Home / Biura-biurowce / The Shire – Beyond Coworking nowe biura w Warszawie
Butikowa, elastyczna przestrzeń biurowa The Shire – Beyond Coworking w budynku Warsaw Spire C

The Shire – Beyond Coworking nowe biura w Warszawie

Butikowa, elastyczna przestrzeń The Shire – Beyond Coworking w budynku Warsaw Spire C została otwarta zgodnie z harmonogramem. Potwierdzeniem rynkowego trendu o rosnącej popularności przyjaznych i komfortowych biur elastycznych jest fakt, że 40 proc. z 1500 mkw. powierzchni The Shire zostało wynajęte jeszcze przed otwarciem.

Biura elastyczne The Shire – Beyond Coworking zlokalizowane są na 5. piętrze budynku Warsaw Spire C.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu. Stworzyliśmy świetnie zaprojektowaną, butikową przestrzeń biur elastycznych wykorzystując wszystkie zalety sprawdzonej lokalizacji i udogodnienia dostępne w Warsaw Spire przy placu Europejskim. Cieszy nas również zaufanie najemców, 40 proc. wynajętej powierzchni przed otwarciem, to dla nas kolejny dowód na to, że firmy w przemyślany sposób wybierają przestrzenie elastyczne dostrzegając unikatowe wyróżniki naszego konceptu.

– mówi Rafał Pisklewicz, partner zarządzający w The Shire – Beyond Coworking.

Powstanie nowej lokalizacji The Shire w Warsaw Spire C to doskonały przykład zrównoważonego podejścia do rearanżacji istniejących powierzchni biurowych i nadania im drugiego życia.

Wraz z naszymi partnerami, z którymi pracowaliśmy nad designem tego miejsca, doborem komfortowych i funkcjonalnych mebli czy oświetlenia, możemy obecnie cieszyć się z otwarcia niezwykle użytecznej przestrzeni, ale również z tego, że w procesie projektowym wykorzystaliśmy obecne trendy ESG, które są tak istotne przy rewitalizacji istniejących powierzchni w biurowcach.

– dodaje Oskar Odziemczyk, współwłaściciel The Shire – Beyond Coworking.
Butikowa, elastyczna przestrzeń biurowa The Shire – Beyond Coworking w budynku Warsaw Spire C

Otwarcie nowej lokalizacji The Shire w Warsaw Spire C, to dla właściciela biurowca – firmy CA Immo – potwierdzenie, że budynek spełnia najwyższe standardy dotyczące jakości i rozwiązań technologicznych umożliwiające tworzenie odpowiadającego dzisiejszym potrzebom środowiska pracy.

Cieszę się, że zgodnie z zakładanymi planami już w kwietniu nasz obiekt wzbogaci się o unikatową, funkcjonalną i wpisującą się w strategię ESG klienta przestrzeń. Jestem przekonany, że jej walory spełnią oczekiwania przyszłych użytkowników, kreując inspirujące miejsce do pracy czy spotkań w samym centrum stolicy.

– mówi Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager, CA Immo.

W biurowcu Warsaw Spire C najemcy The Shire mają do dyspozycji otwartą przestrzeń integracji i wypoczynku z miejscami do pracy, sale spotkań i salki konferencyjne wyposażone w nowoczesny system wideokonferencji, a także pokoje do pracy indywidualnej i przestrzenie wspólne z możliwością skorzystania z wielu udogodnień, m.in. recepcji, odbioru korespondencji, serwisu sprzątającego, budek telefonicznych czy drukowania i skanowania. Mogą również korzystać z infrastruktury, którą zapewnia Warsaw Spire: całodobowej ochrony, uchylnych okien, sterowanej klimatyzacji w pokojach, szatni i pryszniców, parkingu podziemnego i rowerowego.

Koncepcja przestrzeni The Shire w Warsaw Spire została wykreowana we współpracy z Eweliną Jaumień i Martą Polijaniuk ze studia projektowego Dash. Za realizację koncepcji designerskiej i umeblowanie odpowiadała firma Office Plus Group produkująca rozwiązania do wnętrz komercyjnych.

Naszym celem było stworzenie miejsca niebanalnego, ponadczasowego, ale przede wszystkim eleganckiego, w którym każdy będzie mógł znaleźć przestrzeń dla siebie i swoich partnerów biznesowych. Powstał projekt nietypowy, wyróżniający się na rynku, zgodnie z ideą twórców konceptu The Shire.

– dodaje Ewelina Jaumień ze studia Dash.

Swoją cegiełkę do unikalnego designu przestrzeni The Shire w Warsaw Spire C dołożyła również marka esPattio.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że esPattio została doceniona za swoje wzornictwo i wyjątkową jakość. Najnowszy projekt The Shire zyskał unikatowe wyposażenie prosto ze słonecznej Andaluzji. Projektujemy stymulujące i współczesne meble, które ożywiają przestrzenie i nadają im niepowtarzalnego przytulnego charakteru. Zależało nam na stworzeniu środowiska pracy harmonijnie współgrającym ze zmysłami użytkowników, w którym spotkania są bardziej komfortowe i owocne.

– podkreśla Piotr Kulikowski, reprezentujący markę esPattio.

Ekspansja w toku, wkrótce kolejne lokalizacje

Dla The Shire – Beyond Coworking, adres przy placu Europejskim to druga lokalizacja w Warszawie. Od grudnia 2023 roku przestrzenie biurowe The Shire funkcjonują w budynku Małachowski Square, skąd podziwiać można widok na Stare Miasto, biznesowe centrum Warszawy, Pałac Kultury i Nauki oraz zabytkowy budynek ASP.

Celem spółki jest rozwijanie sieci także w największych miastach regionalnych i stanie się kluczowym graczem na polskim rynku biur elastycznych premium . W najbliższej przyszłości firma zamierza uruchomić swoje powierzchnie we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

The Shire – Beyond Coworking: butikowa oferta premium

Przestrzenie biurowe The Shire – Beyond Coworking wyróżniają się spośród standardowych biur elastycznych czy serwisowanych, prezentując propozycję z segmentu premium. Model biznesowy zakłada butikowe powierzchnie subtelnie i nowocześnie zaaranżowane, które sprawdzą się w przypadku dojrzałych biznesów, jak i tych, którzy cenią prestiżowe i jakościowe podejście do miejsca pracy.

Biura w The Shire – Beyond Coworking tworzone są w taki sposób, aby zaoferować pracownikom i przedsiębiorcom miejsce, w którym chce się przebywać. Przestrzeń biurowa powinna być bowiem nie tylko funkcjonalna, ale także stanowić źródło motywacji i kreatywności, tworząc optymalne warunki dla osiągania biznesowego sukcesu.

Nie tylko centralne lokalizacje i najlepsze budynki stanowią o sile konceptu The Shire. Jednym z priorytetów jest elastyczność umów najmu i kompleksowość usług. Inwestorzy podkreślają brak ukrytych opłat, a liczne dodatkowe benefity wspomnianych lokalizacji. Dla wygody najemców The Shire, we współpracy ze SpaceOs, uruchomiono dedykowaną aplikację, która będzie zarządzała całym ekosystemem i ułatwi korzystanie z przestrzeni biurowych. Wdrażany jest również pomysł typu marketplace, który zapewni najemcom dostęp do różnych usług wspierających ich biznes z obszarów takich jak: IT, HR, rekrutacje, pomoc prawna czy marketing.