Home / Flota / GOODYEAR I DUNLOP PROWADZĄ W TESTACH OPON ZIMOWYCH ADAC

GOODYEAR I DUNLOP PROWADZĄ W TESTACH OPON ZIMOWYCH ADAC

ADAC, TCS i ÖAMTC opublikowały coroczne testy opon zimowych, odpowiednio na rynkach niemieckim, szwajcarskim i austriackim, przyznając produktom Goodyear i Dunlop wspólne pierwsze miejsce w teście obejmującym 16 marek.

Opony oceniano pod względem siedemnastu kryteriów. W tym roku skupiono się na popularnym rozmiarze 195/65 R15, który jest montowany w wielu najlepiej sprzedających się samochodach rodzinnych, takich jak na przykład Volkswagen Golf.

Testerzy chwalili oponę Goodyear UltraGrip 9+ jako bardzo zrównoważoną, dobrze zachowującą się na suchych i mokrych nawierzchniach, a także na śniegu. Uzyskała także imponujące wyniki w zakresie efektywności paliwowej oraz zajęła pierwsze miejsce w teście jazdy po lodzie. W oponie UltraGrip 9+ zastosowano dwie innowacje Goodyeara, które przyczyniły się do tego wyniku. Technologia Mileage Plus chroni oponę na nierównych drogach, umożliwiając dłuższy przebieg, a Winter Grip daje znakomitą przyczepność na śniegu i lodzie.

Grupa Goodyear ma jeszcze jeden powód do świętowania, bowiem najwyższą ocenę uzyskała również opona Dunlop Winter Response 2, tym samym powtarzając sukces z 2018 roku. Testerzy ponownie zwrócili uwagę na jej bardzo dobre zachowanie na suchej, mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. W osiągnięciu tego wyniku pomogło charakterystyczne, kątowe ułożenie lameli na barku opony. Dzięki temu Dunlop Winter Response 2 przeciwdziała siłom odśrodkowym, zapewniając lepszą przyczepność na śniegu i lodzie podczas pokonywania zakrętów.

Najwyższe wyniki w teście opon zimowych o wysokich osiągach

Podczas tego samego badania sprawdzono również opony w rozmiarze 225/50R17, montowane w większych samochodach, takich jak Volvo V60, Skoda Octavia, BMW serii 3 i Mercedes klasy C. W tym rozmiarze opony Dunlop Winter Sport 5 zdobyły łącznie najwyższy wynik. Natomiast Goodyear UltraGrip Performance+ była jedną z zaledwie trzech opon, które uzyskały u testerów najwyższą ocenę „dobrą”.

Dunlop WinterSport 5 była najlepiej zachowującą się oponą na śniegu, a Goodyear UltraGrip Performance+ została oceniona jako bardzo zrównoważona we wszystkich warunkach.

Zajęcie czterech z siedmiu czołowych miejsc w jednej z najbardziej cenionych branżowych publikacji testowych, jest świadectwem skuteczności technologii zastosowanych w najnowszych oponach z oferty Goodyear. Innowacje takie jak Winter Grip Technology sprawiają, że opony Goodyear UltraGrip 9+ i Performance+ utrzymują się w czołówce sektora, w którym rodzina opon UltraGrip wygrywa od dziesięcioleci. Z kolei Dunlop Winter Response 2 i Winter Sport 5 zajęły najwyższe miejsca w swoich sektorach, jesteśmy dumni z szerokości i możliwości naszej oferty opon zimowych.

– mówi Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

Szczegóły testu:

[1] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 195/65R15.

[2] Test opublikowany 21/9/21: test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 225/50R17.

[3] Test opublikowany 25.09.18: Test opon zimowych ADAC/OAMTC/TCS 175/65R14.