Home / Office Design / Innowacja, design i elastyczność, czyli co kształtuje współczesne biura

Innowacja, design i elastyczność, czyli co kształtuje współczesne biura

Innowacyjność oraz kreatywność, w podążaniu za potrzebami pracowników, stanowią fundament projektowania współczesnych biur. W rezultacie, rozwiązania zapewniające elastyczność w kreowaniu różnorodnych stref w biurze, zyskały ogromną popularność, zastępując stałe podziały przestrzenne.

 OmniRoom od Mute, namioty modułowe od Steelcase oraz BuildWalls od Orange Box, każdy z nich odpowiada na specyficzne potrzeby i wyzwania nowoczesnych przestrzeni biurowych, w których potrzeba odosobnienia lub pracy w niewielkich zespołach zyskały na znaczeniu i stały się standardem.

– komentuje Przemysław Zalewski z ARC Interiors.

Pawilon w przestrzeni biura

OmniRoom od Mute rewolucjonizuje modułowe przestrzenie biurowe, łącząc atrakcyjność wizualną z izolacją akustyczną. System ten umożliwia niemal dowolną rekonfigurację przestrzeni bez trwałych zmian w budynku, co sprawia, że jest idealny do różnorodnych zastosowań – od miejsc spotkań, otwartego biura coworkingowego, aż po kąciki relaksu. OmniRoom oferuje aż 15 uniwersalnych modułów i szeroką gamę elementów wyposażenia, które można dowolnie łączyć, tworząc unikalne przestrzenie. Dzięki prostemu systemowi montażu, jego zmiana jest niezwykle sprawna, co czyni biuro w pełni elastycznym i dostosowanym do dynamicznych potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw.

Mobilne biurowe namioty

Namioty modułowe od Steelcase to kreatywny sposób na tymczasowe rozszerzenie przestrzeni. Dzięki modułowej i lekkiej konstrukcji możliwe jest szybkie tworzenie dodatkowych pokoi, stanowisk pracy czy stref relaksu, które można łatwo przenieść lub zmodyfikować w zależności od potrzeb. Seria namiotów obejmuje różne wersje, w tym Boundary Tent dla tymczasowych przestrzeni, Table Tent zapewniający prywatność przy biurku czy Overhead Tent, który oferuje zadaszenie i prywatność w otwartych planach biurowych. Te mobilne struktury są idealne do adaptacyjnych środowisk pracy, gdzie szybkość i elastyczność są kluczowe, a także w miejscach, które wymagają tymczasowych rozwiązań, takich jak eventy czy projekty specjalne.

Camping biurowy

Campers&Dens od Orange Box to innowacyjny system, przekształcający architekturę wnętrz za pomocą demontowalnych, łatwych do przenoszenia i rekonfiguracji kapsuł. Rozwiązanie to dostarcza subtelną prywatność, jednocześnie umożliwiając tworzenie przestrzeni pracy, która jest zarówno dynamiczna, jak i łatwa do dostosowania według bieżących potrzeb. Jego unikalna konstrukcja, inspirowana kamperami i kempingiem, wyróżnia się opatentowanym systemem otwieranych dachów, zapewniając adaptowalność i funkcjonalność w szybko zmieniającym się miejscu pracy. Zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, Campers&Dens jest łatwy w odświeżeniu i ponownym wykorzystaniu, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla współczesnych, świadomych środowiska przestrzeni biurowych. Z certyfikatem Intertek Clean Air Gold, oferuje szeroką gamę opcji wykończeń, od tkanin po sklejkę topolową, co pozwala na tworzenie spersonalizowanych i estetycznie atrakcyjnych przestrzeni.

Kluczowa elastyczność

W przestrzeniach biurowych pojawia się coraz więcej rozwiązań pozwalających na elastyczne kształtowanie, a nawet na szybką rekonfigurację. Te swego rodzaju wydzielone strefy są również katalizatorem dla poprawy samopoczucia i efektywności pracowników. Są lubiane, ponieważ kreują środowisko pracy, które tętni życiem, inspiruje i jest przyjazne dla użytkowników.

Przemysław Zalewski z ARC Interiors, podkreśla znaczenie nowego podejścia.

W showroomach ARC Interiors można, na własne oczy, przekonać się, jak wielką moc transformacji mają nowatorskie rozwiązania czołowych producentów mebli biurowych i z jak nieprawdopodobną dynamiką odpowiadają oni na potrzeby szybko zmieniającego się świata. www.arcinteriors.pl