Home / Technologie IT / Plantronics wprowadza do oferty pierwszą bezprzewodową słuchawkę stereo Unified Communications z aktywną redukcją szumów w przestrzeni biurowej

Plantronics wprowadza do oferty pierwszą bezprzewodową słuchawkę stereo Unified Communications z aktywną redukcją szumów w przestrzeni biurowej

Słuchawka Voyager Focus UC pozwoli skupić się na pracy, słyszeć i być słyszanym w przestrzeni typu open space

Plantronics globalny lider w komunikacji audio dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych przedstawia Voyager Focus UC, pierwszą na rynku bezprzewodową słuchawkę stereo z systemem aktywnej redukcji szumów (ANC), pozwalającą na swobodną pracę w otwartym, współdzielonym z innymi pracownikami środowisku biurowym.

Słuchawka klasy Premium integrująca funkcjonalność platformUC oraz aplikacji multimedialnych, została zaprojektowana z myślą o osobach spędzających wiele godzin w hałaśliwej przestrzeni otwartego biura, tak aby maksymalnie odizolować się od rozpraszających dźwięków podczas rozmów i w czasie koncentracji uwagi.

Voyager Focus UC zapewnia całodzienny komfort prowadzenia rozmów telefonicznych, a dzięki technologii inteligentnych sensorów, powiadomieniom audio, szerokopasmowemu dźwiękowi audio i hi-fi stereo dostarcza niezrównanych wrażeń podczas dzwonienia, a także słuchania muzyki. „Nie podlega dyskusji, iż dobrej jakości dźwięk ma pozytywny wpływ na efektywność komunikacji i współpracy w grupie” powiedział Rich Costello, starszy analityk, IDC. “Współczesne sposoby aranżacji przestrzeni biurowej w modelu open space oraz praca zdalna sprawiają, iż pracownicy narażeni są na więcej rozpraszających bodźców dźwiękowych, które niekorzystnie wpływają na ich produktywność i motywację”.

Słuchawka Voyager Focus UC zapewnia wysoką jakość dźwięku obu stronom rozmowy telefonicznej. Ściśle przylegające do ucha, wysokiej jakości wzornictwo sprawia, że wiele różnorodnych, rozpraszających dźwięków wysokiej częstotliwości płynących z biurowego otoczenia ulega redukcji. Użytkownicy przekonają się, że dźwięki o niskiej częstotliwości, takie jak odgłos klimatyzacji, są znacząco wytłumione przez system ANC.

Za redukcję niepożądanych dźwięków, które słyszy rozmówca, odpowiadają trzy precyzyjnie dostrojone mikrofony oraz specjalny algorytm, wyciszający dźwięk klawiatury, odgłos toczącej się blisko rozmowy oraz dźwięk generowany przez ruch użytkownika. Oznacza to, że inni słyszą głos użytkownika, a nie jego hałaśliwe otoczenie. “O każdym produkcie myślimy w kategorii wyzwania, tak aby mógł być rozwiązaniem jakiegoś problemu, z którym borykają się użytkownicy.

Stworzyliśmy projekt klasy Premium, który przenosi pewność i kompetencje podczas rozmowy wideo. Zastosowaliśmy technologię sensorów, aby zaadaptować doświadczenia użytkownika i sprawić, aby słuchawka działała dokładnie tak, jak tego oczekuje,” powiedział Bill Loewenthal, wiceprezes w dziale rozwiązań biznesowych, Plantronics. “Ale największa innowacja dotyczy sfery dźwięku.

platronic1

Zintegrowaliśmy naszą najlepszą, bezkonkurencyjną w tej klasie sprzętu, technologię mikrofonów z dopracowanym algorytmem, dzięki czemu głos użytkownika jest krystalicznie czysty, rozpraszające dźwięki z otoczenia optymalnie wyciszone i zapewnione najlepsze wrażenia ze słuchania Twojej ulubionej muzyki, która zabrzmi dynamicznie.”

Funkcje nowej słuchawki Voyager Focus UC:

• Rozszerzony zasięg Bluetooth: Bluetooth klasy 1 z regulowaną mocą nadawania zapewnia bezprzewodowy zasięg w promieniu 45 metrów, przy jednoczesnej redukcji zużycia akumulatora.

• Inteligentny system wyciszenia mikrofonu mute: Technologia dynamicznych powiadomień o wyciszeniu mikrofonu – pierwsze na rynku rozwiązanie oparte na systemie sensorów, które wykrywają mowę i powiadamiają użytkownika, że jego mikrofon jest wyciszony. Słuchawka automatycznie przechodzi do trybu „mute”, gdy użytkownik zdejmuje ją z głowy oraz analogicznie aktywuje mikrofon, gdy ponownie ją zakłada.

• Komfort i trwałość: Pokryta skórą miękka pamięciowa gąbka nauszników zapewnia całodzienny komfort użytkowania, podczas gdy wygięty metalowy pałąk słuchawek gwarantuje trwałość i pomaga utrzymać wygodne i bezpieczne ułożenie słuchawki.

• Wbudowane sensory: System sensorów daje poczucie intuicyjnej i „mądrej” obsługi. Wystarczy założyć słuchawkę na głowę, aby automatycznie odebrać połączenie lub wstrzymać odtwarzanie audio-wideo, gdy zdejmujemy słuchawkę i wznowić po założeniu.

• Kompatybilność z platformami UC: Rygorystyczne testy z wiodącymi platformami UC wykazały, że słuchawka Voyager Focus UC współpracuje z komunikatorami takich dostawców, jak Microsoft, Cisco, Avaya, oferując pełną funkcjonalność płynącą z użytkowania ich aplikacji.

Odwiedź: www.plantronics.com/uk/ product/voyager-focus-uc/ aby zapoznać się z pełną listą funkcjonalności.

Cena i dostępność Voyager Focus UC będzie dostępny już we wrześniu w cenie około 1 250 zł netto.

W Polsce słuchawka pojawi się w dystrybucji firmy KONTEL.

Dowiedz się więcej na www.plantronics.com/uk/ product/voyager-focus-uc/.

O marce Plantronics

Firma jest pionierem innowacyjnej komunikacji dźwiękowej, tworzącym rozwiązania, które łączą w sobie lepszą jakość połączeń i redukcję hałasów z bezkonkurencyjnym poziomem usług i produktów. Rozwiązania Plantronics są wykorzystywane przez każdą firmę z rankingu 100 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune, a także przez operatorów centrów alarmowych, kontrolerów ruchu lotniczego oraz konsumentów z całego świata. www.plantro.pl