Home / Nowości produktowe / Panasonic PREZENTUJE NA TARGACH ISE 2023 NOWE ROZWIĄZANIA 4K

Panasonic PREZENTUJE NA TARGACH ISE 2023 NOWE ROZWIĄZANIA 4K

Wprowadzenie innowacji 4K do współpracy biznesowej, edukacji i rozrywki opartej na lokalizacji

Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś na targach ISE 2023 cztery nowe rozwiązania przeznaczone do współpracy biznesowej, edukacji i rozrywki opartej na lokalizacji. Najnowsze produkty umacniają wiodącą pozycję rynkową firmy w dziedzinie technologii 4K Visual oraz Pro-AV. Panasonic oferuje kompleksową gamę projektorów 4K o pojemności do 50 000 lm, monitorów o przekątnej do 98 cali, a także kompletnych rozwiązań 4K Glass-to-Glass do tworzenia, produkcji i dostarczania treści.

1.Nowe możliwości produkcyjne dzięki 1-chipowym projektorom DLP nowej generacji – dostępne w II. połowie  2023

Dwa 1-chipowe projektory laserowe DLP™ nowej generacji PT-REQ12 (4K) oraz PT-REZ12 (WUXGA) zostały zaprojektowane z myślą o nowych możliwościach produkcyjnych oraz uproszczeniu pracy w branży rozrywki opartej na lokalizacji. Dzięki jasności do 12 000 lm, rozdzielczości 4Ki możliwości[1] projekcji 240 Hz przy minimalnym opóźnieniu wynoszącym 6 ms[2] lub mniejszym, dwie nowe serie są idealne dla muzeów oraz branży wynajmu scen.

Pierwszy w ofercie firmy Panasonic 1-chipowy projektor DLP™ z Quad Pixel Drive i 2-osiową technologią przesuwania pikseli umożliwią odtwarzanie obrazów w rozdzielczości 4K o jeszcze większej głębi. Projektor z serii REQ12 można również połączyć z opcjonalnym systemem Real-Time Tracking Projection Mapping umożliwiającym projekcje na szybko poruszających się obiektach.

2. – Monitory klasy premium wyróżniające się wysoką jasnością, niezawodnością i skalowalnością systemu – dostępne od garudnia 2023 r.

Seria SQ2H – najnowsza seria monitorów LCD 4K UHD – została zaprojektowana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na profesjonalne monitory biznesowe klasy premium. Niezawodne monitory o przekątnej ekranu od 43 do 98 cali, pozwolą przebić się przez jasne warunki oświetleniowe, a dzięki powłoce antyrefleksyjnej są idealne do instalacji w salach konferencyjnych i edukacyjnych oraz do zastosowań „digital signage” w obszarach handlu detalicznego i informacji publicznej.

Aby zapewnić możliwie najwyższą elastyczność i skalowalność, seria SQ2H jest standardowo wyposażona w gniazdo specyfikacji Intel Smart Display Module (Intel® SDM). Umożliwia ono zastosowanie monitora przy obsłudze transmisji lub jako nośnika „digital signage” przy użyciu wbudowanego komputera, karty lub bezprzewodowego systemu prezentacji.

3.- Nowe, najlepsze w swojej klasie monitory dotykowe – dostępne w I poł. 2023

Panasonic rozszerza ofertę monitorów dotykowych 4K prezentując najlepszą w swojej klasie serię EQ2-PCAP. Dzięki sześciu rozmiarom ekranów – od 43 do 86 cali – te interaktywne monitory z pojemnościową technologią dotykową umożliwią bezproblemową współpracę podczas spotkań, „burz mózgów” lub wirtualnych lekcji. Angażująca praca w grupie będzie bezproblemowa dzięki wysokiej precyzji odwzorowania pozycji dotyku z nawet 10-punktowym wielodotykiem w rękawiczkach lub bez, a także dzięki znakomitej widoczności obrazu 4K o jasności 500 cd/m2 i ekranowi z powłoką antyrefleksyjną.

4. – Nowa generacja Kairos, najnowocześniejsza platforma do produkcji na żywo – dostępna od 2023 roku

Panasonic rozwija ekosystem Kairos, dodając dwa nowe, wydajne i ciche mainframe’y AT-KC200 oraz AT-KC2000. Rozszerzenie innowacyjnego przetwarzania GPU platformy umożliwi obsługę większych i bardziej złożonych produkcji oraz dostarczanie treści na większą liczbę ekranów.

Nowy KC200 rozszerza opcje łączności i moc obliczeniową KC100. KC2000 zaoferuje największą pojemność, podwajając  liczbę źródeł i wyjść oraz zwiększając wydajność przetwarzania o minimum 30 proc. Pojemność odtwarzacza klipsowego wzrośnie natomiast aż o 500% (do 900 GB). Nowa obudowa 4RU dla obu modeli charakteryzuje się wysokim przepływem powietrza przy niższych prędkościach wentylatora. Umożliwi to znaczną redukcję poziomu hałasu i umieszczenie platformy w dowolnej lokalizacji.

Pierwsza szansa na zobaczenie na żywo

Na targach ISE 2023 zaprezentowano również szereg innych produktów Panasonic wprowadzonych ostatnio na rynek:

Projektory LCD CMZ50 z serii Ultra Short Throwidealnie nadające się do zastosowań wymagających ekonomicznego rozwiązania z obiektywem o ultrakrótkim współczynniku projekcji. CMZ50 jest wyposażony w stały obiektyw UST i umożliwia projekcję na bliską odległość w salach konferencyjnych lub muzeach.

Najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory 20 000 lm – 3-chipowe projektory RQ25K DLPTM oraz laserowe z serii MZ20K Solid Shine.

Profesjonalne monitory LCD 4K UHD z serii SQE2 oraz CQE2 przeznaczone do zastosowania w dowolnym miejscu w przestrzeni publicznej, biznesie lub edukacji.


[1] Tylko seria REQ12 ma 4K i 240 Hz. Gdy wyświetlana jest zawartość 240 Hz, rozdzielczość jest FHD.
[2] Tylko dla sygnałów 1980×1080, bez regulacji geometrycznych. Obowiązują inne ograniczenia.