Home / Office Design / Jak wybrać najlepszą lampkę na biurko?

Jak wybrać najlepszą lampkę na biurko?

Mogłoby się wydawać, że zakup lampki na biurko to proste zadanie. W praktyce jednak trudno jest czasami znaleźć odpowiedni model, szczególnie że różnią się one nie tylko kolorami i wielkością, ale również mocą, kształtem, trybami pracy, sposobem mocowania i wieloma innymi rzeczami.

  1. Popularne zastosowania lampki na biurko
  2. Komfort korzystania z oświetlenia podczas pracy i nauki
  3. Bezpieczne lampki biurkowe z atestami
  4. Największy wybór lampek biurkowych

Zapoznaj się więc z poniższymi poradami i dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem lampki, aby był to trafiony wybór.

Popularne zastosowania lampki na biurko

Lampka stojąca na biurku (lub przykręcana bezpośrednio do blatu) ma wiele zastosowań. Chociaż większość osób kojarzy ją tylko z pokojem dziecięcym, gdzie uczeń korzysta z dodatkowego światła podczas odrabiania lekcji, to tak naprawdę powinna się ona znaleźć również na każdym stanowisku pracy. Tego typu źródło światła przydaje się również podczas czytania, zwłaszcza jeżeli ktoś lubi na dłużej zasiąść z książką w ulubionym fotelu. Dzięki temu, że w sprzedaży dostępne są naprawdę zróżnicowane lampki, łatwo znajdziesz zarówno stylowe i oryginalne pod względem designu modele, które będą pasowały nawet do luksusowo urządzonych wnętrz jak i młodzieżowe propozycje, które będą idealne do pokoju dziecięcego.

Komfort korzystania z oświetlenia podczas pracy i nauki

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać podczas kupowania nowej lampki jest jej moc. Nie warto kupować lampek, do których nie da się zamontować mocniejszych żarówek. Pamiętaj też o tym, że dla ludzkiego zdrowia najlepsze jest światło naturalne, dlatego też kupując lampkę na biurko (lub wymieniając żarówkę w tej, którą obecnie posiadasz) powinieneś szukać żarówki, której barwa będzie zbliżona do naturalnego światła. Oznaczenie tego typu żarówek powinno mieścić się w przedziale 5500 – 6000 K. Warto również postawić na oświetlenie halogenowe, którego światło zawsze jest barwy białej. Ostatnimi czasy wielu producentów lampek biurkowych skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach ledowych. Lampki LED mają tę zaletę, że praktycznie się nie nagrzewają. Dzięki temu nawet przy wielogodzinnej pracy nie odczujesz dyskomfortu wynikającego z tego, że lampka emituje zbyt wiele ciepła. Kolejną zaletą lampki LED jest to, że możesz dowolnie określić barwę światła. W zależności od potrzeb lub aktualnego nastroju, może ono być ciepłe lub zimne. Jeżeli natomiast zależy ci na oszczędnościach, wybierz lampkę z regulowanym strumieniem światła. Ograniczenie go automatycznie przełoży się na mniejszy pobór energii elektrycznej.

Bezpieczne lampki biurkowe z atestami

Kupując lampkę na biurko dla dziecka koniecznie zwróć uwagę na to, czy posiada ona niezbędne atesty. Dzięki temu będziesz mógł bez obaw zostawić ją włączoną. Jest to o tyle ważne, że niektórzy producenci nie przykładają należytej uwagi do tego, z jakich materiałów produkowane są ich sprzęty. W przypadku lampek ważne jest również to, czy farby i lakiery wykorzystane do ich malowania nie są toksyczne. Ostatnią istotną rzeczą, która chociaż nie wpływa na bezpieczeństwo, ale pozwoli ci komfortowo korzystać z lampki jest długość przewodu. Jeżeli będzie on zbyt długi (a więc przekroczy 3 metry), kabel może się niepotrzebnie plątać i nieatrakcyjnie wyglądać, nawet jeżeli uda ci się go schować pod biurkiem. Jednocześnie zbyt krótki przewód (czyli taki, który ma mniej niż 1-1,5 metra) może nie wystarczyć do tego, abyś sięgnął kablem do kontaktu. W takim przypadku koniecznie będzie zastosowanie dodatkowego przedłużacza, co przełoży się na kolejne wydatki.

Największy wybór lampek biurkowych

Jeżeli wcześniej przeglądałeś oferty sklepów internetowych z lampkami biurkowymi, z pewnością szybko zauważyłeś, że trudno w nich znaleźć coś naprawdę ciekawego. Dodatkowo klient nie ma możliwości porównania cen, a te w przypadku lampek potrafią być bardzo zróżnicowane. Postaw więc na wygodne zakupy, jakie umożliwia serwis https://allegro.pl/kategoria/lampy-lampki-biurkowe-259810, gdzie oferowanych jest ponad dwadzieścia tysięcy różnych lampek biurkowych. Tak bogaty wybór na pierwszy rzut oka może utrudnić zakupy, ale jest na to prosty sposób. Wystarczy, że skorzystasz z możliwości filtrowania wyników wyszukiwania, a na stronie zostaną tylko te lampki, które mogą cię zainteresować. Przykładowo, możesz określić pokazywanie wyłącznie nowych lampek, sprzętów w cenie w przedziale pomiędzy 125 a 175 złotych, modeli w kolorze czarnym i o określonej długości. Dodatkowo możesz zaznaczyć, aby wyświetlały się wyłącznie oferty sprzedawców z twojego miasta lub tych, którzy pozwalają na skorzystanie z darmowej dostawy. Jeżeli szukasz nowoczesnych rozwiązań, zaznacz również inne opcje. Jedną z nich jest czujnik ruchu, dzięki czemu będziesz mógł łatwo zapalić lampkę bez potrzeby szukania włącznika. Klienci, którzy cenią sobie gotowe rozwiązania, mogą natomiast wybrać oferty z żarówkami w zestawie. Dzięki temu nie będziesz musiał później samodzielnie dokupować żarówki, tylko od razu – po otrzymaniu przesyłki z zamówioną przez siebie lampką – będziesz mógł zacząć z niej korzystać.