Home / Dokumenty w firmie / Dwa nowe, wydajne i kompaktowe biznesowe skanery dokumentów

Dwa nowe, wydajne i kompaktowe biznesowe skanery dokumentów

Wiodąca na rynku szybkość* dzięki inteligentnym funkcjom skanowania różnych typów dokumentów

Epson wprowadza na rynek najszybsze skanery z podajnikami, WorkForce DS-970 i DS-870. To wysoce niezawodne urządzenia przeznaczone dla wymagających, działających pod presją czasu środowisk pracy, takich jak służba zdrowia, sądownictwo czy instytucje finansowe. Dzięki wiodącym na rynku szybkościom przechwytywania, wynoszącym 85 stron i 170 obrazów na minutę, a także pojemnym automatycznym podajnikom dokumentów na 100 arkuszy i zaawansowanym funkcjom zarządzania zadaniami, te modele staną się nieocenione w każdej firmie. Oba wyposażone zostały w kolorowy wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę urządzenia i korzystanie z funkcji zarządzania zadaniami. Czujniki oraz innowacyjne oprogramowanie pozwolą natomiast zwiększyć produktywność i jakość obrazu.

„Nowoczesne skanowanie to zaawansowane zadania przechwytywania obrazów. Klienci pracujący w intensywnie obciążanych środowiskach pracy skanują duże ilości poufnych dokumentów biznesowych. Tryb automatycznego podawania zapewnia ciągłość skanowania, tryb skanowania precyzyjnego dokładnie przechwytuje treści z nietypowych nośników, a nowa funkcja wykrywania zanieczyszczeń ostrzega przed nieprawidłowym skanem i pomaga zapobiec utracie danych. Te zaawansowane funkcje zarządzania zadaniami sprawiają, że klienci mogą mieć pewność wydajnego skanowania za każdym razem” – powiedział Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson Europe.

Efektywne i trwałe złącze USB 3.0 umożliwia szybsze przesyłanie danych, dzięki większej przepustowości – użytkownicy mogą skanować do 9000 stron dziennie za pomocą modelu DS-970 oraz 7000 stron dziennie za pomocą modelu DS-870.

Nie trzeba się już martwić różnicami w rozmiarach dokumentów do zeskanowania – oba modele zapewniają obsługę nośników od 27 g/m do 413 g/m i arkuszy o długości do 6096 mm. Jeśli danego dokumentu nie można zeskanować przy użyciu automatycznego podajnika dokumentów, można skorzystać z trzech różnych rozwiązań skanera płaskiego do formatu A3.

Opcjonalny panel interfejsu sieciowego umożliwia pracę skanerów DS-870 i DS-970 w sieci i udostępnianie ich funkcji wielu użytkownikom i działom. Do obu urządzeń dołączone jest oprogramowanie Document Capture Pro i Epson Scan: aplikacja Epson Scan zapewnia zaawansowaną technologię obrazowania, umożliwiając tworzenie plików PDF z możliwością wyszukiwania, zaawansowane usuwanie koloru czy automatyczną korekcję przekosów. Z kolei Document Capture Pro firmy Epson posiada funkcję tworzenia profilów zadań, dzięki którym pracownicy mogą w prosty sposób skanować dane, zapisywać je i udostępniać wewnątrz firmy. Zaawansowane, automatyczne funkcje nazywania, rozdzielania i rozsyłania dokumentów sprawiają, że skanowanie staje się proste i ergonomiczne. Pliki można zapisywać i rozsyłać w formatach typu PDF, jpeg czy tiff.

Nowe urządzenie WorkForce DS-970 jest najszybsze w kategorii urządzeń definiowanych przez InfoSource jako skanery biznesowe. W porównaniu do lidera rynku pod względem sprzedaży w 2017 r., zgodnie z InfoSource (Fujitsu fi-7180), model DS-970 ma wydajność wynoszącą 9000 stron dziennie, a Fujitsu fi-7140 – 6000 stron dziennie (dane z witryny internetowej producenta dostęp z 7 sierpnia 2018 r.).

CechyDS-970DS-870
Szybkie skanowanie w kolorze (300 dpi)85 str./min65 str./min
Automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 100 arkuszy (80 g/m)
Dzienny cykl roboczyDo 9000 stron dziennieDo 7000 stron dziennie
Kolorowy wyświetlacz LCD (1,44 cala) z 10 przyciskami
Interwencja konserwacyjna skanera za pomocą funkcji wykrywania zanieczyszczeńZa pomocą Epson Scan 2Za pomocą Epson Scan 2
Skanowanie różnych nośników (27–413 g/m)
Wbudowane czujniki, w tym ultradźwiękowy i ochrony papieru
Funkcje przeznaczone do delikatnych, uszkodzonych lub oznakowanych dokumentów, w tym tryb precyzyjny oraz wykrywanie podwójnych arkuszy
Kompaktowe urządzenia, które łatwo dopasowują się do każdego biura
Moduł interfejsu sieciowego umożliwia łatwe współdzielenie skanera dzięki skanowaniu za pomocą jednego przycisku („push scan”) oraz wstępnie utworzonych profilów zadańOpcjonalnieOpcjonalnie
Wbudowane, opcje skanera płaskiego A4 i A3OpcjonalnieOpcjonalnie
Dostępne sterowniki TWAIN, WIA, ICA, SANE i ISISZa pomocą pobraniaZa pomocą pobrania
Obsługa Epson Document Capture Pro, Document Capture Pro Server i Epson Device AdminZa pomocą pobraniaZa pomocą pobrania