zespołowi tnącemu z litej stali urządzenie potrafi rozdrobnić i pociąć materiał na ścinki odpowiednio o wymiarze 1 000 mm2 lub 300 mm2.

HSM_Powerline_HDS230_D_cutting_unit

Produkt firmy HSM posiada przyjazny panel sterujący z automatyczną funkcją zatrzymania i cofnięcia materiału, co eliminuje możliwość awarii w przypadku blokady.

Wymiary Powerline HDS 230 to 1040 x 3058 x 1696mm, a jej waga w zależności od modelu to 770 lub 1260 kg. Obecność kółek pozwala jednej osobie na swobodne zarządzanie miejscem utylizacji.

Odprowadzenie materiału odbywa się za pomocą niezależnego, zewnętrznego przenośnika taśmowego, co umożliwia zbieranie ścinek do pojemnika o dowolnych wymiarach. Urządzenie firmy HSM spełnia obowiązującą normę standaryzacyjną DIN 66399 w wyższych stopniach bezpieczeństwa: H-4 i H-5. Oznacza to, że dzięki jego pomocy możemy niszczyć dane o najwyższych klasach ochrony, tnąc je i deformując na ścinki o wymiarze do 1000 mm2 lub w wyższej klasie bezpieczeństwa, odpowiednio do 320 mm2.

Firma HSM gwarantuje wysoką jakość i obsługę posprzedażową urządzenia. – Jako jedyni w Polsce posiadamy sieć 30 techników gotowych do realizacji zleceń serwisowych przez siedem dni w tygodniu. Zapewnia to naszym parterom bezpieczeństwo użytkowania naszych maszyn. Niemiecka solidność i wykonanie, zapewniające długi czas użytkowania, stawia HDS Powerline 230 w światowej czołówce urządzeń do utylizacji danych w instytucjach i dużych przedsiębiorstwach podsumowuje Marcin Sobaniec.

 

One comment

  1. Niezłe, ale czy nie taniej, skuteczniej i prościej byłoby użyć jekiegoś rodzaju pieca?