Home / Nowości produktowe / Smartfon zamiast kluczy – GERDALOCK w biurze

Smartfon zamiast kluczy – GERDALOCK w biurze

gerdalock-logo

Każdemu z nas zdarzyło się wyjść do pracy bez karty dostępu, czy kluczy. Już za chwilę nie trzeba będzie wracać po nie do domu. Drzwi w biurze otworzymy zamkiem GERDALOCK, za pomocą smartfona.

Zamek montuje się na drzwiach od wewnętrznej strony pomieszczenia. Zamek otwiera i zamyka drzwi uruchamiając napęd, który obraca wkładkę. Zasada działania jest więc tożsama z przekręceniem klucza w drzwiach. Zamek został zaprojektowany do mieszkań i domów, ale jest też doskonałą alternatywą standardowej kontroli dostępu, zwłaszcza tam, gdzie jej instalacja wymagałaby kucia ścian, przeróbki lub wymiany ościeżnic drzwi pod instalację elektrozaczepów.

Zainstalowanie systemu zamków daje administracji biura praktycznie nieograniczone możliwości kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń. Do tej pory kodowanie karty wymagało wizyty specjalisty z urządzeniem programującym każdą z nich. Jeszcze więcej problemów sprawiało dorabianie kluczy.

Administrator biura, korzystając z aplikacji, w każdej chwili może wysłać klucze pracownikom na określony czas lub bezterminowo oraz w każdej chwili usunąć dostęp do zamka. System GERDALOCK zapewnia także kontrolę wejść i wyjść. W aplikacji  znajdują się informacje o tym, kto i kiedy otwierał zamek.

 

IMG_7735 drzwi_prawe_gerda

 

System iOS, Android i aplikacja serwera

W dobie wszechobecnych smartfonów tylko kwestią czasu było wykorzystanie ich jako uniwersalnych kluczy. Konfiguracja i zarządzanie użytkownikami są niezwykle proste. Poza możliwością wysyłania uprawnień poprzez aplikację GERDALOCK, całym systemem dostępu w firmie można zarządzać z poziomu aplikacji serwera – wystarczy wpisać nazwę i hasło użytkownika, który ma prawa administratora. Nie trzeba doprowadzać przewodów, instalować centrali i czytników.

Aplikacja GERDALOCK działa na iPhone – od modelu 4s z systemem iOS 8.0, a także na każdym smartfonie obsługującym Bluetooth 4.0, z zainstalowanym systemem Android 4.4.4 (KitKat) lub Android 5.0 (lollipop).

ikona

appstore-downloadgoogle play

Bez zewnętrznego zasilania

Wydawać, by się mogło, że system będzie bardzo skomplikowany technicznie – jednak zamek nie wymaga zewnętrznego zasilania, ani zasięgu WiFi. Poziom szyfrowania transmisji (Bluetooth) gwarantuje pełne bezpieczeństwo, zaś przeciętny czas życia baterii to jeden rok. W momencie, gdy baterie będą na wyczerpaniu, zamek kilkakrotnie powiadomi użytkownika o konieczności ich wymiany. Jeśli zdarzy się, że ostrzeżenia zostaną zignorowane, zawsze będzie można użyć standardowego klucza dostarczonego wraz ze specjalnym typem wkładki GERDA PRO System, która współpracuje z zamkiem.

www.gerdalock.com 

DOSTĘPNE W SALONACH iSpot

GERDA BLUE BOX_ - pudelko 600x1200