Home / Flota / Ford Kuga najlepiej sprzedającym się modelem PHEV w Europie
Nowa Kuga Plug-in Hybrid

Ford Kuga najlepiej sprzedającym się modelem PHEV w Europie

Nowa Kuga Plug-in Hybrid  została zaprezentowana na początku tego roku i wnosi kilka cennych udoskonaleń. Nowy model przyspiesza szybciej i może obecnie holować przyczepę do 2100 kg, bijąc na głowę wszystkich rywali w swojej klasie.4 Dzięki nowym systemom, które potrafią automatycznie obniżać prędkość na zakrętach, rondach i zjazdach na trasach ujętych w nawigacji satelitarnej, model czyni podróżowanie bardziej komfortowym.5 Jest też wyposażony w system kamer 360 stopni 5,6, który może podczas parkowania wyświetlać widok SUV-a z lotu ptaka na 13,2-calowym ekranie centralnym.

Jest też lepiej skomunikowany ze światem. System informacyjno-rozrywkowy SYNC 4 7 pozwala na bezprzewodowe skomunikowanie smartfona za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto,8 oferuje łączność 5G 9, a nawet na niektórych rynkach posiada standardowo wbudowaną Alexę 10.

Oczywiście właściciele nadal mogą ładować akumulator z zewnętrznego źródła zasilania, podłączając samochód do ładowarki na stacji ładowania lub gniazda instalacji domowej. Pojemność akumulatora pozwala na przejechanie do 69 km na w trybie w pełni elektrycznym EV Now, 3 lub wydłużenie zasięgu podróży pomiędzy kolejnymi tankowaniami benzyny.

Najlepiej sprzedający się w Europie model PHEV 1,2 jest również produkowany w Europie, w zakładzie montażowym w hiszpańskiej Walencji.


1 Pełny rok 2021, 2022 i 2023 według danych dostarczonych przez JATO Dynamics i IHS Markit.
2 Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.
3 Kuga PHEV, zgodnie z homologacją: emisja CO2 20-28 g/km, zużycie paliwa od 0,9-1,2 l/100 km, zasięg jazdy bezemisyjnej w trybie w pełni akumulatorowym 60-69 km (WLTP).
Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.
 4 Po odpowiednim wyposażeniu. Maksymalna zdolność holowania zależy od liczby przewożonych pasażerów, obciążenia w przestrzeni bagażowej, a także od zamontowanych akcesoriów i konfiguracji pojazdu.
5 Systemy asystenckie wspomagania są uzupełnieniem uwagi kierowcy ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu.
6 Kamery działają tylko przy prędkościach poniżej 10 km/h.
7 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany, a w czasie jazdy nie korzystaj z ręcznie obsługiwanych urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.
8 Wymaga telefonu z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem. SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji.
9 Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności sieci AT&T. Sieć 5G nie jest dostępna wszędzie. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi. Hotspot Wi-Fi wymaga oddzielnej subskrypcji.
10 Aby korzystać z pokładowej funkcji Alexa, kierowcy muszą aktywować FordPass Connect w swoim samochodzie za pomocą aplikacji FordPass na smartfony lub ustawień w pojeździe. Dostęp do Alexa wymaga konta Amazon, systemu SYNC 4 lub SYNC 4A i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Mogą być wymagane dodatkowe produkty i konfiguracja. Amazon, Alexa oraz wszystkie powiązane loga i znaki są znakami towarowymi należącymi do firmy Amazon.com, Inc. lub do podmiotów stowarzyszonych.