Home / Nowości produktowe / Nowości w ofercie Kinnarps, prezentowane na targach Stockholm Furniture & Light Fair

Nowości w ofercie Kinnarps, prezentowane na targach Stockholm Furniture & Light Fair

Libra – na fali
Libra to nowoczesna sofa o falistym kształcie, dostępna w opcji z jednym, dwoma lub trzema siedziskami. Została zaprojektowana tak, by można było siadać po obu stronach siedziska, co czyni ją wszechstronnym elementem wyposażenia, dzięki któremu nawet krótkie, nieplanowane spotkania będą mogły odbyć się w komfortowych warunkach.

Niecodzienne, faliste kształty Libry to nie tylko zabieg estetyczny, lecz także gwarancja niezwykłej wygody. Libra sprawdza się świetnie jako akcent urozmaicający środowiska biurowe, a w połączeniu z szeroką gamą obić tapicerskich oferuje ogromne możliwości personalizacji wyglądu; nawet samo siedzisko może występować  w obiciu z kontrastujących kolorów.

– Każdy nowy produkt w naszej ofercie, który w jakiś sposób zachęca użytkowników do puszczenia wodzy fantazji, jest wielkim powodem do dumy i radości. Libra z pewnością do takich produktów należy. Ta sofa jest połączeniem komfortu i ogromnej liczby opcji wykończeń, samo siedzisko można tapicerować dwoma kolorami tapicerki. Do eksperymentowania z różnymi konfiguracjami i połączeniami zachęca też niewątpliwie falista, dynamiczna sylwetka Libry. Tym meblem namawiamy wręcz do wyjścia poza biurowe standardy estetyki – mówi dodaje Ulrika Liffner, Kinnarps International Product Manager działu Soft Seating & Reception.

Sofa dostępna będzie w trzech opcjach – z jednym, dwoma oraz trzema siedziskami. Do wykończenia Libry można dobrać każdy materiał z oferty Kinnarps. Nogi oferowane będą w kolorach: białym, czarnym i srebrnym, a także w wykończeniu chromowanym.

libra_6

 

Oberon – ergonomia w praktyce
Seria stołów Oberon to kolejna nowość w ofercie Kinnarps, będąca ukłonem w stronę ergonomii. Nasze środowisko pracy powinno zapewniać takie warunki, w których długie godziny spędzone przy biurku nie będą dla nas zbyt dużym obciążeniem fizycznym. Dobre, wygodne meble sprawiają, że praca staje się dużo przyjemniejsza i komfortowa – stół Oberon stanowi świetny przykład zastosowania ergonomii biurowej w praktyce.
– Obecnie regulacja wysokości stołów czy biurek to standard, jednak 25 lat temu, kiedy Kinnarps wprowadził na rynek pierwszy model stołu takiego typu, była to, można powiedzieć, swego rodzaju mała rewolucja. Oczywiście wówczas nie wszyscy przyjęli ten pomysł z entuzjazmem, jednak faktem jest, że dzisiaj takie rozwiązania to norma na rynku skandynawskim. Możliwość zmiany wysokości blatu i dostosowania jej odpowiednio do wykonywanego zadania to niewątpliwa korzyść. Problem jednak w tym, że użytkownicy regulowanych mebli niezbyt często korzystają z udogodnień dostępnych w zakresie regulacji – komentuje Per Enskär, International Product Manager Desks.

Seria Oberon została wyposażona w specjalny nowy mechanizm regulacyjny – regulacja wysokości blatu staje się niezwykle prosta i intuicyjna, a stół można zaprogramować tak, by regulacja odbywała się automatycznie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w środowiskach, gdzie wiele osób korzysta z tego samego stołu, a także w biurach zaprojektowanych według koncepcji activity-based working. Mechanizm regulacyjny może „zapamiętać” dane ustawienia, dzięki czemu każdy kolejny pracownik korzystający z tego samego stołu nie musi poświęcać czasu na regulację ustawień od nowa.

Seria Oberon to biurka, stoły do spotkań oraz stoliki do kawy. Każdą opcję można odpowiednio spersonalizować – ramy oraz blaty dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach i wykończeniach. Wąskie, smukłe nogi i stopy to także niewątpliwy atut tej serii.

ki03-1691a

 

Embrace – gdy szukasz dobrego oparcia
Embrace to nowa seria siedzisk w ofercie Kinnarps, zaprojektowana przez Stefana Brodbecka z myślą o sytuacjach, kiedy potrzeba nam chwili wytchnienia lub wyciszenia. Fotele Embrace to esencja komfortu.

 

Firmie Kinnarps zależało na wzbogaceniu oferty o serię foteli zaprojektowanych specjalnie z myślą o pracownikach nowoczesnych biur. Nowy element firmowej oferty miał stanowić swego rodzaju hybrydę, łączącą klasyczny fotel biurowy z fotelem gościnnym; coś, co nadawałoby się do pracy zarówno grupowej, jak i indywidualnej.
– Nowy styl pracy, nowe formy komunikacji… Gdy projektowałem Embrace, chciałem, aby efekt mojej pracy był odpowiedzią na wymagania nowej rzeczywistości biurowej. Założeniem było, aby stworzyć fotel, który sprawdzi się w różnych okolicznościach, aranżacjach i konfiguracjach. Chodziło o wszechstronność i wielofunkcyjność. Embrace, jako element nowoczesnego wyposażenia biurowego, nadaje się zarówno do aktywnej pracy, jak i do odpoczynku w naprawdę komfortowych warunkach – mówi autor projektu, Stefan Brodbeck. 

Embrace ujmuje subtelnością krzywizn, gładkością kształtów i urzeka niezwykłą prostotą. Na szczególną uwagę zasługuje punkt styku oparcia i siedziska fotela. Autorowi zależało na opracowaniu wyjątkowo lekkiej formy – takiej, która sprawiałaby wrażenie, że jej poszczególne elementy unoszą się w powietrzu niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie miało na celu podkreślenie dynamicznego charakteru serii siedzisk Embrace.

Seria Embrace dostępna jest w pięciu  wariantach wykończenia. Fotele oferowane będą w wersjach wyposażonych m.in. w płozy, klasyczne nogi lub cztero – bądź pięcioramienną podstawę.  Wśród elementów opcjonalnych serii znajduje się także komfortowy podłokietnik oraz zestaw kółek do podstawy. Mnogość  konfiguracji sprawia, że fotele Embrace sprawdzą się w różnych środowiskach – od tymczasowych stanowisk pracy, poprzez kawiarnie i poczekalnie, aż po sale do spotkań. Embrace to także idealny element środowisk typu „activity-based working.

ki03-1708a

 

ki03-1700a

 

Combine – niewielki stolik z wielkim potencjałem
Combine to nowa seria stolików do kawy, które użytkownik może zaprojektować wedle własnego uznania. Liczba opcji dostępnych w serii Combine jest tak duża, że każdy będzie w stanie znaleźć wariant idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Combine, mówiąc w skrócie, to koniec kompromisu pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a funkcjonalnością. Dzięki swojej uniwersalnej formie i niewielkim rozmiarom stoliki Combine sprawdzają się w połączeniu z  każdym rodzajem sof, siedzisk czy foteli, co ułatwia tworzenie różnorodnych i komfortowych aranżacji – nie tylko w środowiskach typu „activity-based working”.

– Z naszych obserwacji wynika, że obecnie coraz więcej osób poszukuje rozwiązań spersonalizowanych, czegoś, co podkreśli indywidualny charakter i niepowtarzalność ich miejsc pracy. Combine to nasza odpowiedź na ten trend. Nieczęsto mamy do czynienia z produktem tak uniwersalnym i wszechstronnym – komentuje Ulrika Liffner, Kinnarps International Product Manager działu Soft Seating & Reception.

Combine będzie dostępny w dwóch wysokościach; w wersji o prostych i zakrzywionych krawędziach; w opcji z zaokrąglonymi lub ze standardowymi rogami oraz w wariancie z nogami stalowymi lub drewnianymi. W ofercie będzie dostępnych pięć typów blatów i cztery rodzaju nóg.

ki03-1706a

 

ki03-1703a