Home / Nowości produktowe / Panasonic: najlżejszy projektor 4K już na rynku

Panasonic: najlżejszy projektor 4K już na rynku

Panasonic wprowadził do sprzedaży pierwszy w swojej ofercie projektor wyświetlający obraz w jakości 4K. Model PT-RQ13K jest najlżejszym i najmniejszym na świecie projektorem laserowym z technologią 3-Chip DLP.

Zapowiadany już podczas tegorocznych targów ISE projektor PT-RQ13K wykorzystuje technologię Quad Pixel, dzięki której jest w stanie wyświetlić niezwykle szczegółowy obraz w filmowej jakości i rozdzielczości 4K. Wyróżnia go przy tym jasność na poziomie 10 000 lumenów oraz współczynnik kontrastu 20 000:1. Oś optyczna projektora jest przesuwana zarówno w poziomie, jak i w pionie z wysoką częstotliwością rzędu 240 Hz. Dzięki temu z pojedynczego piksela urządzenie generuje aż cztery, w wyniku czego prezentowany obraz jest czterokrotnie bardziej nasycony.

Oprócz tego PT-RQ13K jest wyposażony w procesor nowej generacji Detail Clarity, który analizuje częstotliwość sygnału wideo i optymalizuje ostrość dla każdej części obrazu. – Projektory Panasonic są cenione w branży rental and staging ze względu na wysoką jakość i stosunkowo niewielkie rozmiary. Obudowa modelu PT-RQ13K jest o połowę mniejsza od konkurencyjnych projektorów 4K. Jednocześnie oferuje on instalację w zakresie 360° i jest kompatybilny z flagowymi obiektywami 3-Chip od Panasonic, dzięki czemu bez problemu znajdzie zastosowanie w branży – mówi Magdalena Przasnyska Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. Urządzenie wyposażono w zabezpieczony przed awariami podwójny układ optyczny, który zapewnia 20 000 godzin pracy lasera bez konieczności jego konserwacji. Dzięki temu projektor może pracować bez przerwy w trybie 24/7. Dodatkowo system chłodzenia cieczą redukuje poziomu szumu urządzenia i maksymalizuje wydajność laserowego źródła światła. Tym samym model PT-RQ13K otwiera nowe możliwości w obszarze komunikacji wizualnej, pozwalając np. na ciągłą projekcję mappingu 3D.

Projektor Panasonic PT-RQ13K jest dostępny w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 367 858,00 zł netto. Więcej informacji na temat profesjonalnych systemów wizyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne