Home / Biura-biurowce / Tétris ogłasza konkurs architektoniczny i zaprasza do Warsaw Spire

Tétris ogłasza konkurs architektoniczny i zaprasza do Warsaw Spire

 

  1. piętro biurowca Warsaw Spire czeka na projekty młodych architektów. Tétris, jedna z pięciu największych firm w Europie, zajmujących się aranżacją wnętrz, pracami budowlanymi i wykończeniowymi, zaprasza do współtworzenia swojej nowej siedziby.

Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji aranżacji wnętrz biurowych na 25. piętrze budynku wieżowego w kompleksie Warsaw Spire. Nagrodą dla zwycięzcy będzie dołączenie do międzynarodowego zespołu projektującego tę przestrzeń. Dodatkowo, autor najlepszej propozycji otrzyma nagrodę pieniężną.

Jeśli koncepcja wybrana przez Kapitułę konkursu będzie autorstwa pracowni architektonicznej, będzie możliwe rozszerzenie współpracy o wykonanie pełnego projektu wnętrza nowego biura.

Konkurs to szansa na zaprojektowanie siedziby dla międzynarodowej firmy, zajmującej się aranżacją powierzchni biurowych, hotelowych, mieszkaniowych oraz handlowych. Tétris działa w Polsce w modelu Design & Build, co oznacza, że zapewnia pełną adaptację powierzchni – od projektu architektonicznego, przez wykonawstwo, po zapewnienie zgodności z prawem i przepisami. – Zdecydowaliśmy się oddać stworzenie koncepcji własnego biura w ręce zewnętrznych architektów, bo zależy nam na dobrej współpracy zarówno z pracowniami, jak i niezależnymi, uzdolnionymi architektami  – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris by Neo Świat.

– Rola architekta jest niezwykle ważna – tworząc artystyczną koncepcję wnętrz, musi jednocześnie pamiętać o kosztach, dostępności materiałów i możliwości szybkiego zrealizowania prac – dodaje Danuta Barańska, dyrektor kreatywny Tétris by Neo Świat, także autorka projektu architektonicznego nowego biura JLL w Warsaw Spire.

 

Prace konkursowe można składać do 31 sierpnia br., konkurs jest otwarty. Szczegóły dostępne na pl.tetris-db.com.

O Tétris

Tétris oferuje kompleksowe usługi z obszaru planowania i aranżacji wnętrz biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych i magazynowych. Firma Tétris (międzynarodowa spółka z grupy JLL)  została założona w 2003 roku i obecnie działa w 16 krajach na całym świecie. W 2015 roku Neo-Świat, jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku zajmujących się projektowaniem, aranżacją i wykończeniem wnętrz, dołączyła do Tétris. Firma zatrudnia w Polsce wysoko wyspecjalizowanych architektów, inżynierów, managerów projektów oraz kosztorysantów. Oferuje kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji – począwszy od analizy zapotrzebowania, poprzez opracowanie strategii środowiska pracy, doradztwo dotyczące lokalizacji, architektury, zarządzanie projektem, aż po usługi wykończenia wnętrz pod klucz. W portfolio Tétris znajdują się realizacje w tak znanych budynkach jak Cosmopolitan, Rondo 1, WFC, Plac Unii, Focus czy Warsaw Spire. Firma jest promotorem modelu Design & Build, czyli kompleksowego podejścia do projektowania i wykonawstwa przestrzeni. Polskie przykłady realizacji Design & Build to warszawskie biura JLL, Whirlpool czy MMC. Atutem projektów Tétris jest rozumiana szeroko ekologia. Realizacje wykorzystują rozwiązania mające na celu obniżenie zużycia energii, minimalizację odpadów, wtórne wykorzystanie surowców i obniżanie poziomu substancji toksycznych.  Materiały projektowe spełniają kryteria do certyfikacji w systemie Breeam i LEED.

http://pl.tetris-db.com