Home / Biura-biurowce / Globalworth wzmacnia zaufanie partnerów: przedłużono jedną z najdłuższych umów najmu w Warszawie

Globalworth wzmacnia zaufanie partnerów: przedłużono jedną z najdłuższych umów najmu w Warszawie

Globalworth informuje o przedłużeniu umowy najmu powierzchni z firmą Philips w budynku Company House I w Warszawie. Teraz jedna z najdłuższych umów najmu powierzchni biurowych w Warszawie została przedłużona o kolejne kilka lat. Transakcja obejmowała również remodeling biura we współpracy z działem Globalworth Poland Workplaces.

Company House I został oddany do użytku w 1999 roku i od tego czasu Philips wynajmuje ten trzypiętrowy budynek. Od 2017 roku obiekt przy Al. Jerozolimskich jest własnością Globalworth Poland. W związku z decyzją o pozostaniu w budynku, najemca przedłużył dotychczasową umowę najmu na kolejne siedem lat. Przy transakcji doradzała kancelaria Knight Frank.

Jako odpowiedzialny właściciel i zarządca dostrzegamy zmieniające się trendy rynkowe i staramy się dostosowywać nasze budynki do zmieniających się potrzeb i oczekiwań najemców. Doskonale wiemy, jak na nie reagować. Mamy nadzieję, że dzięki metamorfozie pracownicy i goście firmy Philips będą mogli cieszyć się przestrzenią, która charakteryzuje się funkcjonalnością, bardziej przyjaznym otoczeniem do pracy czy spotkań. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak globalna firma jak Philips zaufała nam i zdecydowała się kontynuować naszą współpracę”

– komentuje Anna Korwin – Kulesza, Asset Management & Leasing Director w Globalworth Poland.

Ostatnie lata pełne zmian społecznych i geopolitycznych, które wpłynęły na to, jak żyjemy i pracujemy, m.in. poprzez hybrydowy model pracy, były jednym z powodów decyzji o remoncie biura wynajmowanego przez Philips. W wyniku transformacji powstało wysoce zróżnicowane wnętrze, zgodne z globalnymi wytycznymi Philipsa dotyczącymi praktyk pracy. Zaplanowano osobne przestrzenie do pracy indywidualnej, kreatywnej i zespołowej. Nowy projekt bazuje na firmowej kolorystyce najemcy – odcieniach niebieskiego połączonych z dużą ilością naturalnego drewna i zieleni. Dodatkowo w meblach i dodatkach można znaleźć wiele niestandardowych kolorów.  

Zespół Globalworth Poland Workplaces był zaangażowany w dostosowanie środowiska pracy do potrzeb pracowników Philipsa. Firmie zlecono demontaż i przebudowę biura, a także wykonanie prac wykończeniowych oraz dostawę i montaż okuć meblowych. Zespół Workplaces był również odpowiedzialny za zmianę układu i sposobu funkcjonowania przestrzeni. Remont i rearanżacja biura trwały trzy miesiące. Równolegle podjęto prace z korzyścią dla wszystkich najemców budynku, tworząc rowerownię i prysznice dla rowerzystów.   

Dla globalnej firmy technologicznej, takiej jak Philips, bardzo ważne jest stworzenie stabilnego  i przyjaznego miejsca, w którym pracujemy i możemy prowadzić rozmowy biznesowe z partnerami. Nasze obecne biuro łączy w sobie te cechy. Dodatkowo bliskość głównych arterii miasta, dostępność komunikacji miejskiej oraz miejsc parkingowych sprawiły, że zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy najmu na kolejne lata.

– mówi Michał Grzybowski, CEO Philips Polska.

Company House I został oddany do użytku w 1999 roku, kiedy to na stałe zapisał się w warszawskim świecie biurowców. W budynku znajduje się polska siedziba firmy Philips, a dzięki temu, że znajduje się blisko Al. Jerozolimskich, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, ma doskonały dojazd do centrum miasta. Lokalizacja jest również ważną lokalizacją biurową. Włochy to dawna dzielnica przemysłowa, która została zmodernizowana i od wielu lat przyciąga wiele projektów biurowych. W pobliżu budynku znajduje się wiele dobrze rozwiniętych obiektów usługowo-handlowych, w tym centra handlowe Blue City i Reduta, a także Makro Cash & Carry, E. Leclerc i wiele innych punktów sprzedaży.