Home / Nowości produktowe / Biura będą mniejsze, ale bardziej atrakcyjne

Biura będą mniejsze, ale bardziej atrakcyjne

Z dnia na dzień musieliśmy przystosować się do zdalnej pracy. Wideokonferencje zyskały grono entuzjastów, a firmy odkryły oszczędności bez spadku efektywności. Dla wszystkich ten model współpracy przyniósł wiele korzyści. Nic więc dziwnego, że większość pracowników po zakończeniu pandemii chce 2-3 dni w tygodniu nadal pracować z domu. W efekcie firmy ograniczają powierzchnie biurowe, ale nie oznacza to oszczędności. Nowe biura będą bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie bardziej kosztowne.

Wielkoformatowy monitor obsługiwany dotykiem

Ostatnie miesiące pokazały, że zmiany wpisały się już w naszą codzienność. Pracownik nie będzie już każdego dnia spędzał przy swoim biurku, tylko będzie pojawiał się w biurze w celu kooperacji. Po to, aby wymienić się pomysłami, aby spędzić czas ze współpracownikami, aby zrealizować konkretne zadania. Firmy już rezygnują z projektorów na rzecz wielkoformatowych monitorów. Długoterminowo ma to uzasadnienie budżetowe, chodzi też o wygodę eksploatacji i żywotność. Interaktywne urządzenia dodatkowo wprowadzają nową jakość w spotkania projektowe i burze mózgów.  Microsoft Whiteboard na monitorze Newline MIra to znacznie więcej niż flipchart. Zarówno kreatywność, jak i przestrzeń do edycji są tu nieograniczone. Intuicyjna obsługa z wykorzystaniem gestów, tak dobrze znanych z obsługi smartfona, to gwarancja naturalności i szybkości działania. Bez barier i długotrwałych szkoleń.

  

Wspólna praca nad budżetem to szansa na szybsze uzupełnienie arkusza Excel, a co najważniejsze możliwość wysłania do wszystkich pliku do edycji i kontynuowania pracy na własnych komputerach. Bez przepisywania. Szybko i wygodnie.

Duży, niezawodny monitor z zestawem mikrofonów, głośnikami i kamerą to też funkcjonalny zestaw do wideokonferencji. Cyfrowe spotkania to już dziś codzienność. Nawiązywanie ich z nowoczesnego biura daje możliwość zrealizowania zadania na wysokim poziomie w kooperacji ze współpracownikami.

Dotykowy monitor na biurko

To bardzo atrakcyjne i nadal jeszcze rzadko spotykane urządzenie. Obsługiwany dotykiem 27-calowy Newline FLEX z 4K UHD został zaprojektowany do nowoczesnego biura, które może należeć do korporacji, albo mieścić się w home office.  Kluczem wyboru jest tutaj wygoda.

Newline Flex podłączamy do komputera kablem USB-typ C (plug&play) co gwarantuje obraz, dźwięk i ładowanie (60W). Jeśli mamy dużo do napisania podłączamy również klawiaturę – zupełnie jak do klasycznego monitora. Ten zestaw pomoże zrealizować każde zadanie, a duża przestrzeń robocza pozwoli korzystać z kilku ekranów jednocześnie. Okna można zamykać i przesuwać dotykowo. Korzystając z dołączonego pisaka łatwo nanosić komentarze na dokumentach i precyzyjnie robić wszystko to, co przy użyciu myszki okazało się niezwykle karkołomne.  Wideokonferencje to naturalne środowisko FLEXA – ruchoma kamera 4K UHD, 8 mikrofonów z redukcją szumu i echa oraz zestaw głośników sprostają nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Atrakcyjnym dodatkiem są fizyczne przyciski, które wyłączają kamerę i mikrofony. Umieszczono je na obudowie i bez względu na używany system wideokonferencyjny można ich skutecznie użyć.

Jednym ruchem Newline Flex pochyla się zakresie od 10° do 45° po to, aby wygodnie na nim pisać, rysować, projektować, zaznaczać i umieszczać komentarze. W naturalny sposób i bez niepożądanych konsekwencji  – można przy tym umieścić druga rękę na monitorze (funkcja Palm Rejection). To zdecydowanie narzędzie dla ludzi ceniących jakość i wygodę.   

Wygoda motywuje do pracy

Dostosowanie miejsca pracy do potrzeb i zdolności pracownika to szansa na stworzenie warunków, które będą miały pozytywny wpływ na kondycję, samopoczucie i z pewnością efektywność. Atrakcyjne, dobrze wyposażone biuro to także jeden z elementów wpływających na lojalność pracowników i ich zaangażowanie w pracę. Ostatnie miesiące pokazały jak ważne są narzędzia. Stajemy się coraz bardziej wymagający. Oczekujemy intuicyjnych rozwiązań, łatwej obsługi, a nade wszystko komfortu pracy, który jest dobrą motywacją do działania.