Home / Biura-biurowce / CA Immo z systemem wypożyczania rowerów w swoich biurowcach w Warszawie

CA Immo z systemem wypożyczania rowerów w swoich biurowcach w Warszawie

CA Immo uruchomiło system wypożyczania rowerów w swoich trzech biurowcach w Warszawie – Postępu 14, Warsaw Towers i Sienna Center. Do dyspozycji najemców tych budynków są rowery miejskie, z których można korzystać zupełnie bezpłatnie nawet przez 72 godziny. Projekt realizowany jest we współpracy z The Bike Company.

System wypożyczania rowerów, przeznaczony dla najemców Postępu 14, Warsaw Towers i Sienna Center, został uruchomiony przez CA Immo w czerwcu tego roku. To pierwszy sezon, podczas którego pracownicy tych trzech biurowców mają możliwość bezpłatnego korzystania z łącznie 31 jednośladów. Rezerwacji można dokonywać poprzez aplikację Revelo, maksymalnie na 72 godziny – w tym również na weekend. Operatorem, który odpowiada za obsługę systemu rezerwacji i bieżące serwisowanie rowerów, jest firma The Bike Company.

Już pierwsze dni funkcjonowania wypożyczalni rowerów utwierdziły nas w przekonaniu, że ta inicjatywa jest pomysłem wzbudzającym spore zainteresowania i spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony najemców. Stanowi naturalne uzupełnienie wcześniej organizowanych przez nas akcji i przeglądów rowerowych, które zawsze – niezależnie od lokalizacji – cieszyły się ogromną popularnością wśród użytkowników naszych inwestycji. Projekt realizowany jest w ramach programu „Tomorrow Proof”, zgodnie z którym CA Immo podejmuje szereg działań proekologicznych w ujęciu korporacyjnym i tym samym zwiększa atrakcyjność i zrównoważony rozwój portfela inwestycyjnego , a także wspiera mobilność przyjazną klimatowi. Wierzymy, że dzięki takiemu udogodnieniu zachęcimy sporą grupę osób do zamiany samochodu na rower na stałe, co w rezultacie przysłuży się ochronie środowiska .

–  powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo Poland.

Bardzo cieszymy się na możliwość współpracy z CA Immo. Jako The Bike Company dostarczamy nie tylko same rowery, ale przede wszystkim całą infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania systemu bikesharingowego. Najemcy już dostrzegają zalety z dojazdu do pracy na rowerze i wierzymy, że aktywnie będą korzystać z nich przez najbliższe miesiące. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rowery były dostępne i w dobrym stanie technicznym. Rowery dla najemców są możliwością aktywnego powrotu do domu, alternatywą w podróży na spotkanie służbowe, czy też odstresowania po pracy. Rower daje radość i wolność – i my właśnie to dostarczamy, w całym pakiecie usługi Revelo

– powiedział Adam Osuch, COO w The Bike Company.

Budynek Postępu 14 jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferującym niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz atrakcyjnych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria. Wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się m.in. AstraZeneca Pharma Poland, Samsung, Ekoenergetyka, Packeta Poland czy Ikano Bank.

Warsaw Towers to z kolei 15-piętrowy biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku z m.in. restauracją, kwiaciarnią i sklepami. Warsaw Towers posiada także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnię samochodową i nowoczesną rowerownię. Do dyspozycji najemców są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, które zlokalizowane są na 5, 7 i 15 piętrze. Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton, Idom i PGE Systemy S.A.

Natomiast Sienna Center to biurowiec o łącznej powierzchni najmu 20 500 mkw., który zlokalizowany jest w centrum Warszawy, u zbiegu ulic Siennej, Żelaznej i Twardej. Dziewięciokondygnacyjny budynek, składający się z trzech części o niezależnych wejściach i recepcjach, oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe, przestrzenie handlowo-usługowe, a także 209 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynek cechuje wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good.” Walory Sienna Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy. Wśród najemców biurowca znajdują się m.in. FIS Technology, PGE, NTT, czy Roedl.