Home / Dokumenty w firmie / True colors from HP

True colors from HP

HP Logo  Nowa Era Papieru

Rewolucja informatyczna nie wyeliminowała z naszych domów i biur drukarek ani skanerów. Postęp technologiczny sprawia, że koszty wydruku i skanowania spadają regularnie o kilkadziesiąt procent.

 

Pomimo dynamicznego rozwoju narzędzi komunikacji elektronicznej druk nadal odgrywa ważną rolę w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. – Wiele dokumentów, pokwitowań czy kontraktów ma wciąż postać papierową. Podobnie jak odręczne notatki, szkice czy pomoce wizualne wykorzystywane w realizacji codziennych zadań. Nic zatem dziwnego, że w ciągu ostatnich 30 lat – a więc w okresie intensywnej rewolucji informatycznej – zużycie papieru na świecie wzrosło o 50%.

 

Prawdziwe koszty druku i kopiowania

 

Niewielu menedżerów zdaje sobie sprawę z realnych kosztów druku i kopiowania w firmie. Tymczasem są one niebagatelne i sięgają 1–3% budżetu ponoszonego przez instytucje i organizacje na technologie informatyczne. Niestety, spora część tych środków jest wydawana nierozważnie. Według szacunków przedstawionych kilka lat temu przez międzynarodową firmę analityczną IDC, problem nieefektywności wydruku i kopiowania dotyka 3/4 światowych korporacji, a przeciętna firma płaci za obsługę tego typu procesów średnio o 20– 30% więcej niż wynosi średnia rynkowa. Do tego należy doliczyć dodatkowe (trudne do oszacowania) koszty i ryzyka wynikające z niskiej jakości wydruków czy nawet niedotrzymania terminów z powodu problemów z wydrukiem.

 

Laser czy atrament?

Rozwój technologiczny sprawia, że koszty wydruku lub kopiowania spadają co generację urządzeń o kilkadziesiąt procent. Proces ten widać wyraźnie w przypadku drukarek atramentowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne urządzenia atramentowe mogą być szybsze niż jakakolwiek drukarka laserowa. Zapewniają przy tym taką samą, a nawet wyższą jakość i trwałość wydruku, a także oferują wszystkie funkcje umożliwiające pracę drukarki w sieci czy zarządzanie wydrukami. Równocześnie drukarki atramentowe zużywają do 50% mniej energii, wykorzystują o 70% mniej opakowań i materiałów eksploatacyjnych, a także zajmują mniej miejsca niż typowe urządzenie laserowe.

 

Podstawowym warunkiem efektywnego użytkowania urządzeń jest korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim tonerów. Wydruki uzyskane dzięki firmowym tonerom zawierają składniki jedynie o najwyżej jakości i czystości. Zdaniem specjalistów z instytutu SpencerLab, badającego jakość wydruków na zlecenie producentów sprzętu, różnica w jakości wydruku bywa uderzająca. W przypadku urządzeń i tonerów HP jakość  wydruku przy wykorzystaniu oryginalnych materiałów była dwa razy wyższa niż druku z materiałów eksploatacyjnych innych dostawców.

 

Po czym poznać oryginalny toner?

W przypadku produktów HP na każdym opakowaniu można znaleźć etykietę zabezpieczającą z kodem weryfikacyjnym QR Code, łatwym do zeskanowania telefonem komórkowym, a także z numerem seryjnym, który można zweryfikować na stronie WWW producenta. Firma oferuje także bezpłatne oprogramowanie do weryfikacji kodów. Wszystko po to, by zapewnić klientom komfort korzystania z najbardziej efektywnych i niezawodnych urządzeń.

 

 

Cytat:

„Nad oryginalnymi wkładami HP pracuje ponad 100 inżynierów i naukowców. Prace często wymagają wielu lat badań i rozwoju”

Tim Gliffe, dyrektor działu materiałów eksploatacyjnych HP LaserJet w firmie HP na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

 

Dodatkowe informacje:

Sprawdź, czy Twoje materiały eksploatacyjne są oryginalne: hp.pl/tonercheck

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/supplies

Advertisement

 

hp1

Rysunek:  Jak rozpoznać oryginalne tusze HP?

 

Etykieta zabezpieczająca HP

 

Numer seryjny wkładu HP

 

Kod weryfikacyjny HP do zeskanowania

 

Oprogramowanie do weryfikacji wkładów HP