Home / Dokumenty w firmie / MB471dnW – testujemy urządzenie wielofunkcyjne Oki

MB471dnW – testujemy urządzenie wielofunkcyjne Oki

Do redakcji dotarło monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne typu 4-w-1 firmy Oki – MB471dnW. Według producenta jest to model przeznaczony dla małych firm i grup roboczych o rosnących wymaganiach w kwestii druku. My natomiast mieliśmy ogromną ochotę przetestowania technologii LED.

 

Trzeba przyznać, że MB471dnW wypada bardzo korzystnie pod względem prędkości. Liczba stron jaką udało nam się wydrukować w ciągu minuty wyniosła 32 – wliczając w to czas nagrzewania maszyny. Pierwsza strona pojawiła się po zaledwie 5 sekundowym czasie oczekiwania, co jest rewelacyjnym wynikiem. Jakość wydrukowanych dokumentów okazała się być bardzo dobra i zdecydowanie wyróżniała się na tle konkurencji z tej samej półki cenowej. Wszystko za sprawą technologii LED, którą od lat szczyci się firma Oki. Wg. producenta technologia LED wyklucza jakiekolwiek ruchome elementy wewnątrz drukarki, co zmniejsza ryzyko usterki i skutkuje mniejszym poborem energii, a duża ilość diod w każdej listwie zapewnia znakomitą jakość wydruków. Jak sugeruje nazwa modelu MB417dnW w standardzie oferuje możliwość druku dwustronnego, może działać w sieci bezprzewodowej, dzięki czemu oferuje możliwość druku mobilnego za pośrednictwem urządzeń mobilnych, oraz ma wbudowaną kartę sieciową umożliwiającą podłączenie jej za pomocą portu LAN do naszej wewnętrznej sieci biurowej.

 

Urządzenie wyposażono w 3,5 calowy wyświetlacz LCD oraz pełną klawiaturę QWERTY. Dzięki temu wszystkimi funkcjami urządzenia można sterować bezpośrednio. Oferuje ono także możliwość druku na szerokiej gamie nośników o różnym formacie (od A6 do bannerów 1320 mm) i gramaturze (do 160 g/m2). Postanowiliśmy sprawdzić jak będzie wygląda druk etykiet czy arkuszy kalkulacyjnych. I po raz kolejny świetny wynik, wszystko było dość intuicyjne i bez problemu udało nam się wydrukować przygotowane przez nas etykiety, które stworzyliśmy za pomocą oprogramowania Oki Template Manager. Oki w standardzie dołącza do swoich urządzeń pakiet bezpłatnego oprogramowania. Jednym z nich jest właśnie Oki Template Manager, które posiada bardzo praktyczne rozwiązania w kwestii tworzenia dokumentów i materiałów marketingowych. Mamy do wyboru szeroki wachlarz gotowych wzorców i szablonów, które ułatwią tworzenie i drukowanie np. broszur, etykiet reklamowych wizytówek, etykiet CD / DVD, kodów kreskowych, papieru firmowego czy dużych banerów. Oprogramowanie pozwala także na edycję grafiki. To duże udogodnienie, dzięki któremu możemy wykonać większości wydruków na miejscu. Daje to firmie dużą niezależność. Mamy też możliwość drukowania z pamięci USB, czy skanowania do pamięci USB. Wszystko jest naprawdę intuicyjne i proste. Używając funkcji Overlay zapisaliśmy w pamięci urządzenia nasze logo. Kilka kliknięć i mogliśmy je ponownie użyć w drugim dokumencie. To duża oszczędność czasu.

 

Po druku przyszedł czas na kopiowanie i skanowanie. Również w tym wypadku MB471dnW pozytywnie nas zaskoczyło, oferując wydajność 32 strony/min. Kopiowane dokumenty nie odbiegały jakością od drukowanych pierwowzorów, co zapowiadało dobrą jakość skanera i utwierdzało nas w pozytywnej opinii na temat technologii LED.

 

MB471dnw zaprojektowano z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji  i dlatego producent wyposażył je między innymi w tryby eco, głębokiego uśpienia oraz funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki temu, gdy urządzenie nie jest używane, zużycie energii wynosi poniżej 3 W, co w połączeniu z funkcją oszczędzania tonera oraz 50-arkuszowym podajnikiem RADF umożliwiającym dwustronne kopiowanie i skanowanie dokumentów zdecydowanie zmniejsza koszty firmy.

 

Podsumowując: ponadprzeciętna wydajność (trzeba dodać, że urządzenie mogłoby być cichsze, ale poziom hałasu nie przeszkadza w codziennej pracy), bardzo dobra jakość wydruku, kompaktowe rozmiary oraz dupleks i interfejs sieciowy (także Wi-Fi) w standardzie  plus dodatkowe oprogramowanie od firmy pozwalają nam z czystym sumieniem zarekomendować Oki MB471dnW małym firmom, których funkcjonowanie wymaga szybkiego drukowania, sprawnego skanowania, kopiowania i faksowania.

Należy podkreślić, że urządzenie jest w standardzie on-site (naprawa w ciągu 24 h na miejscu), a producent oferuje darmowe przedłużenie gwarancji do 3 lat. MB471dnW jest kompatybilne z aplikacjami mobilnymi (ePrint, Cortado Workplace, AirPrint) pozwalając na drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Co w dobie smartfonów i tabletów jest dużym udogodnieniem.

 

 oki_197_150_2