Lexus RX

LEXUS UTRZYMAŁ POZYCJĘ LIDERA NIEZAWODNOŚCI W RANKINGU J.D. POWER

Od 35 lat J.D. Power, wiodąca i ceniona amerykańska organizacja konsumencka, detalicznie bada niezawodność aut. Tegoroczny ranking opiera się na ankietach 30 595 właścicieli trzyletnich samochodów, którzy między sierpniem a listopadem 2023 roku udzielili ankieterom wyczerpujących odpowiedzi w kwestii usterkowości swoich pojazdów.

Po analizie danych, także z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, powstał ranking najbardziej niezawodnych marek na rynku amerykańskim. Im niższy wynik punktowy, tym lepsza reputacja samochodów danego producenta.

W najnowszej odsłonie rankingu Lexus uzyskał najlepszy wynik 135 punktów, który jest lepszy od średniej dla całego rynku (190 punktów) i aż o 40 punktów od marki premium sklasyfikowanej na drugim miejscu. To drugi rok z rzędu, w którym Lexus uzyskał najlepszy wynik w rankingu J.D. Power.

Lexus

Amerykańska organizacja od ponad 50 lat dostarcza klientom wnikliwe dane o markach i produktach. Ankieta w kwestii niezawodności aut obejmuje aż 184 obszarów problemowych z dziewięciu kategorii takich jak: ochrona środowiska, wspomaganie jazdy, wrażenia z jazdy, wygląd zewnętrzny, funkcje/kontrola/wyświetlacze, systemy inforozrywki, wnętrze, układ napędowy i fotele.

Lexus NX300H

Cztery Lexusy najlepsze w swoich segmentach

J.D. Power 2024 U.S. Vehicle Dependability Study prezentuje też najlepsze samochody w swoich segmentach. W najnowszej odsłonie rankingu aż cztery modele Lexusa okazały się najlepsze wśród swoich bezpośrednich konkurentów. Nagrodzono dwa SUV-y – NX triumfował w segmencie Compact Premium SUV, a RX był najlepszym Midsize Premium SUV. Wyróżniono też Lexusa IS w kategorii Compact Premium Car oraz Lexusa ES w klasie Medium Premium Car.

Lexus RX