Home / Office Design / Sprawdzone sposoby na przetrwanie jesieni w biurze

Sprawdzone sposoby na przetrwanie jesieni w biurze

Z jednej strony piękna i kolorowa, z drugiej szaro-bura i depresyjna – jesień, bo o niej mowa, ma różne oblicza. Choć ta pora roku ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników, jedno jest pewne – to bardzo trudny czas dla naszego organizmu. Wahania temperatur powodują częste przeziębienia, a krótkie dni senność i brak koncentracji. Marka Everspace podpowiada jak nie dać się jesiennej chandrze i być zmotywowanym do pracy.

 

Światło na wagę złota

W ergonomicznie urządzonym biurze, światło powinno pełnić rolę szczególną. Starajmy się maksymalnie wykorzystać światło dzienne – pomogą w tym odsłonięte okna oraz biurka ustawione bokiem do źródła światła. W okresie jesienno-zimowym musimy wspomagać się oświetleniem sztucznym – dostatecznie doświetlone stanowiska pracy ma wpływ na nasze ogólne samopoczucie, ale także na wzrok, który jest jednym z najbardziej wrażliwych zmysłów człowieka.

Temperatura w biurze

Senność i brak energii główny wróg pracownika biurowego w okresie jesienno-zimowym. Jedną z przyczyn może być źle dobrana temperatura w pomieszczeniu. Źródła ciepła nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk pracowników, natomiast powinny być rozmieszczone tak, aby równomiernie ogrzewały całe pomieszczenie. Nie ma jednak jednoznacznych wytycznych co do optymalnej temperatury w biurze. Dla niektórych odpowiednią wartością będzie zaledwie 18 °C natomiast inni będą odczuwać chłód nawet przy 22°C.

Kolory jesieni  

Jesień w biurze nie musi być nudna! Warto rozweselić przestrzeń wprowadzając do niej kilka kolorowych dodatków. Firmy oferujące wyposażenie biurowe, na przykład marka Profim, Bejot, Grupa Nowy Styl czy MDD, oferują całą gamę barw biurek, foteli a nawet stołów lub krzeseł. Jest w czym wybierać! Ciepłe odcienie ożywią wnętrze i dodadzą pracownikom energii i motywacji do pracy!

 

Zdrowa równowaga

Wśród natłoku obowiązków nie możemy zapominać o przerwach, które przysługują każdemu pracownikowi biurowemu. Warto w tym czasie porozmawiać ze współpracownikami lub po prostu oderwać wzrok od komputera i zebrać myśli. Pomogą nam w tym specjalne dedykowane odpoczynkowi przestrzenie w biurze.

W trosce o samopoczucie

W pierwszej kolejności musimy zadbać sami o siebie. Jeśli nasz organizm podatny jest na przeziębienia, pamiętajmy o ciepłym ubraniu już od pierwszych dni jesieni. Warto też wprowadzić do swojej diety produkty zawierające witaminę C, która wzmocni naszą odporność. Ważna jest też odpowiednia ilość snu w ciągu doby.