Home / Nowości produktowe / ASUS przedstawia nowy, niewielki projektor

ASUS przedstawia nowy, niewielki projektor

Firma ASUS wprowadza do oferty zasilany baterią projektor o niezwykle krótkim rzucie. Kompaktowy model P3B zapewnia rozdzielczość obrazu WXGA (1280×800) o jasności do 800 lumenów. Wbudowany akumulator pozwala na trzy godziny pracy bez konieczności podłączania do zasilania zewnętrznego i sprawdzi się także jako power bank dla urządzeń mobilnych. Rzutnik jest bardzo lekki, niewiele większy niż opakowanie na płytę CD i z łatwością zmieścimy go w podręcznej torbie. Otrzymał nagrodą Good Design 2015 za wydajność i mobilność.

Jasny, ostry obraz

ASUS P3B posiada źródło światła o jasności 800 lumenów i oferuje szeroką przestrzeń barw (100% NTSC). Wyświetla obraz o rozdzielczości WXGA 1280×800. Bezrtęciowe źródło światła Eco-LED cechuje się żywotnością do 30 tysięcy godzin, co oznacza brak konieczności wymiany żarówek i wymierną dla użytkownika oszczędność.

Lekki i przenośny

Niezwykle smukły i kompaktowy projektor P3B waży jedynie 750g i mierzy 153,5x43x131,2mm – jego rozmiar zbliżony jest do opakowania na płytę CD. Wbudowany akumulator oferuje czas projekcji do trzech godzin. Może pełnić również rolę power banku – pojemność 12,000mAh umożliwia kilkukrotne ładowanie urządzeń mobilnych, nawet kiedy urządzenie jest wyłączone. Podobnie jak inne projektory firmy ASUS, model P3B działa z większością zasilaczy do notebooków ASUS . Pozwala to na ograniczenie bagażu w podróży.

Szybka i wygodna konfiguracja

P3B posiada obiektyw o wyjątkowo krótkim rzucie, który wyświetla ukośnie obrazy mierzące od 12 cali z odległości 0,45m do 200 cali z odległości 3,4m. Użytkownicy mogą zmienić dowolną pionową płaszczyznę w wyświetlacz – to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących prezentacje w małych salach konferencyjnych i innych miejscach o ograniczonej przestrzeni. Opuszczana podpórka pozwala na szybkie dostosowanie wysokości, o wiele sprawniejsze niż w przypadku tych tradycyjnych, dokręcanych. Funkcja Keystone Correction zapewnia idealną projekcję obrazu, wykrywając położenie projektora i automatycznie korygując zniekształcenia. P3B może być natychmiast włączony lub wyłączony, ponieważ jego źródło światła LED nie musi się rozgrzewać ani stygnąć. Głośnik, wzmocniony przez rozwiązanie ASUS SonicMaster odpowiada za wierny dźwięk, który pozwala poczuć się jak w kinie.

Projekcja przez Wi-Fi i szerokie możliwości komunikacji ASUS

P3B posiada opcjonalny adapter Wi-Fi, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z notebookiem lub urządzeniem mobilnym z systemem Android/iOS i strumieniowanie prezentacji, dokumentów, czy plików multimedialnych. Wśród portów znalazły się HDMI/MHL i VGA, które zapewniają maksymalną kompatybilność z komputerami PC, notebookami, urządzeniami mobilnymi i innymi źródłami multimediów. Użytkownicy mogą również prowadzić prezentacje lub odtwarzać pliki wideo bez połączenia z komputerem, korzystając z kart microSD, urządzeń magazynujących USB, a także wewnętrznej pamięci 2GB.