Home / Office Design / Jakie oświetlenie wybrać do gabinetu menadżera?

Jakie oświetlenie wybrać do gabinetu menadżera?

Gabinet menadżera to miejsce, w którym zapadają kluczowe decyzje i podejmowane są nowe wyzwania. Jego pozycja w organizacji jest jasno określona, a styl i charakter wnętrza podkreśla tę rangę.

W Krakowie powstała przestrzeń inspiracji – Office Inspiration Centre Grupy Nowy Styl. To tutaj architekci, projektanci wnętrz i przedsiębiorcy mogą zaczerpnąć wiedzę i pomysły na temat urządzania wnętrz biurowych, w tym gabinetów kadry menadżerskiej.

Grupa Nowy Styl wspiera w aranżowaniu biur firmy z całego świata, międzynarodowe korporacje, architektów oraz wielu innych partnerów. Nie tylko zapewnia kompleksowe wyposażenie oraz usługi, ale posiada również zespół ekspertów, którzy badają środowiska pracy i potrzeby pracowników, doradzając firmom, w jaki sposób zorganizować optymalne biuro „szyte na ich miarę”. Office Inspiration Centre to budynek z trzema kondygnacjami i wyznaczonymi w środku strefami dla dedykowanych im celów: Meet&Greet Area (o charakterze strefy powitalnej), Office Area (wzorcowe biuro, inspirowane koncepcją Activity Based Working) oraz Workshop Area (strefa testowania produktów oraz szkoleń).

W całej tej przestrzeni warto zwrócić uwagę na kompleksowość rozwiązań i spójność aranżacji. Każda z kondygnacji, a tym samym stref, jest ze sobą spójna, mimo przypisania im zupełnie innych funkcji. Grupa Nowy Styl pokazuje jak świadomie można zaprojektować biuro, a odpowiednia aranżacji przestrzeni może mieć realny wpływ na pracę zarówno menadżera, jak i całego zespołu.

Przestrzeń pełna inspiracji – gabinet menadżera

Szef to najważniejsza osoba w firmie, a jego gabinet jest miejscem biznesowych spotkań, negocjacji oraz podpisywania kontraktów. Aranżacja przestrzeni dla takiego miejsca musi więc budzić szacunek, ale i gwarantować wygodę – powinna być elegancka, nowoczesna, i jednocześnie podkreślająca profesjonalizm. Z drugiej strony – podobnie jak przestrzeń do pracy dla pracowników, musi pozytywnie wpływać na jego pracę. W Office Inspiration Centre są dwa takie gabinety, projektu Joanny Zapały i Sebastiana Wiśniewskiego z Grupy Nowy Styl. Oba pomieszczenia to niewielkie gabinety, ale każde z nich ma swój charakter. Uwagę zwracają również dodatki.

 

„Projektując gabinety chcieliśmy, aby oba pomieszczenia odzwierciedlały dwa różne charaktery i dwa różne style estetyczne. Jeden bliski natury, jasny z dekoracjami złota, naturalnym jasnym drewnem i jedwabistą zielenią. Drugi gabinet – przesiąknięty drzewem sandałowym, grafitowy i zdecydowany z elementami czarnej skóry wpasowanymi w meble. Na antracytowej ścianie powiesiliśmy kompozycję luster Oskara Zięty, a całość dopełniły dodatki dekoracyjne z BoConcept. Inspiracją do projektu były materiały naturalne wysokiej jakości. Nowoczesne i funkcjonalne. Elementy wyposażenia musiały być przemyślane, spójne z całą koncepcją, a nie tylko wyróżniające się wzorniczo” mówi Joanna Zapała, projektantka Grupy Nowy Styl.

W obu gabinetach postawiono na oświetlenie marki Aquaform Lighting Solutions. Projektanci wybrali model equilibra BALANS. Rodzina opraw jest wynikiem współpracy działu projektowego firmy ze studiem projektowym Piotr Jagiełłowicz Design.

„Pracując nad projektem gabinetów menadżerskich w Office Inspiration Centre staraliśmy się wybrać oświetlenie tak, aby podkreślało rangę miejsca, ale nie odwracało uwagi od pozostałych elementów wystroju wnętrza. Szukaliśmy lampy, która nie będzie przytłaczała designem eleganckiej linii mebli gabinetowych eRange, a podkreśli specyfikę gabinetu poprzez intrygujący element wykończenia, konstrukcji czy materiału. Pod kątem tych wytycznych wybór padł na markę AQUAFORM i model equilibra BALANS. Ta niepozorna oprawa wisi tylko na jednym, niesymetrycznym zawiesiu, a przesunięty środek ciężkości lampy i jej konstrukcja powoduje, że zostaje zachowana w niej równowaga między pionem a poziomem. Tak też kojarzy się nam menadżer jako osoba, która zachowa balans, pełna profesjonalizmu ale nie przepychu. W obu gabinetach wisi ta sama lampa – w jednym biała, w drugim czarna – jej forma idealnie komponuje się z dwoma eleganckimi liniami mebli – polskim eRangem i szwajcarskim Sitagiem. Postawiliśmy na design” mówi Sebastian Wiśniewski, projektant Grupy Nowy Styl.

 

Oprawę equilibra BALANS wyróżnia asymetryczny sposób zawieszenia. Wśród innych lamp oko wyłapuje ją jako „anomalię”, coś co nie powinno było się wydarzyć, ponieważ wymyka się prawom fizyki. Jednak jest idealnie wypoziomowana dzięki zestawowi wbudowanych odważników. W długim procesie projektowym opracowano lampę z innowacyjną metodą zwieszenia wykorzystującą włókno węglowe. Dzięki temu powstał projekt o wyważonej konstrukcji i formie. Aquaform w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań dedykowanych również do przestrzeni biurowej, a eksperci od oświetlenia służą swoim doradztwem.