Home / Flota / Spotkanie smartfonów Galaxy z samochodem GV60 Genesis – korzystanie z ultraszerokopasmowego klucza cyfrowego

Spotkanie smartfonów Galaxy z samochodem GV60 Genesis – korzystanie z ultraszerokopasmowego klucza cyfrowego

Samochody właśnie otrzymały zaawansowaną aktualizację. Dzisiaj Samsung Electronics i Hyundai Motor Group ogłosiły, że pojazd samochód elektryczny GV60 Genesis będzie pierwszym, współpracującym z ultraszerokopasmowymi (UWB) kluczami cyfrowymi ze smartfonów Galaxy. W klucze te wyposażonych będzie siedem najnowszych smartfonów Samsung Galaxy. Zapomnij więc o uciążliwym poszukiwaniu klucza w torbach i kieszeniach. Teraz możesz otworzyć samochód smartfonem, po prostu podchodząc do niego, a zamknąć ponownie dotknięciem czujnika w drzwiach. Spórzmy, jak ta niesamowita nowa technologia zmienia smartfon w cyfrowy klucz ułatwiający życie.

Przyszłość inteligentnych kluczy samochodowych UWB

Bezprzewodowa łączność ultraszerokopasmowa pozwala smartfonowi komunikować się z samochodem bezpośrednio. Po zarejestrowaniu klucza cyfrowego samochód GV60 będzie rozpoznawał sparowany smartfon Galaxy i otwierał drzwi, gdy znajdzie się w pobliżu.

Korzystanie z samochodu jest łatwiejsze z cyfrowym kluczem w schowku Samsung Pass

Klucz cyfrowy jest dostępny w aplikacji Samsung Pass służącym do przechowywania podpisów cyfrowych, identyfikatorów i haseł. Jednak jeszcze w tym roku ta funkcja zostanie dodana do aplikacji Samsung Wallet, która również umożliwia bezpieczne przechowywanie i zarządzanie identyfikatorami cyfrowymi, kartami pokładowymi, kuponami i kartami kredytowymi w telefonie.[1] Ten wirtualny portfel pomaga przechowywać wszystko, czego potrzebujesz na co dzień w jednym bezpiecznym, praktycznym i wygodnym miejscu.

By użyć klucza cyfrowego ze smartfonu:

  • Zainstaluj w systemie informacyjno-rozrywkowym samochodu aplikację Genesis Connected Service i uruchom ją.
  • Wybierz menu „Pojazd”.
  • Na ekranie aplikacji Genesis Connected wybierz menu „Klucz cyfrowy” i polecenie „Zarejestruj”.

To wszystko! Aplikacja Samsung Pass w smartfonie powinna rozpocząć automatyczną rejestrację klucza w obydwu aplikacjach.

Teraz możesz zostawić klucz do samochodu w domu.

Nowe sposoby otwierania samochodu

W zależności od ustawień samochodu, mogą być dostępne dwa sposoby odblokowania go kluczem UWB. Możesz otworzyć drzwi, pociągając klamkę, gdy telefon znajduje się w torbie lub kieszeni, lub możesz automatycznie odblokować go, po prostu zbliżając się do samochodu za pomocą smartfonu.[2] Tryby te można stosować zamiennie, więc wybierz ten, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

W aplikacji Samsung Pass istnieje również kilka przydatnych funkcji, z których można korzystać zdalnie – na przykład włączenie klaksonu lub uruchomienie samochodu przed wejściem do pojazdu dotknięciem ikony silnika.

Udostępnianie klucza cyfrowego rodzinie i znajomym

A co, gdy ktoś musi pożyczyć Twój samochód? Możesz udostępnić swój klucz cyfrowy trzem osobom, wybierając je z listy kontaktów i wybierając polecenie „Wyślij klucz cyfrowy”. Spowoduje to wysłanie wiadomości tekstowej, która poinstruuje odbiorcę, jak skonfigurować klucz cyfrowy w jego smartfonie Galaxy. Po udostępnieniu mu klucza i po dodaniu go do swojej aplikacji Samsung Pass odbiorca może natychmiast zacząć z niego korzystać. Możesz nawet zdecydować, jak długo inna osoba będzie mieć dostęp do klucza, a w razie potrzeby odwołać.

Użytkownik może cieszyć się spokojem ducha, wiedząc, że jego klucz cyfrowy jest bezpieczny dzięki zespołowi układów scalonych zapewniającemu aplikacji Samsung Pass wysoki poziom ochrony. Proces uwierzytelniania aplikacji zapewnia, że zawsze masz kontrolę nad tym, kto i kiedy może korzystać z klucza do samochodu.

Każdy użytkownik produktów firmy Samsung zasługuje na więcej komfortu płynącego z szerszego wykorzystania technologii cyfrowych. Dlatego firma nieustannie rozszerza swoją ofertę kluczy cyfrowych w innowacyjnej współpracy z globalnymi firmami motoryzacyjnymi i dążąc do zwiększenia liczby smartfonów obsługujących ultraszerokopasmowe klucze cyfrowe.


[1] Terminy wprowadzenia oraz dostępność funkcji i opisanych usług  zależą od rynku i modelu oraz mogą ulec zmianie.

[2] Odblokowanie po samym zbliżeniu się jest opcjonalne.