Home / Office Design / Trendy w wykładzinach biurowych

Trendy w wykładzinach biurowych

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wybór odpowiedniej wykładziny obiektowej jest istotnym elementem wyposażenia wnętrz biurowych. Wpływa nie tylko na estetykę całej powierzchni biurowej, ale również na komfort pracy.

Tu również możemy zauważyć pewne trendy, choć może nie tak dynamiczne, jak w przypadku mebli, czy artykułów dekoracyjnych do biura.

Obserwując ubiegły roku możemy stwierdzić, że klienci coraz częściej dostrzegają korzyści z zastosowania w przestrzeni biurowej płytek dywanowych, jako alternatywy dla tradycyjnej wykładziny w rolce. Płytka jest bezkonkurencyjnym materiałem wykończenia w nowoczesnych biurowcach, gdzie cała instalacja umieszczona jest w podłodze, a nie tak jak kiedyś, pod sufitem. Płytki są idealnym rozwiązaniem dla podłóg technicznych. Możemy spodziewać się, że ten rodzaj podłoża będzie również popularny w bieżącym roku. Producenci prześcigają się w nowych wzorach, strukturach i podkładach. Najczęściej pojawiają się wzory linearne o różnorodnej kolorystyce – od czerni, poprzez czerwień do jaskrawej żółci, czy zieleni.

– Nowoczesne biura nie boją się zastosowania wykładzin o mocnych i wyrazistych barwach, natomiast w urzędach i instytucjach dominuje stonowana kolorystyka – szarości i odcienie antracytu – mówi Tomasz Bagrowski, zastępca kierownika Działu Handlowego w firmie Coniveo.

W dniach 12-15 stycznia br. w Hanowerze odbywają się Międzynarodowe Targi Dywanów i Pokryć Podłogowych. One również pokażą nam, co nowego słychać w branży. Już dzisiaj wiemy, że produktem, na który zwracają uwagę zarówno klienci, jak i projektanci wnętrz są panele LVT imitujące drewno. Nierzadko są chętniej wybierane niż klasyczne drewno czy panele podłogowe. Powodem są ich właściwości: są tańsze niż drewno, łatwiejsze w montażu i przede wszystkim wytrzymalsze, co jest obecnie jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze pokryć podłogowych dla biur i instytucji. Nowością są również wszelkiego rodzaju instalacje montowane w wykładzinach, jak np. podświetlenia LED wskazujące drogę na korytarzach lub czujniki ruchu, informujące, w jakim miejscu znajduje się dana osoba. Jednak aby takie innowacje weszły na stałe na rynek wykładzin, musimy zapewne poczekać cierpliwie kilka lat.

 

newmor_reklama