Home / Biura-biurowce / Nowoczesne wnętrza biurowe Uniqa w Warsaw Trade Tower

Nowoczesne wnętrza biurowe Uniqa w Warsaw Trade Tower

To jedna z największych powierzchniowo przebudów powierzchni biurowej na stołecznym rynku. Projekt przewidywał generalny remont ponad 11 000 mkw. i przygotowanie przestrzeni do pracy dla firmy Uniqa (dawniej AXA). Prace realizowane pod nadzorem i koordynacją działu Workplaces w Globalworth Poland wykonała firma Muniak wraz z innymi wykonawcami.

Projekt przebudowy ponad 11 tysięcy mkw. dla firmy Uniqa w Warsaw Trade Tower to jeden z największych projektów fit out realizowanych dla najemców biurowców Globalworth. To również doskonały przykład spełnienia oczekiwań najemcy, który w świetnie zlokalizowanym i rozpoznawalnym budynku oczekiwał komfortowej przestrzeni biurowej dla swoich pracowników

– Ewelina Opłocka, Project Manager w Dziale Workplaces Globalworth Poland

Inwestycja zakładała roboty wyburzeniowe na kilku piętrach biurowca i wykonanie kompletu prac. To łącznie ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych w zakresie budowlanym, instalacji sanitarnych (m.in. wentylacja, klimatyzacja, wyciąg spalin), instalacji elektrycznych (zasilanie, niskie prądy, oświetlenie, SSP) oraz wyposażenia meblowego. W cały projekt zaangażowanych było ponad 300 fachowców z różnych branż koordynowanych przez generalnego wykonawcę – firmę Muniak.

Z ramienia firmy Muniak projekt prowadził Mateusz Stępień (kierownik projektu) ze wsparciem Kamila Romaniuka (koordynacja prac elektrycznych) oraz Pawła Oracza i Huberta Wierzyckiego (koordynacja prac sanitarnych), a także Sylwii Wesołowskiej (koordynacja prac budowlanych).

Grupa UNIQA należy do czołowych grup ubezpieczeniowych na rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Około 20 tysięcy pracowników oraz wyłącznych współpracowników obsługuje 15 mln klientów. UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Austrii z ok. 21-proc. udziałem w rynku. Jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, m.in. Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Kosowie, Macedonii Północnej, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji oraz Ukrainie.

Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie.Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków biurowych Warszawy. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej 51 na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego.

W kwietniu 2019 roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth. W Warsaw Trade Tower swoją siedzibę ma firma ubezpieczeniowa UNIQA, a także m.in. MSD, American Express, Avanssur, BNI i Mattel. Najemcy mają do dyspozycji ponad 400 miejsc parkingowych, nowoczesną przestrzeń dla rowerzystów z szatniami i prysznicami oraz atrakcyjne części wspólne, które w większości zostały już zmodernizowane. Wieżowiec posiada też zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz korzysta w 100% z odnawialnych źródeł energii.