Home / Biura-biurowce / Biurowiec Wronia 31 zwycięzcą BREEAM Awards 2019

Biurowiec Wronia 31 zwycięzcą BREEAM Awards 2019

Należący do firmy Ghelamco Poland biurowiec Wronia 31 zwyciężył w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu BREEAM Awards w kategorii Regional Award Central and Eastern Europe. Zarządcą budynku jest BNP Paribas Real Estate Poland.


BREEAM Awards to coroczny konkurs organizowany przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE (Building Research Establishment) Global. Uroczyste rozstrzygniecie konkursu odbyło się w ostatnich dniach. W kategorii najbardziej ekologicznych obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej zwyciężył warszawski biurowiec Wronia 31, pokonując w finale pięciu konkurentów z Polski, Turcji i Rumunii.
Mieszczący się na warszawskiej Woli w bliskim sąsiedztwie Placu Europejskiego i stacji warszawskiego metra Rondo Daszyńskiego, piętnastokondygnacyjny budynek Wronia 31 oferuje blisko 16 tys. m. kw. powierzchni biurowej. W 2017 roku obiekt trafił do portfolio nieruchomości zarządzanych przez BNP Paribas Real Estate Poland.


Od początku projekt realizowany był zgodnie ze standardami ekologicznego budownictwa BREEAM. W sierpniu 2018 roku Wronia 31 otrzymała ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding dla etapu Post Construction. Był to drugi w historii i pierwszy od blisko 5 lat biurowiec z tak wysoką oceną w Polsce. Co istotne, obecnie jest to jedyny obiekt biurowy w Polsce certyfikowany w najnowszym systemie BREEAM International 2013 News Construction z tak wysoką notą.

To jeden z bardziej prestiżowych biurowców w Warszawie, w całości realizowany według zasad zrównoważonego budownictwa. Przyznana nagroda świadczy o wysokiej klasie obiektu oraz zarządzeniu nim, zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi, uwzględniającymi wszelkie aspekty poszanowania dla środowiska

Joanna Wiczyńska z Działu Zarządzania Nieruchomościami BNP Paribas Real Estate Certyfikat BREEAM In-Use jest jednym z najbardziej wiarygodnych narzędzi mierzenia jakości budynków komercyjnych w Polsce i Europie, powszechnie stosowanym przez inwestorów oraz deweloperów. Podczas oceniania brane są pod uwagę różne aspekty działalności obiektu w kontekście ochrony zasobów naturalnych, m.in.: jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczna, dostępność środków transportu miejskiego, materiały budowlane, zarządzanie eksploatacją budynku czy gospodarka wodna i odpadami. Corocznemu procesowi certyfikacji podlegają m.in. budynki biurowe, handlowe, przemysłowe czy mieszkalne.