Home / Office News / Znaczące ułatwienia organizacji podróży służbowych
Blue travel suitcase in hotel apartment bedroom

Znaczące ułatwienia organizacji podróży służbowych

Po rozszerzeniu bazy noclegowej, WorkTrips.com znacząco ułatwia organizację podróży służbowych również do mniejszych miejscowości oraz w okresach targowych, gdy trudniej o znalezienie wolnych pokoi.

Nasze rozwiązanie otwiera również możliwość na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem, tzw. workation lub bleisure, co również może wpłynąć na większe zadowolenie pracowników.

mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel WorkTrips.com (d. Hotailors).
  • Klienci WorkTrips.com mają dostęp do prawie całej bazy noclegowej Booking.com. W ofercie nie ma obiektów, które wymagają płatności na miejscu. Dla wygody pracownika każda podróż musi być przedpłacona;
  • Łącznie w systemie WorkTrips.com użytkownicy mają dostęp do ponad 2,2 miliona obiektów noclegowych na całym świecie;
  • Worktrips.com oferuje swoim klientom również  zniżki z poziomu Genius 1 i 2.

Pracownicy są wysyłani w delegacje nie tylko do największych i najbardziej popularnych miast z dużą bazą noclegową. Wyjazdy służbowe, spotkania czy konferencje odbywają się również w mniejszych miejscowościach, które nie są już tak popularne i wypełnione hotelami. Często w takich przypadkach, nocleg musi być zarezerwowany w mniejszych hotelach, czy nawet pokojach.

W takiej sytuacji osoby podróżujące służbowo musiały wybierać obiekty oddalone od miejsca ich spotkania czasem nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Alternatywą był kontakt z naszymi agentami celem znalezienia obiektu spoza naszej bazy. To wydłużało czas rezerwacji i powodowało niepotrzebne komplikacje – Zintegrowanie Booking.com z naszym narzędziem, poszerzyło bazę WorkTrips.com o mniej popularne miasta i miejsca noclegowe. Teraz w naszym narzędziu jest ponad 2,2 miliona hoteli, apartamentów, aparthoteli, pokoi jak i innych typów zakwaterowania krótkoterminowego. Od osób korzystających z naszego systemu słyszymy, że to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu.

– mówi Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technicznych (CTO) i współzałożyciel WorkTrips.com.

Sposób na workation i bleisure

Integracja Booking.com z narzędziem WorkTrips.com pozwala również na więcej możliwości łączenia pracy z wypoczynkiem. Pracownik ma możliwość przedłużenia swojego wyjazdu służbowego o np. dni weekendowe i zapłacenia za powstałą różnicę kartą prywatną, zostając w tym samym obiekcie.

W czasie pandemii popularność zyskała praca hybrydowa czy zdalna. Coraz więcej osób chce to utrzymać, również ze względu na możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie – tłumaczy Filip Błoch. – Nasze rozwiązanie otwiera również możliwość na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem, tzw. workation lub bleisure, co również może wpłynąć na lepsze samopoczucie pracowników. To niezwykle ważne w sytuacji, gdy rekrutacja specjalistów jest coraz trudniejsza i kluczowym staje się zatrzymanie ich w firmie.

– dodaje Filip Błoch.

Bleisure to określenie na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem (połączenie ang. słów „business” oraz „leisure”), w którym pracownik przedłuża wyjazd o dodatkowy dzień lub kilka na urlop. Jest to coraz bardziej popularny trend, który może być korzystny zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

Główne korzyści płynące z korzystania z opcji bleisure:

  • Zadowolenie i relaks pracownika podczas podróży zdecydowanie wpływa na lepszą efektywność pracy – również po powrocie z takiego wyjazdu;
  • Jest to oszczędność czasu i pieniędzy dla pracownika – zostając dłużej w miejscu podróży służbowej, zaoszczędza on czas na dojazd w dane miejsce (już tam przebywa) oraz pieniądze za podróż (z własnej kieszeni dopłaca tylko za dodatkowe noce, które spędzi tam po zakończonej pracy).

Z drugiej strony, workation (połącznie ang. słów „work” oraz „vacation”) jest sposobem na pracę z dowolnego miejsca na świecie. Przykładem takiego rozwiązania może być dłuższe pozostanie pracownika w miejscu, do którego przyjechał na delegacje lub celowa zmiana miejsca pobytu, aby zmienić otoczenie. W takim trybie pracownik może dalej pełnić swoje obowiązki, korzystając popołudniami z otaczającej go przyrody lub uroków czy atrakcji miasta. Dzięki temu ma w pewnym sensie wakacje, nie wykorzystując przy tym cennych  dni urlopu.

Takie podejście jest korzystne dla obu stron. Pracodawca ma bardziej efektywnego i zadowolonego pracownika, a on po zakończeniu pracy może korzystać z pobytu w nowym miejscu.  W takie miejsce może pojechać z rodziną, co sprawia, że może w bardzo płynny sposób połączyć życie zawodowe z rodzinnym.