Home / Dokumenty w firmie / Oryginalne wkłady laserowe HP z technologią JetIntelligence

Oryginalne wkłady laserowe HP z technologią JetIntelligence

Umożliwić światu wygodniejsze, inteligentniejsze i szybsze drukowanie.

Co to są oryginalne wkłady laserowe HP z rozwiązaniem JetIntelligence?

HP JetIntelligence to nowa technologia, która zapewnia więcej wydrukowanych stron1 i najwyższą wydajność druku oraz lepszą ochronę dzięki technologii zabezpieczającej przed nieoryginalnymi produktami do kolorowych i monochromatycznych drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych HP LaserJet. W oryginalnych wkładach laserowych HP z technologią JetIntelligence zastosowano sześć funkcji – dwie ulepszone formuły tonerów i cztery nowe technologie, które zapewniają łatwiejszą obsługę, doskonałą jakość druku i większą wydajność. Sześć funkcji to:

• Toner HP ColorSphere 3

• Czarny toner precyzyjny

• Technologia maksymalizacji stron

• Technologia wskaźnika druku

• Technologia zabezpieczająca przed podróbkami

• Automatyczne usuwanie etykiety zabezpieczającej

Co to jest toner HP ColorSphere 3?

Toner ColorSphere 3 został opracowany od nowa zmyślą o zastosowaniuwmniejszych i szybszych kolorowych drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych HP LaserJet. W nowej odsłonie ma chroniony wytrzymałą obudową miękki rdzeń, który przyspiesza topnienie i zapewnia swobodny przepływ na papier, co przekłada się na mniejsze zużycie oraz pewność zachowania kształtu i rozmiarów tonera od pierwszej do ostatniej strony. Dzięki mocnej obudowie toner ColorSphere 3 jest bardziej wydajny, co zwiększa ogólną efektywność druku. Dodatkowo miękki rdzeń powoduje, że toner dotrzymuje kroku szybszym drukarkom, gwarantując oszczędność energii bez uszczerbku na jakości druku. Toner ColorSphere 3 jest dostępny we wszystkich czterech kolorach: czarnym (K), błękitnym (C), żółtym (Y) i purpurowym (M).

hp2

Co to jest czarny toner precyzyjny?

Czarny toner precyzyjny to pierwszy toner HP produkowany chemicznie dla monochromatycznych drukarek LaserJet używanych w małych zespołach roboczych. Dzięki precyzyjnemu rozmieszczaniu cząstek tonera oryginalne wkłady HP z precyzyjnym czarnym tonerem umożliwiają drukowanie większej liczby stron, gwarantując wyraźny tekst i grafiki, głęboką czerń i płynne odcienie szarości. Toner zachowuje niewielki rozmiar i kulisty kształt, co zapewnia większą kontrolę i precyzję przenoszenia na papier. Solidny woskowy rdzeń precyzyjnego czarnego tonera zatopiony jest w polimerze o niskiej temperaturze topnienia. Taka kapsułowa konstrukcja zapewnia elastyczność schematu nagrzewania, co przyspiesza drukowanie i pomaga zmniejszyć pobór energii niezbędnej do wydrukowania jednej strony.

Co to jest technologia maksymalizacji stron?

Technologia maksymalizacji koncentruje się na zapewnieniu jak największej ilości stron wydruku. Bazuje ona na o wiele wydajniejszym wkładzie, bardziej trwałych i mniejszych podzespołach, które minimalizuja zużycie elementów mechanizmu, co przekłada się na większą liczbę stron uzyskiwaną z tej samej ilości tonera.Jeśli chodzi o drukarki HP Color Laser-Jet, twarda powloka chroni miękki rdzeń od stopniowego rozpadu, przez co do wydruków może zostać wykorzystana większa częśc tonera a ilośc odpadów zredukowana jest praktycznie do zera W przypadku monochromatycznych drukarek HP LaserJet niewielki rozmiar i kulisty kształt precyzyjnego czarnego tonera zapewniają drukowanie większej liczby stron dzięki precyzyjnemu rozmieszczaniu na stronie i wydajnemu transferowi na papier. Oryginalne tonery HP z technologią JetIntelligence umożliwiają wydrukowanie nawet o 33% więcej stron.1 Oznacza to rzadsze wymiany wkładów, a więc i oszczędność czasu oraz pieniędzy. Klienci, którzy osiągają mniejsze niż według normy ISO zużycie tonera na stronę, drukują więcej stron i z reguły szybciej zużywają toner. Większe zużycie spowodowane jest zwiększoną pracą części mechanicznych oraz częstszym mieszaniem tonera w podajniku. Trwalsze elementy w połączeniu z mniejszym ogólnym zużyciem zapewniają najwyższą wydajność wkładu.

Co to jest technologia analizy druku?

Technologia analizy druku dynamicznie gromadzi kluczowe informacje na temat wkładu i przekazuje je użytkownikom w formie prostych i niezawodnych komunikatów. Inteligentnie przewiduje koniec eksploatacji wkładu na podstawie pomiaru obrotów elementów, zużycia tonera oraz warunków środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Uzyskane w ten sposób statystyki w połączeniu z zaawansowanymi algorytmami i doświadczeniem firmy HP w zapewnianiu stałej wydajności pomagają ustalić historię oraz przebieg drukowania dla danej drukarki. Przekłada się to na bardziej wiarygodne wskazania oraz dokładniejsze prognozy końca eksploatacji wkładu.

Co to jest technologia zabezpieczająca przed podróbkami?

Zastosowana w każdym oryginalnym tonerze HP z rozwiązaniem JetIntelligence unikalna technologia ochrony przed nieoryginalnymi produktami jest wykorzystywana przez drukarki i urządzenia wielofunkcyjne HP LaserJet do bezpiecznego uwierzytelniania oryginalnych wkładów, by chronić klientów przed oszustwami. Technologia obsługuje także reguły zarządzania flotami drukarek, zapewniając wsparcie administratorom. Technologia ochrony przed nieoryginalnymi produktami uwierzytelnia oryginalne wkłady HP i ostrzega w przypadku zainstalowania używanego lub podrobionego wkładu. Stanowi to gwarancję, że klienci otrzymają jakość oryginalnych wkładów HP, za którą zapłacili. W ramach technologii ochrony przed podróbkami klienci mogą wprowadzić wymóg drukowania wyłącznie przy użyciu oryginalnych wkładów HP w obrębie całej floty drukarek. Umożliwia to lepsze zarządzanie kosztami i utrzymanie najwyższych standardów jakości. Funkcja może zostać aktywowana za pomocą narzędzia do zarządzania HP Web Jetadmin.2 Za pomocą funkcji ochrony przed kradzieżą HP – znanej także jako funkcja ochrony wkładu – klienci mogą powiązać zainstalowany toner z drukarką lub urządzeniem wielofunkcyjnym HP LaserJet, tak aby działał on wyłącznie w wybranym urządzeniu lub wybranej flocie. Funkcja pozwala na zarządzanie zasobami oraz kosztami i jest dostępna w ramach oprogramowania HP Web Jetadmin.

Co to jest automatyczne usuwanie etykiety zabezpieczającej?

Etykieta zabezpieczająca tonera to odrywana taśma ochronna, która utrzymuje cząsteczki tonera wewnątrz wkładu w trakcie transportu i przenoszenia. Etykieta zabezpieczająca znajduje się obecnie wewnątrz tonera i jest automatycznie usuwana podczas instalacji, co umożliwia błyskawiczne rozpoczęcie drukowania.

Co to jest podróbka? Jak rozpoznać podrobiony wkład?

Określenie to dotyczy nieoryginalnych produktów HP, które są znakowane i pakowane w taki sposób, aby przypominały oryginalne produkty HP, co ma na celu wprowadzenie użytkownika w błąd przez sugerowanie mu, że sięga po nowy produkt HP. Produkcja podróbki polega na zakupieniu, regeneracji, napełnieniu lub wytworzeniu od nowa kompatybilnego wkładu, który jest następnie umieszczany w opakowaniu przypominającym oryginalne opakowanie HP. Klient zostaje wprowadzony w błąd, myśląc, że kupuje oryginalny wkład drukujący HP. Na rynku nieustannie pojawiają się podróbki produktów HP. Tymczasem oryginalne tonery HP z rozwiązaniem JetIntelligence wyposażone są w unikalną technologię ochrony przed nieoryginalnymi produktami. W czasie instalacji wkładu drukarka przekazuje informację, czy wkład jest oryginalny, czy używany lub sfałszowany. W przypadku wyświetlenia komunikatu o używanym lub sfałszowanym wkładzie pochodzącym z opakowania o wyglądzie oryginalnego opakowania HP użytkownik może przypuszczać, że ma do czynienia z podróbką. Jeżeli wkład był opatrzony marką producenta wkładów regenerowanych lub producenta zamienników wkładów HP, użytkownik nie ma do czynienia z podróbką, ale z wkładem używanym (regenerowanym lub ponownie napełnionym). Opakowanie stanowi klucz do ustalenia, czy wkład jest oryginalny, czy nie. Aby zgłosić podróbkę, przejdź na stronę hp.com/go/anticounterfeit i wybierz „Zgłoś podejrzany produkt”.

Co się stanie, jeżeli regenerowany lub ponownie napełniony wkład zostanie użyty z drukarką lub urządzeniem wielofunkcyjnym HP LaserJet zamiast oryginalnego tonera HP z technologią JetIntelligence?

Oryginalne tonery HP z rozwiązaniem JetIntelligence są projektowane pod kątem określonych specyfikacji w zakresie prędkości druku, wielkości drukarki, charakterystyki nanoszenia tonera, schematu nagrzewania, warunków eksploatacji oraz przewidzianego typu papieru. Spełnienie wymogów związanych z powyższymi specyfikacjami stanowi gwarancję legendarnej niezawodności i niezmiennie najwyższej jakości druku. Podlegający ochronie patentowej skład tonera ColorSphere 3 oraz precyzyjnego czarnego tonera zapewnia nieosiągalną dla podróbek powtarzalność wyników. Tonery zakupione na rynku wtórnym zapewniają różne rezultaty w zależności od źródła i partii. Różnice w zakresie przepływu tonera, temperatury jego topnienia oraz przebiegu utrwalania na papierze wpływają na jakość wydruków, spójność kolorów oraz niezawodność. Mogą wpływać także na sprawność urządzenia. Wadą wkładów regenerowanych jest również to, że nie mają funkcji dodatkowych, takich jak technologia automatycznego usuwania etykiety zabezpieczającej, wskaźników drukowania oraz maksymalizacji stron.