Home / Office Design / Systemy okablowania psują estetykę przestrzeni? Schowaj je pod podłogą techniczną Uniflair

Systemy okablowania psują estetykę przestrzeni? Schowaj je pod podłogą techniczną Uniflair

Żadne biuro, budynek komercyjny a nawet dom nie jest w stanie funkcjonować bez systemów elektrycznych, sterowania, hydraulicznych czy klimatyzacji. Na ogół liczne systemy instalacji znacznie zaburzają estetykę wnętrza. Firma Schneider Electric oferuje funkcjonalne i efektywne rozwiązanie tego problemu w postaci podłóg technicznych Uniflair.

Podłoga techniczna w pierwszym momencie może kojarzyć się jako obiekt nieestetyczny. Nic bardziej mylnego. Podłogi podniesione Uniflair to wyjątkowe połączenie wzornictwa z technologią. Konstruowane są na podstawie szczegółowych modeli statycznych i strukturalnych z uwzględnieniem estetycznej wizji projektanta.

Uniflair Nokia 01

Specjalnie zaprojektowane podłogi gwarantują funkcjonalną i efektywną organizację przestrzeni podłogowej. Okrywają budynek „drugą powłoką”, podkreślającą jego piękno i unikatowość, dając przy tym możliwość szybkiego zastosowania zmian powodowanych ciągłą ewolucją technologiczną i zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorców. Ponadto, w przypadku budynków o dużej wartości historycznej i artystycznej, umożliwiają prowadzanie prac restauracyjnych i modernizacyjnych przy użyciu materiałów zbliżonych do zastosowanych w konstrukcji budynku.

SV-UNIFLAIR-Z

SV-UNIFLAIR-Z

Podłogi uniesione, oprócz estetycznego wyglądu, pozwalają również zachować porządek w obiektach komercyjnych – ich konstrukcja umożliwia poprowadzenie w przestrzeni podpodłogowej wszystkich instalacji odpowiedzialnych za najważniejsze funkcje budynku: systemów elektrycznych, sterowania, hydraulicznych i klimatyzacji. Dzięki specjalizacji w dziedzinie klimatyzacji precyzyjnej i chłodzenia, marka Uniflair oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania dla obiektów komercyjnych i przemysłowych.

Marka Uniflair ma znaczącą pozycję wśród światowych liderów branży i eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów. Z jej rozwiązań korzystają punkty sprzedaży i salony Fiat o powierzchni we Włoszech. Uniflair dostarczył również podniesione podłogi modułowe do najważniejszych obiektów handlowych Nokii w Finlandii, do historycznego budynku w Albie, gdzie mieści się główna siedziba Ferrero, jak również do Centrum Maritime w Szwecji.

Podlogi Uniflair Ferrero 01

Zdając sobie sprawę z odmiennych potrzeb i preferencji klientów Uniflair posiada w swojej ofercie różne kombinacje materiałów i konstrukcji technicznych, które umożliwiają przygotowanie finalnego produktu, odpowiedniego dla danych warunków. Oferuje wybór produktów najwyższej jakości z wysoko zagęszczonej płyty wiórowej lub płyty wapienno-gipsowej, dostosowanych do dużych obciążeń, wymogów co do wentylacji i chłodzenia oraz elastyczności przestrzeni pod podłogą. Ponadto, rozwiązanie Uniflair pozwala odejść od tradycyjnych wymiarów modułów podług uniesionych. Producent oferuje szeroki wybór płyt w rozmiarach od 30 do 120 cm. Projektanci zyskują dzięki temu szeroką gamę paneli, które mogą bezproblemowo dostosowywać i tworzyć rozwiązania spełniające wymogi projektu, łącząc go z funkcjonalnością modułowych podłóg  podniesionych.

Produkty Uniflair spełniają coraz bardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa oraz gwarantują światową jakość. Potwierdzają ją ośrodki badawcze i certyfikaty jakości ISO 9001 oraz 14001.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.schneider-electric.com.