Home / Flota / ALD Automotive przyspiesza rozwój w Polsce

ALD Automotive przyspiesza rozwój w Polsce

Wzrost o 58% w rejestracjach pojazdów osiągnięty przez ALD Automotive Polska w pierwszej połowie 2014 r.

 

ALD Automotive, wiodąca, międzynarodowa firma specjalizująca się w wynajmie długoterminowym (FSL, z ang. full service leasing) oraz w zarządzaniu flotami pojazdów, poinformowała o swoich wynikach na polskim rynku w pierwszej połowie 2014 r. oraz o planach rozwoju na przyszłość.

 

Według danych CEPiK, w pierwszym półroczu 2014 r. ALD Automotive Polska zarejestrowała  1650 pojazdów, co oznacza wzrost o ponad 58% w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. Dla porównania, w tym samym czasie liczba rejestracji firm zaliczanych do branży CFM w Polsce spadła o 3%. Przyspieszenie tempa rozwoju floty ALD Automotive było szczególnie widoczne w drugim kwartale 2014 r., kiedy to spółka zarejestrowała 1122 pojazdy, to jest aż o 112% więcej niż w poprzednim. Jednocześnie całkowita liczebność floty pojazdów finansowanych i zarządzanych przez ALD Automotive w Polsce bardzo szybko zbliża się do poziomu 8 000 pojazdów.

 

Przez ostatnie 2 lata nasza firma przeszła szereg zmian w zakresie struktury wewnętrznej i organizacji pracy. Wprowadziliśmy nowe standardy sprzedaży i usprawniliśmy procesy w zakresie obsługi klientów, wdrożyliśmy efektywne systemy IT, a także postawiliśmy na transparentne i obustronnie korzystne relacje z partnerami biznesowymi. Przykładowo jako jedyna firma na rynku CFM serwisujemy całą naszą flotę wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi, zarówno w zakresie napraw mechanicznych, jak i blacharsko-lakierniczych. Dziś widzimy, że zmiany te przynoszą efekty w postaci zdecydowanie lepszych wyników handlowych. Szczególnie cieszy fakt, że szybki wzrost nie jest wynikiem pojedynczej dużej transakcji, ale systematycznej pracy z szeroką grupą klientów” – powiedział Marek Małachowski, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska.

 

ALD Automotive dynamicznie rozwija się również w skali międzynarodowej. Po przekroczeniu liczby miliona samochodów udostępnionych klientom biznesowym na całym świecie na koniec zeszłego roku, firma utrzymuje wysokie tempo wzrostu. W okresie od stycznia do maja br., liczebność flot pod opieką ALD Automotive wzrosła o ponad 60 tys. samochodów na całym świecie. Największy przyrost flot ALD Automotive, jeśli chodzi o bezwzględną liczbą pojazdów, ma obecnie miejsce w Wlk. Brytanii, we Włoszech i we Francji, natomiast najwyższe tempo rozwoju, obok Polski, notowane jest w Brazylii, Meksyku, Chinach i w Krajach Bałtyckich.

 

„Na koniec bieżącego roku prognozowane są jeszcze lepsze wyniki, tak w skali międzynarodowej, jak i w Polsce. Przyczyni się do tego realizacja zrównoważonej strategii rozwoju grupy ALD Automotive, bazującej na zróżnicowanych kanałach sprzedaży. Pierwszym z nich jest sprzedaż bezpośrednia, skoncentrowana przede wszystkim na współpracy z kluczowymi klientami międzynarodowymi. Drugi kanał to sprzedaż pośrednia, która opiera się na kooperacji z producentami samochodów oraz wiodącymi instytucjami finansowymi w ramach  modelu »white label«. Pozwala on na skuteczne dotarcie do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwój tego kanału sprzedaży jest ważnym wyróżnikiem konkurencyjnym ALD Automotive na tle innych firm z branży CFM. W skali globalnej flota w programach partnerskich stanowi 16% całkowitego parku pojazdów firmy, podobnie jest też w Polsce” – powiedział Marek Małachowski.

 

ALD Automotive, jako część międzynarodowej grupy Société Générale, zapewnia stabilność finansową oraz elastyczny dostęp do kapitału. Firma oferuje swoim klientom rozwiązania zwiększające efektywność użytkowania oraz zarządzania firmowymi pojazdami, takie jak narzędzia online, aplikacje mobilne czy rozwiązania telematyczne. Ponadto firma doradza swoim klientom w zakresie strategii flotowej oraz wprowadzania rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego i ukierunkowanych na dbanie o środowisko naturalne.

 

 

ALD Automotive

ALD Automotive należy do grupy Société Générale i jest liderem w świadczeniu usług wynajmu długoterminowego, finansowania oraz zarządzania flotami pojazdów. Firma zarządza parkiem ponad 1.060.000 samochodów w 37 krajach i zajmuje drugie miejsce na rynku europejskim. W Polsce ALD Automotive zarządza flotą 7.900 pojazdów. Firma ALD Automotive jest członkiem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

www.aldautomotive.pl