Home / Office Design / Szerokie zastosowania ścianek i paneli biurkowych w nowoczesnym biurze.pl

Szerokie zastosowania ścianek i paneli biurkowych w nowoczesnym biurze.pl

Powszechnie uważa się, że panele biurkowe mają zastosowanie jedynie w przestrzeniach typu open-space, po to, aby umożliwić wstawienie jak największej ilości biurek i oddzielenie stanowisk pracy. Tak było kiedyś. Czasy się zmieniły. Wielość typów i rodzajów paneli oraz ścianek może odpowiadać na znacznie szersze spektrum potrzeb.

Do czego mogą służyć ścianki i panele?

Po pierwsze wyciszenie. Niektóre ścianki i panele mają budowę, która powoduje, że hałas, czy głośne rozmowy przez telefon, które są przecież czymś normalnym, są znacznie mniej uciążliwe. Takie przeznaczenie mają ścianki dźwiękochłonne. Wyróżniają się specjalną konstrukcją – ich środek wypełniony jest gąbką, która absorbuje część hałasu i rozprasza go. Taką konstrukcję mogą mieć ścianki wolnostojące, lub panele które montuje się na biurkach, a także panele które umieszcza się na ścianach.

Po drugie aranżacja. Wiadomo, że właścicielom firm zależy na tym aby na posiadanej przestrzeni umieścić jak najwięcej stanowisk pracy. Jednak coraz większa ilość zarządzających zwraca uwagę także na to, aby praca była bardziej komfortowa, a biuro przytulne, bo dzięki temu pracownicy czują się po prostu lepiej i pracują efektywniej. Ścianki i panele są niezwykle istotnym elementem aranżacji biura. Umożliwiają wydzielanie indywidualnych stanowisk pracy, czy osobnych stref w biurze. Dzięki nim można nadać intymność na przykład strefie spotkań i wydzielić ją z większej przestrzeni.

Po trzecie higiena. Pandemię Covid 19 mamy już chyba za sobą. Nie oznacza to, że wirusy przestały istnieć. W sezonach zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i grypę łatwo dochodzi do zakażeń drogą kropelkową, gdy ludzie przebywają blisko siebie. Dlatego też podziały przestrzeni, wydzielanie osobnych – intymnych – stanowisk pracy na pewno wpłynie na ograniczenie przemieszczania się wirusów. Będziemy po prostu bardziej bezpieczni.

Po czwarte estetyka. O tym czy biuro jest ciekawe i przyjemne dla oka decyduje nie tylko kolorystyka, układ pomieszczeń, czy dobór mebli. Wpływ na to mają także dodatki, a wśród nich ścinaki i panele. Mogą one uatrakcyjnić przestrzeń, złamać jej monotonię, podkreślić koncepcję kolorystyczną pomieszczenia (można zastosować te same odcienie, co na przykład w obiciach foteli). Zresztą na estetykę biura szczególną uwagę zwracają młodsze roczniki. Często brzydkie biuro jest argumentem dyskwalifikującym danego pracodawcę w oczach młodego człowieka.

Powiedzieliśmy o funkcjach paneli i ścianek, na koniec spróbujmy sklasyfikować je według typów i rodzajów.

panele nabiurkowe. To mocowane do biurek elementy, które z reguły mają wysokość 35 lub 50 cm. Mogą być instalowane na dłuższych oraz krótszych bokach biurek. Niektóre z nich mają właściwości dźwiękochłonne. Można do nich zamontować dodatkowe elementy i listwy, dzięki którym daje się zamontować monitor, piórnik, czy półeczkę. Dzięki temu łatwiej zachować porządek na biurku.

ścianki wolnostojące. Mogą mieć tradycyjny prostokątny kształt, ale także bardziej wyrafinowane formy. Można je dowolnie ustawiać i zastawiać ze sobą. Posiadają różne wysokości, nawet do około 180 cm.

Panele naścienne i nasufitowe. Jak sugeruje nazwa – montuje się je do bezpośrednio do ścian i sufitów. Wykonane są tkanin lub filcy. Mają funkcję estetyczną oraz dźwiękochłonną.

Wszystkie opisywane tu produkty dostępne są z reguły w bardzo bogatej gamie kolorystycznej i w różnych rodzajach materiałów. Ich styl, czy wymiary zawsze można dopasować według indywidualnych potrzeb.

Dowiedz się więcej: https://enter-office.pl/produkty-kategoria/scianki-dzialowe-i-panele/

Michał Kwiatkowski, tel. 602 888 814

Enter Office, meble biurowe

Leave a Reply