Home / Nowości produktowe / Nowości w ofercie Kinnarps na wiosnę 2015

Nowości w ofercie Kinnarps na wiosnę 2015

Capella – ruch przede wszystkim

Nowa seria foteli obrotowych o nazwie Capella to ukłon w stronę swobody ruchu. Sercem foteli Capella jest innowacyjny mechanizm FreeMotion™, który sprawia, że siedząc na fotelu, nasze ciało nadal się porusza, poniekąd bezwiednie, dzięki czemu zapewniamy sobie tzw. siedzenie aktywne.

Fotele Capella zostały wyposażone w najnowszy patent firmy Kinnarps – system Free Float nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Mechanizm ten nazywa się FreeMotion™ i sprawia, że nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, co jednak nie jest dla nas odczuwalne, ponieważ ruchy, które wykonujemy, są bardzo niewielkie – choć ciągłe. Dzięki temu siedzimy aktywnie, a fotel wcale nie wydaje się być niestabilny. I właśnie w tym rzecz, ponieważ Capella został zaprojektowany zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej, stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób ‘wymusza’ na nas ruch. Komfort ma tutaj nadrzędne znaczenie; zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working, gdzie z wyposażenia biura korzysta wiele osób o różnych preferencjach.

 

Fotel Capella został zaprojektowany przez Johana Larsvalla ze szwedzkiej pracowni Idesign mieszczącej się w Sztokholmie. Idesign to uznana marka w branży projektanckiej, zwłaszcza w kontekście projektów dla środowisk pracy, zaś sam Johan Larsvall współpracuje z Kinnarps już od jakiegoś czas, czego efektem było wiele świetnych projektów foteli ergonomicznych z oferty Kinnarps.

Fotele Capella dostępne są w wielu różnych wersjach; detale oferowane są w opcji białej, polerowanej, lub czarnej. Do fotela można również dobrać dowolną tapicerkę z oferty Kinnarps, co daje użytkownikom szerokie możliwości w zakresie personalizacji.

Capella trafi do sprzedaży wiosną 2015 roku.

Nexus – z myślą o wszechstronności

Nowa seria stołów o nazwie Nexus to świeże podejście do tematu elastyczności i wszechstronności w biurze. Ze stołu można korzystać na wiele sposobów; może być on typowym jednoosobowym stanowiskiem pracy, może również stać się współdzieloną przestrzenią do pracy nad wieloosobowymi projektami, a może także zająć godne miejsce w sali konferencyjnej.

KI03-001983A_jpg

Nowoczesny projekt stołu Nexus łączy to udane połączenie elegancji z funkcjonalnością. Sprawdzi się w każdym środowisku pracy, niezależnie od tego, czy szukamy komfortowego stanowiska do pracy w pojedynkę, czy też rozwiązania do pracy zespołowej.

Seria Nexus występuje w opcji biurkowej i stołowej. Drugi wariant oferuje szereg możliwości konfiguracyjnych, ponieważ stół może stanowić tak przestrzeń do współpracy nad wieloosobowymi projektami, jak i miejsce pracy w skupieniu – dzięki podzieleniu dostępnej powierzchni np. ściankami działowymi. Dzięki naprawdę drobnym modyfikacjom, każde środowisko pracy może skorzystać z wyjątkowej wszechstronności serii Nexus.

Blaty oraz ścianki działowe występują w różnych wariantach kolorystycznych i materiałowych, co stanowi dodatkową zaletę pod kątem personalizacji wybranej opcji.

Nexus trafi do sprzedaży wiosną 2015 roku.