Home / Nowości produktowe / NEC P605UL – ultracichy, wydajny projektor laserowy

NEC P605UL – ultracichy, wydajny projektor laserowy

NEC P605UL – prezentacje bez szumu projektora i bezobsługowa praca dzięki szczelnie zamkniętemu układowi optycznemu bez filtra.

NEC Display Solutions rozszerza swoją serię praktycznie bezgłośnych projektorów laserowych o model NEC P605UL – nowy, najcichszy dotychczas projektor w portfolio firmy. Urządzenie pracuje emitując szum na poziomie zaledwie 19dB w trybie ekonomicznym – to ciszej od tykania zegarka.

Zaprojektowany z myślą o większych powierzchniach i jaśniejszych przestrzeniach, projektor P605UL oferuje najwyższej jakości projekcję o jasności 6000 ANSI, zapewniając doskonałą widoczność nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Poza praktycznie bezgłośną pracą, P605UL wyróżnia się całkowicie bezobsługowym działaniem dzięki bezfiltrowemu, szczelnemu mechanizmowi optycznemu, co oznacza, że użytkownicy mogą cieszyć się 20000 godzinami pracy dzięki laserowemu źródłu światła. P605UL jest faktycznie projektorem typu „instaluj i zapomnij”, który nie wymaga wymiany lamp ani filtrów, a co więcej, zużywa zaledwie 357W energii w normalnym trybie pracy, zapewniając niskie koszty eksploatacji przez cały okres użytkowania.

P605UL jest w pełni przyszłościowym rozwiązaniem, oferując przetwarzanie sygnału wejściowego 4K@30Hz, wszechstronną łączność i obsługę rozdzielczości WUXGA dla najwyższej jakości obrazu – i to bez przeszkadzającego szumu wentylatora. P605UL posiada również opcjonalne Wi-Fi oraz wbudowaną funkcję MultiPresenter, umożliwiającą bezprzewodową prezentację i udostępnianie ekranu. Ponadto, projektor należy do 2 Grupy Ryzyka, co pozwala obniżyć koszty instalacji poprzez brak konieczności stosowania dodatkowych środków ostrożności i zabezpieczeń.

Nowy projektor idealnie nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań: od sal konferencyjnych, lekcyjnych i wykładowych, po duże obiekty i Digital Signage w handlu.

„Prezentacje wymagają skupienia uwagi publiczności, ale praca z tradycyjnym sprzętem projekcyjnym może okazać się utrudnieniem dla koncentracji”, powiedział Alistair Round, Product Manager Commercial Display Solutions w NEC Display Solutions Europe. „Odbiorcy muszą siedzieć w zaciemnionych pomieszczeniach, starając się nie zwracać uwagi na odgłos generowany przez wentylatory, który odciąga uwagę od prezentacji. Dlatego też NEC opracował najnowszą generację urządzeń projekcyjnych, aby wyeliminować praktycznie cały hałas, a przy tym nie godząc się na kompromis kosztem jakości obrazu”.

„W zeszłym roku zaprezentowaliśmy P525UL, najcichszy na świecie projektor laserowy. Bazując na jego udanej konstrukcji, projektor P605UL charakteryzuje się jeszcze większą jasnością i jeszcze niższym poziomem szumu, a jednocześnie zapewnia lepsze kolory i rozdzielczość obrazu. Dzięki bezobsługowej pracy osiągniętej poprzez innowacyjny, bezfiltrowy, szczelnie zamknięty mechanizm optyczny, niskiemu zużyciu energii i łatwej obsłudze plug-and-play, P605UL jest najlepszym rozwiązaniem prezentacyjnym dla każdej organizacji.”Nowy projektor P605UL jest już dostępny na polskim rynku.