Home / Office News / Ile wydajemy na taksówki

Ile wydajemy na taksówki

Szacuje się, że miesięczne wydatki na przejazdy taksówkami w Warszawie sięgają 37,5 mln złotych, z czego około połowa to przejazdy firmowe. Co więcej, średni koszt rozliczenia jednego rachunku za przejazd pracownika firmy taksówką waha się pomiędzy 16 a 27 złotych. Jak oszczędzać koszty przejazdów i siły roboczej?

Jak wynika ze statystyk, rocznie w Warszawie wykonywanych jest 18 mln kursów taksówkami, z czego około połowa to przejazdy firmowe, co daje mniej więcej 750 tys. kursów miesięcznie. Według badań i analiz przedsiębiorstw w Polsce, przeprowadzonych przez mytaxi Polska, w II kwartale 2013 roku rozliczenie przez pracownika administracji jednego rachunku związanego z przejazdem taksówką to koszt rzędu 16-27 złotych (w zależności od stawki godzinowej). Przy dużej ilości pracowników i kursów koszty związane z przejazdami taksówkami mogą dochodzić do zawrotnych sum.

Pracodawcy muszą mieć także świadomość tego, że korzystając z przejazdów bezgotówkowych w formie voucherów nie mają pełnej kontroli nad kursami pracowników, a część z przejazdów na koszt firmy nie do końca może odbywać się w celach służbowych. Coraz więcej firm korzysta w związku z tym z oferty kont firmowych mytaxi, które zapewniają zarówno kontrolę przejazdów pracowników, jak i oszczędność kosztów związanych z ich rozliczaniem.

Oszczędność kosztów, związana z posiadaniem konta firmowego mytaxi, wiążę się przede wszystkim ze znacznym zmniejszeniem kosztów związanych z samym rozliczaniem przejazdów dzięki możliwości wygenerowania jednej zbiorczej faktury dla wszystkich przejazdów. Przejazdy taksówkami odbywają się bezgotówkowo, bez kart i voucherów. Dodatkowo konto firmowe mytaxi udostępnia w czasie rzeczywistym doskonałe narzędzia dla kontrolingu kosztów, w tym m.in. możliwość analizy wg nazwisk pracowników. Zarządzający kontem firmowym może również wybrać różne stawki przejazdu dla różnych grup pracowników – inne dla kadry zarządzającej i inne dla pozostałych pracowników. Pracownik, otrzymując login i hasło, po zalogowaniu się w aplikacji na swoim smartfonie, może już zamawiać taksówki w formie bezgotówkowej. Po zakończonym kursie zatwierdza tylko na telefonie poniesiony koszt i autoryzuje go kodem PIN, a kurs jest automatycznie rejestrowany na koncie firmowym. mytaxi to gwarancja przejrzystych zasad działania dla obu stron, innowacyjność i intuicyjność obsługi.

Aplikacja mytaxi, pionier wśród aplikacji do zamawiania taksówek, to aplikacja działająca w systemie peer-to-peer, umożliwiającym bezpośrednie połączenie pomiędzy kierowcą a pasażerem. Dzięki niej, kierowcy stają się niezależnymi przedsiębiorcami, a pasażerowie mogą zamawiać i kontrolować przejazd taksówki w prosty sposób.