Home / Nowości produktowe / Samsung Electronics rozszerza linię monitorów ViewFinity dedykowanych branży kreatywnej.

Samsung Electronics rozszerza linię monitorów ViewFinity dedykowanych branży kreatywnej.

Samsung ustanawia nowy standard dla monitorów o wysokiej rozdzielczości, prezentując pierwszy na świecie antyrefleksyjny ekran w technologii Matte Display z certyfikatem UL Verified.

Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek ViewFinity S8 (nazwa modelu: S80PB), nowy monitor o wysokiej rozdzielczości, zaprojektowany dla kreatywnych profesjonalistów, twórców treści, projektantów czy grafików. Ambicją firmy Samsung jest ustanowienie nowego rynkowego standardu dla monitorów o wysokiej rozdzielczości, a krokiem w tym kierunku jest właśnie seria ViewFinity.

„ViewFinity” to podsumowanie celu firmy Samsung, jakim jest dostarczanie najbardziej precyzyjnych i funkcjonalnych monitorów dla branż wymagających niezwykłej dokładności i spójności w ramach wykonywanej pracy. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować ten monitor projektantom, artystom i specjalistom, którzy będą korzystać z naszej technologii, aby tworzyć nowe idee i doświadczenia realizujące ich pełny potencjał.

– stwierdziła Hyesung Ha, Wiceprezeska Zarządu ds. monitorów w Samsung Electronics.

Samsung ViewFinity S8 dostępny jest w wersjach 32” i 27”, aby zapewnić wysoką wydajność w dwóch najpopularniejszych rozmiarach monitorów. Urządzenia łączą rozdzielczość UHD z szeroką gamą kolorów do 98% DCI-P3 oraz standardem DisplayHDR™ 600 według Video Electronics Standards Association (VESA)[1], aby zapewnić większy zakres, dokładność i bardziej wyraziste detale. Specjalistyczna kalibracja fabryczna zapewnia wyświetlanie do miliarda kolorów w niebywale wyraźny sposób na ekranie IPS, co umożliwia dynamiczne odwzorowanie barw, kontrastu podczas pracy nad najbardziej skomplikowanymi zadaniami graficznymi.

Co więcej, Samsung ViewFinity S8 uzyskał certyfikację „Pantone Validated”[2] od PANTONE[3], co oznacza, że modele te w sposób autentyczny odwzorowują ponad 2.000 kolorów, jak również nowo dodane 110 odcieni skóry znajdujących się w Wytycznych dotyczących odcieni skóry PANTONE.

Samsung ViewFinity S8 to pierwszy na świecie monitor antyrefleksowy zweryfikowany przez UL[4]. Technologia „Matte Display” ma zastosowanie do górnej warstwy ekranu i redukuje odbicia światła nawet bez konieczności stosowania osłony monitora, zapewniając tym samym środowisko pracy wolne od rozproszeń. Monitor oferuje również szerokie kąty widzenia. ViewFinity S8 został wyróżniony nagrodą CES 2022 Innovation Award w kategorii komputerowe urządzenia peryferyjne i akcesoria, co stanowi wyraz uznania dla nieustających wysiłków firmy Samsung w kierunku zapewniania znaczących korzyści swoim klientom.

Firma Samsung opracowała i zastosowała w monitorze ViewFinity S8 nowy materiał wykonany z tworzyw sztucznych, wyłowionych z oceanu. Zwiększając ilość recyklingowanych tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji monitorów, firma Samsung stara się zminimalizować wpływ na środowisko.  Co więcej, technologia Eco Savings Plus firmy Samsung redukuje jasność pikseli w określonych częściach obrazu zawierających piksele w kolorze czarnym, aby uzyskać 10-procentową redukcję zużycia energii. ViewFinity S8 uzyskał świadectwo TCO Certified[5] za wzornictwo produktu, w oparciu o konkretne wymogi w zakresie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej, gdyż cykl użytkowania tego produktu również przyczynia się do tworzenia gospodarki cyrkularnej.

ViewFinity oferuje ulepszoną funkcjonalność, aby zapewnić jeszcze lepsze przepływy pracy. Może być wykorzystywany jako uniwersalna stacja dokująca dla komputerów stacjonarnych lub laptopów. Użytkownicy mogą również podłączyć monitor za pomocą pojedynczego kabla USB typu C, który umożliwia wyświetlanie obrazu, transfer danych do 10 Gb/s, wysokie prędkości Internetu dzięki połączeniu Ethernet[6] oraz szybkie ładowanie z mocą do 90W. Design kompatybilny z rozwiązaniami VESA maksymalizuje efektywność wykorzystania przestrzeni, pozwalając użytkownikom na regulowanie, pochylanie, obracanie i zmianę orientacji monitora, aby uzyskać ergonomiczne ustawienie. Co więcej, ViewFinity S8 oferuje certyfikat TÜV Rheinland za technologie Intelligent Eye Care (inteligentna ochrona oczu), Adaptive Picture (adaptacyjny obraz) w celu optymalizacji jakości w każdym środowisku, Eye Saver Mode (tryb oszczędzania oczu) i Flicker Free (eliminacja migotania).

Monitory ViewFinity obejmują nowo zaprezentowane modele oraz dziewięć innych produktów z rozdzielczością QHD lub wyższą – modele z roku 2022 (S80PB, S61B) i modele z roku 2021 (S95UA, S80UA, S80A, S70A, S65UA, S60UA, S60A).

ViewFinity S8 będzie wprowadzany na rynek globalny pod koniec czerwca 2022, przy czym harmonogramy premier będą się różnić w zależności od regionu.

Specyfikacja techniczna

ModelS80PB
WyświetlaczRozmiar ekranu32”, 27”
Rozdzielczość3840 x 2160 (UHD)
Typ ekranuIPS
Gama kolorów (pokrycie przestrzeni DCI)98% pokrycia przestrzeni kolorów DCI-P3
HDR32’’ – HDR600, 27’’ – HDR400
Jasność szczytowa (typowo)32’’ – 600 cd/㎡, 27’’ – 400 cd/㎡
Czas reakcji5 ms (GtG)
Współczynnik kontrastu1000:1 (typowo)
Kąt widzenia178° (poziom) / 178° (pion)
Wsparcie koloru (16,7M/1B)Maks. 1,07 mld
FunkcjeIntelligent Eye CareAdaptive Picture / Eye Saver Mode / Flicker Free
Osadzanie obrazów („obraz w obrazie”)Tak
Kafelkowanie obrazów („obraz obok obrazu”)Tak
Typ podstawyPodstawa z regulacją wysokości
Pochylanie / obrót / zmiana orientacjiTak
Mocowanie naścienne100 x 100
InterfejsŁączność1 Display Port / 1 HDMI / 1 USB-C / USB Hub 3.0 (3 Dn)*Moc ładowania z portu USB-C: maks. 90 W
Ethernet (LAN)1 EA
WyróżnieniaTechnologia Glare Free zweryfikowana przez ULTak
Weryfikacja PANTONETak (PANTONE™ Validated, PANTONE™ SkinTone™ Validated)
Certyfikat TUVTak (GS / Niski poziom niebieskiego światła / Eliminacja migotania)
Certyfikat TCO 9.0Tak
Certyfikat EPEATTak
Certyfikat Energy StarTak

[1] Wyświetlacz VESA HDR 600 dostępny w wersji 32-calowej. Model 27-calowy obsługuje wyświetlacz VESA HDR 400.
[2]PANTONE™ Validated i PANTONE™ SkinTone™ Validated
[3] PANTONE to światowy autorytet w zakresie koloru i twórca PANTONE Matching System (PMS) i palety kolorów PANTONE SkinTone.
[4] UL, LLC jest globalną firmą przyznającą certyfikaty bezpieczeństwa, ustanawiającą normy w dziedzinie bezpieczeństwa, zabezpieczeń i zrównoważenia.
[5] TCO Certified, generacja 9. TCO Certified to globalna certyfikacja w zakresie zrównoważenia produktów IT, przyznawana komputerom, urządzeniom mobilnym, wyświetlaczom i centrom danych. Kryteria obejmują kwestie zrównoważenia społecznego i środowiskowego i umożliwiają stosowanie rozwiązań obiegowych. Zgodność z kryteriami podlega niezależnej weryfikacji. TCO Certified jest certyfikatem strony trzeciej, zgodnie z ISO 14024.
[6]Wymagane jest podłączenie monitora ViewFinity do modemu internetowego za pomocą kabla LAN. Prędkości Internetu różnią się w zależności od dostawcy i regionu.