Home / Office Design / Normo – krzesło Must have.

Normo – krzesło Must have.

Jurorzy 12 edycji plebiscytu organizowanego przez Łódź Design Festival nagrodzili 76 produktów wyróżniających się na mapie polskiego designu. Wśród nich wymieniono projekt Mai Ganszyniec dla marki Profim – cyrkularne krzesło Normo.

Wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu must have organizowanego przez Łódź Design Festival znalazła się nowość marki Profim – krzesło Normo zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.

Bardzo dziękujemy za dostrzeżenie naszego krzesła i docenienie nie tylko samego designu, ale przede wszystkim bezkompromisowych rozwiązań w kwestii zrównoważonego rozwoju, szczerego podejścia i zero grama naturalnych materiałów

– dziękowała Magda Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.

Chciałabym podziękować również marce Profim, a przede wszystkim niesamowitemu działowi wdrożeń, bez których odwagi, konsekwencji i know-how tego projektu by nie było. Gigantyczne podziękowania kieruję też do mojego zespołu Studia Ganszyniec.

– dodała Maja Ganszyniec.

Normo – nowa norma od Profim

Normo zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeniach do pracy i spotkań. Jego prosta i przyjazna sylwetka sprawia, że naturalnie wpisuje się w nieformalne wnętrza współczesnych miejsc pracy i nauki. W zależności od konfiguracji krzesła odnajdą się w salkach konferencyjnych, przy biurkach i wspólnych stołach w biurze czy co-worku, ale też w czytelniach, akademikach i pracowniach.

Wejście Normo na rynek to zupełnie nowe otwarcie dla marki Profim. To pierwsze takie krzesło zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Nie chwalimy się samymi certyfikatami, ale wprowadzamy konkretne innowacje.

– mówi o nowym, przełomowym produkcie Magdalena Borowiec.

Najbardziej „zielone” krzesło tapicerowane na rynku zaprojektowano i wyprodukowano w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Wprowadziliśmy innowacyjny sposób tapicerowania, w którym nie stosujemy kleju czy zszywek. Dzięki temu krzesło nie tylko jest łatwiejsze do rozłożenia na części pierwsze do dalszego recyclingu, ale również nie wpływa negatywnie na zdrowie naszych pracowników w procesie produkcji – nie mają kontaktu z toksycznymi substancjami i nie są narażeni na potencjalne skaleczenia. – mówi o przełomowym w ofercie produkcie Magdalena Borowiec. Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można poddać recyklingowi aż w 94%. 

O projektantce

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne – zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami takimi jak IKEA, DUKA, Comforty, Mute czy Noti. W 2017 roku polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej tytuł Projektantki Roku. W 2020 została powołana na stanowisko dyrektorki kreatywnej Profim – wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce i jednej z marek skandynawskiej grupy Flokk. Jest także właścicielką i założycielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Więcej informacji: https://www.profim.pl/