Home / Dokumenty w firmie / Konica Minolta wprowadziła nową serię urządzeń wielkoformatowych KIP 800

Konica Minolta wprowadziła nową serię urządzeń wielkoformatowych KIP 800

Konica Minolta wprowadziła na rynek polski nową serię urządzeń szerokoformatowych KIP 800. Rozwiązania te uzupełniają portfolio firmy w zakresie drukarek kolorowych i monochromatycznych do druku produkcyjnego. Nowe modele zapewniają wydajne i ekonomiczne drukowanie wysokiej jakości kolorowych obrazów. Uzyskane wydruki są wodoodporne oraz zabezpieczone przed szkodliwym działaniem światła.

Kolorowe drukarki KIP 800 to wszechstronne urządzenia szerokoformatowe przeznaczone do druku dokumentów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych oraz plakatów czy powiększeń fotografii bez ograniczeń
w zakresie jakości i wydajności. Wszystkie wydruki i kopie wygenerowane przez KIP 800 Colour są utrwalone i w 100% wodoodporne, dlatego można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Systemy pozwalają uzyskać żywe kolory, imponujące wydruki grafik, na których widoczne są subtelne odcienie i zabarwienia.

KIP880_3

Nowa „wielka piątka” w skrócie

 

Urządzenia serii KIP 800 oferowane są w pięciu różnych wersjach, w zależności od indywidualnych potrzeb drukarni wielkoformatowych:

  • KIP 880 i KIP 890 zapewniają wysoką, wielofunkcyjną wydajność w zakresie kopiowania, skanowania i drukowania. Oba modele zostały wyposażone w profesjonalny skaner KIP 720 CIS lub KIP 2300 CCD i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej zgodności kolorów. Urządzenie KIP 880/890 posiada 4-rolkowy system wielofunkcyjny.
  • KIP 850 to 2-rolkowa drukarka sieciowa bez skanera, o niewielkich rozmiarach, która zapewnia szybki i tani wydruk wielkoformatowych dokumentów o wysokiej jakości zarówno w kolorze, jak i w czerni.
  • KIP 860 idealnie sprawdza się w drukarniach, które potrzebują wygodnego i przede wszystkim wydajnego, jednoelementowego urządzenia wielofunkcyjnego, które dodatkowo nie zajmie dużo miejsca. Posiada 2-rolkowy system wielofunkcyjny ze skanerem.
  • KIP 870 to 4-rolkowa drukarka sieciowa bez opcji skanera, z przeznaczeniem do obsługi projektów wymagających drukowania dużej ilości dokumentów.

Nowa seria urządzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zajmowała dużo miejsca, maszyny mieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Podobnie jak inne drukarki wielkoformatowe KIP, ta seria wykorzystuje kontroler KIP typu K, wysokiej klasy technologię, która zwiększa wydajność i ułatwia pracę.

Oprogramowanie KIP System K jest w pełni intuicyjnym rozwiązaniem, wyposażonym w duży, wyraźny wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala, który posiada szybki czas reakcji. Dodatkowo funkcja KIP Touch sprawia, że ustawianie wszystkich funkcji urządzenia jest zbliżone do obsługi współczesnego tableta, czyli proste i intuicyjne.

Urządzenia KIP 800 bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku CAD, ponieważ zintegrowany certyfikowany sterownik HDI AutoCAD umożliwia wydruk bezpośrednio z aplikacji.

 

Doskonałe dopasowanie kolorów w wydrukach ciągłych

W serii KIP 800 zastosowano wygodny system suchego tonera CMYK z wydajnymi,
o dużej pojemności wkładami do wykonywania wydruków ciągłych, który umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazów, w pełni wodoodpornych. Użytkownik może wydrukować do 268 metrów kwadratowych na godzinę w kolorze lub w czerni, mając do dyspozycji funkcje automatycznej kalibracji oraz technologię szybkiego przełączania modeli 2- i 4-rolkowych. Wszystkie wydruki
i kopie są odporne na światło, nie blakną, ani nie wykazują utraty barw wskutek długotrwałego wystawienia ich na silne działanie światła.

Połączone urządzenia z 12-calowym ekranem dotykowym

Nowe urządzenia mogą być również łączone z innymi za pomocą inteligentnego oprogramowania, połączenia z usługami chmury oraz wbudowanego 12-calowego ekranu dotykowego. Zapewnia on bardzo dobry kąt widzenia, dzięki czemu można kontrolować kolejkę zadań, status urządzenia
i wyświetlać podgląd wydruku. Intuicyjna nawigacja za pomocą ekranu dotykowego, która automatyzuje czynności kopiowania, skanowania i drukowania, zwiększa wydajność pracy poprzez dostępność funkcji systemu za jednym dotknięciem wyświetlacza.

Drukarki wielkoformatowe oferują liczne możliwości połączenia z usługami chmury, takimi jak Dropbox, Google Drive lub SharePoint. Dzięki temu użytkownik praktycznie nie musi odchodzić od drukarki, aby uruchomić polecenia.

Wszystkie modele KIP 800 wyposażono w tryb uśpienia i programatory czasowe, pozwalające ograniczyć zużycie energii.

Producentem nowej serii urządzeń jest firma KIP, z którą Konica Minolta ma podpisaną globalną umowę partnerską.

Dodatkowe informacje dotyczące serii KIP 800 dostępne są na stronie:

http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/produkty/druk-produkcyjny/systemy-wielkoformatowe.html

Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi, optymalizujące procesy biznesowe związane z drukowaniem, kopiowaniem i zarządzaniem dokumentów. Jest czołowym producentem i dostawcą drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń peryferyjnych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Firma stale rozwija swoją ofertę, wyróżniając się innowacyjnością oferowanych produktów i usług w dziedzinie zarządzania i produkcji dokumentów.

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy Konica Minolta,  Inc. z siedzibą w Japonii. W Polsce posiada 15 oddziałów sprzedażowo-serwisowych.

Więcej informacji o firmie i produktach znajduje się na stronie internetowej Konica Minolta: www.konicaminolta.pl