Home / Office Design / Elektrycznie sterowane stoły jednonożne

Elektrycznie sterowane stoły jednonożne

Możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą w czasie pracy ma korzystne skutki dla zdrowia i wpływa na wydajność. Większość „pracowników biurowych”odczuwa dyskomfort fizyczny w pracy, z czego znaczna większość ankietowanych narzeka na bóle barków, pleców czy szyi. Winnymi za te problemy okazują się tradycyjne biurka – siedzenie przy nich podczas całych dni pracy negatywnie wpływa na nasz układ szkieletowo – mięśniowy, oraz wiąże się z rozwojem otyłości, cukrzycy czy chorób serca.

Okazuje się, że wystarczy jedynie wciśnięcie przycisku z elektryczną regulacją wysokości, a otrzymamy możliwość dostosowania pozycji pracy do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania te oferuje na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Sposobem na zwalczenie tych kłopotów jest odejście od biurek tradycyjnych i zastąpienie ich meblami, których wysokość można regulować, a tym samym nie trzeba, pracując przy nich, cały czas siedzieć, lecz można zmieniać pozycję na półsiedzącą, podpartą czy stojącą. Wbrew pozorom, stanie przy biurku wcale nie jest mniej wygodne niż siedzenie, a jak pokazują badania, jest również dużo zdrowsze. Laboratorium Czynników Ludzkich i Ergonomii przy Uniwersytecie Cornella zajęło się tym zagadnieniem i udowodniło, że regulacja wysokości stanowiska pracy redukuje uczucie dyskomfortu w górnych partiach ciała, na co najbardziej skarżą się pracownicy, oraz zmniejsza odsetek zachorowań i urazów u osób pracujących przy takich biurkach.

Meble w których mamy możliwość regulacji wysokości, wpływają również na samopoczucie i produktywność pracowników – są oni zdrowsi, bardziej zadowoleni, a możliwość zmiany pozycji w czasie pracy powoduje, że podczas dnia jest im potrzebna mniejsza ilość przerw. Wszystkie te plusy są możliwe dzięki temu, że biurka można indywidualnie dostosować do każdego pracownika m.in. pod względem wzrostu danej osoby. Biurka regulowane idealnie wpisują się zarówno w najnowsze trendy panujące w aranżacji biur jak i w zmianę modelu pracy, czyli dużej zmienność aktywności w ciągu całego dnia. Spełniają także oczekiwania związane z mobilnością pracowników i koniecznością wykonywania naprzemiennie zadań wymagających samodzielnej pracy i skupienia ze spotkaniami w zespołach oaz poszukiwaniem jak najbardziej optymalnej przestrzeni. Cechy opisywanych biurek ułatwiają tworzenie takich powierzchni. Ich mobilność i możliwość łączenia w zestawy powoduje, że szybko można je przekształcić z odseparowanych stanowisk na przestrzeń służącą do wspólnej pracy. Na mobilność tych mebli wpływa również ich wyjątkowo lekka konstrukcja co ułatwia ustawienie ich w wybranej pozycji, ułatwiają to dodatkowo kółka obecne w wybranych modelach.

Podsumowując, z troski o zdrowie Waszych pracowników i wystrój wnętrz Waszego biura, gorąco polecamy wybór biurek regulowanych. Na polskim rynku, sprzedaż tych mebli prowadzi firma Meble Ruchome.

Serdecznie polecamy zapoznanie się z szerokim wyborem biurek dostępnych na stronie www.meble-ruchome.pl.

Elektrycznie sterowane stoły jednonożne.

501-7 501-19 Design

501-19 Centre Rama modułowa

Przykładowe aranżacje powierzchni roboczych w zespoły / grupy, model 501-19 Basic

501-19 Basic

stopka