Home / Biura-biurowce / Nowa marka na rynku biurowym w Polsce: Form Offices

Nowa marka na rynku biurowym w Polsce: Form Offices

Wprowadzenie marki Form Offices to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości biura w miastach regionalnych, wynikające m.in. ze zmęczenia pracą zdalną – brakiem odpowiedniej infrastruktury w domu oraz ograniczeniem bezpośrednich relacji międzyludzkich. Form Offices to przestrzeń, która sprzyja i zachęca do innowacyjnych rozwiązań.

  • Marka Form Offices odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone, elastyczne i dobrze zaprojektowane biura.
  • Pod szyldem Form Offices działają cztery nowoczesne kompleksy biurowe klasy A – w Krakowie (Tertium, Wadowicka 3, DOT by Form) oraz Wrocławiu (Cu Office), które w 2021 roku zostały nabyte przez Partners Group, wiodącą międzynarodową firmę inwestycyjną. REINO Group pełni rolę asset managera i współinwestora Form Offices.

Wraz z powrotem pracowników, obserwujemy popyt na zrównoważone i energooszczędne biura, które tworzą komfortowe środowisko pracy oraz wspierają rozwój małych społeczności. Nieruchomości Form Offices wpisują się w te trendy, a także w strategie CSR i ESG Partners Group. Dlatego zdecydowaliśmy się zebrać je pod wspólną marką, w pełni skoncentrowaną na potrzebach użytkowników

– mówi Agata Połeć, Asset Manager Form Offices.

Budynki działające pod marką Form Offices posiadają certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Dodatkowo, budynek Wadowicka 3A to pierwszy obiekt w Polsce, który w czerwcu 2021 roku zdobył międzynarodowy certyfikat Fitwel. Budynki DOT by Form, Wadowicka 3 i Cu Office łączy też pracownia, w której zostały zaprojektowane – wszystkie trzy stworzyli architekci renomowanej Medusa Group.  

Użytkownicy każdej z lokalizacji Form Offices mają do dyspozycji dużo zielonych przestrzeni przystosowanych do pracy, spotkań i odpoczynku, wygodne lobby z ogólnodostępnymi udogodnieniami, pełną infrastrukturę dla rowerzystów, a także stacje ładowania pojazdów elektrycznych i powierzchnie coworkingowe.

Naszym priorytetem jest komfort najemców oraz elastyczność. Budynki oferują zaawansowane rozwiązania techniczne, które pozytywnie wpływają na jakość codziennej pracy. Certyfikat Fitwel, energia ze źródeł odnawialnych, a także atrakcyjne położenie spełniają potrzeby najbardziej wymagających firm, co przekłada się na duże zainteresowanie najemców – większość przestrzeni Form Offices jest w zaawansowanej fazie komercjalizacji.

– dodaje Anna Jakubowska, Leasing Manager Form Offices.

www.formoffices.com

Lista budynkow:

Tertium to trzy budynki biurowe klasy A w Krakowie, które oferują łącznie 40 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia i potwierdzają zaangażowanie inwestorów w ideę zrównoważonego rozwoju: 100% energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych, a do budowy użyto materiałów nieszkodliwych dla środowiska. Kompleks wyróżnia też duża bioróżnorodność, w tym duża ilość terenów zielonych.

www.tertium.pl

Wadowicka 3 to trzy budynki biurowe klasy A w Krakowie, dysponujące łącznie ponad 32 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej. To pierwsze takie miejsce w Polsce wyróżnione certyfikatem Fitwel. Dzięki położeniu w pobliżu Ronda Matecznego, kompleks oferuje łatwy dostęp do centrum miasta, a także głównych centrów handlowych i usługowych. Dodatkowym atutem jest widok na Wawel oraz bliskość historycznego Kazimierza.

www.wadowicka3.pl

DOT by Form to trzy nowoczesne budynki w Krakowie, o łącznej powierzchni 24 tys. mkw. do wynajęcia. Kompleks znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w pobliżu placówek naukowo-badawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz siedzib wielu międzynarodowych firm. Z okien DOT by Form widać Tatry, a dzięki bliskości autostrady oraz lotniska w Balicach można się stąd łatwo dostać nie tylko do poszczególnych dzielnic Krakowa, ale też do innych miast w Polsce.

www.dotbyform.pl

Cu Office to dwa nowoczesne budynki, w których znajduje się ponad 24 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Kompleks zlokalizowany jest w zachodniej części Wrocławia – najstarszej i najbardziej rozwiniętej biznesowej części aglomeracji. Dzięki bliskości dzielnicy Fabrycznej i dobrym połączeniom komunikacyjnym z innymi częściami miasta, użytkownicy Cu Office mogą łatwo skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej i handlowej. Do dyspozycji najemców są zielone tarasy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, w tym hulajnóg oraz infrastruktura rowerowa.

www.cuoffice.pl