Home / Nowości produktowe / HP przedstawia nowe ProBooki z procesorami AMD Ryzen 4000

HP przedstawia nowe ProBooki z procesorami AMD Ryzen 4000

Firma HP prezentuje nowe laptopy HP ProBook 445 G7 i HP ProBook 455 G7 stworzone z myślą o rozwijających się firmach i specjalistach pracujących zdalnie. Są to pierwsze biznesowe urządzenia HP wyposażone w najnowsze procesory z serii AMD Ryzen™ 4000. Nowe ProBooki posiadają także wiodące funkcje producenta i rozwiązania bezpieczeństwa HP, takie jak HP Sure Start, HP Sure Sense, HP Privacy Camera i opcjonalne HP Sure View Gen 3.

Małe i średnie firmy oraz osoby pracujące zdalnie potrzebują, aby ich laptop był wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do wykonywania pracy w dowolnym miejscu – od niezawodnej wydajności i długiej żywotności baterii, po zabezpieczenia wysokiej klasy i szybką łączność z siecią. 77% specjalistów ds. HR oraz menedżerów w małych i średnich firmach, za największe wyzwanie w zakresie zarządzania uważa właśnie przestarzałe systemy i technologie.[1]

Laptopy HP ProBook 445 G7 i HP ProBook 455 G7, z systemem Windows 10, zapewniają optymalną wydajność m.in. dzięki procesorom z serii AMD Ryzen™ 4000 i są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej intensywnego dnia dzięki wielowarstwowym zabezpieczeniom oraz gwarancji wyjątkowej niezawodności.

Nowe ProBooki 400 od HP to m.in.:

  • Niezawodna wydajność: Najnowsza seria AMD Ryzen™ 4000, dostępna z cztero-, sześcio- lub ośmiordzeniowymi procesorami, w połączeniu z długim czasem pracy baterii ułatwią wykonywanie najcięższych zadań. Szybkie ładowanie komputera, nawet do 50% baterii w 30 minut, zapewni rozwiązanie HP Fast Charge.[2]
  • Wielopoziomowy system zabezpieczeń chroniący system operacyjny oraz BIOS: Jeszcze lepsza ochrona dzięki wbudowanym funkcjom zabezpieczeń i prywatności od podstawowego systemu wejścia-wyjścia (BIOS) w górę, w tym HP Sure Start, HP Sure Sense, HP Privacy Camera i opcjonalnym HP Sure View Gen 3. Samonaprawiający BIOS HP Sure Start dla AMD[3] automatycznie odzyskuje zaatakowane oprogramowanie i naprawia uszkodzenia bez interwencji informatyków czy użytkownika. HP Sure Sense[4] wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania i poddawania kwarantannie nieznanych wcześniej rodzajów ataków, pomagając zapobiegać zagrożeniom jeszcze przed ich wystąpieniem. Zintegrowana kamera HP Privacy Camera[5] posiada fizyczną zaślepkę, która blokuje obiektyw kamery, dbając o prywatność użytkownika, natomiast opcjonalny HP Sure View Gen3[6] natychmiast blokuje próby podglądu naszego ekranu, redukując światło widzialne podczas oglądania ekranu z boku, czyniąc go na pozór ciemnym i nieczytelnym.
  • Laptopy stworzone dla biznesu i nowoczesnych trybów pracy: To niezwykle smukłe urządzenia o płaskiej konstrukcji zawiasu umożliwiającego otwarcie ekranu do 180 stopni, które przeszły 19 testów MIL-STG 810G[7]. Posiadają trwałą i stylową aluminiową obudowę, która zabezpiecza niemal bezramkowy wyświetlacz i aluminiową klawiaturę wydrukowaną z pomocą technologii 3D. Urządzenia mogą pracować w trybie komputerów stacjonarnych dzięki uniwersalnej, eleganckiej i kompaktowej stacji dokującej HP USB-C Dock G5[8]. Opcja Extended Range Wireless LAN[9] zwiększa zasięg i poprawia łączność podczas korzystania z Wi-Fi®, umożliwiając użytkownikom pracę na większą odległość od punktu transmisji oraz szybką przepustowość danych na krótszych odległościach. Dzięki opcjonalnej technologii Wi-Fi 6 można uzyskać szybkie i niezawodne połączenie nawet w miejscach z dużym zagęszczeniem sieci bezprzewodowych.[10] [11] [12]

Cena i dostępność:

  • HP ProBook 455 G7 będzie dostępny od czerwca 2020 w cenie od 3499 PLN brutto
  • HP ProBook 445 G7 będzie dostępny od czerwca 2020 w cenie od 3499 PLN brutto

Więcej informacji na temat nowych ProBooków HP oraz ich zdjęcia w wysokiej jakości są dostępne na tej stronie.


[1] Workforce Institute w Kronos, Work/life Balance Tops Higher Wages When Creating Engaged SMB Employees, lipiec 2016 r.

[2] Doładowuje baterię do 50% w ciągu 30 minut, gdy system jest wyłączony lub w trybie gotowości. Wymagany jest zasilacz o minimalnej mocy 65 watów. Po osiągnięciu 50% pojemności ładowania, ładowanie powróci do normalnego trybu. Czas ładowania może się różnić +/- 10% z uwagi na tolerancję systemu.

[3] Oprogramowanie HP Sure Start dla AMD jest dostępne na wybranych komputerach HP z procesorami AMD. Dostępność określona w specyfikacji produktu.

[4] HP Sure Sense wymaga systemu Windows 10. Informacje na temat dostępności można znaleźć w specyfikacji produktu.

[5] Privacy Camera dostępna tylko na komputery wyposażone w kamerę HD lub IR. Musi być zainstalowana fabrycznie.

[6] Zintegrowany ekran prywatności HP Sure View Gen3 to opcjonalna funkcja, którą należy skonfigurować przy zakupie. Jest dostępna tylko w modelach pozbawionych funkcji dotykowego ekranu i została zaprojektowana do pracy w orientacji poziomej.

[7] Testy MIL STD 810G nie mają na celu wykazania przydatności do wymagań kontraktowych Departamentu Obrony USA ani do celów wojskowych.Wyniki testów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników w tych samych warunkach testowych. Przypadkowe uszkodzenie wymaga opcjonalnego pakietu ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem firmy HP.

[8] W przypadku funkcji USB-C™, komputer musi obsługiwać protokół trybu DisplayPort™ Alt przez port USB-C™. Notebooki z interfejsem Thunderbolt™ będą działać z szybkością USB-C™. Ładowanie i replikacja portów są obsługiwane w notebookach, które mają zaimplementowane specyfikacje branżowe USB-C™. Przycisk zasilania do włączania lub budzenia systemu, funkcja Wake-on LAN stacji dokującej (hot/warm dock), Wake-on LAN z S4/S5 oraz funkcja MAC Address Pass-Through S0, S3, S4, S5 (hot/warm dock), działają tylko w notebookach HP lub obsługiwanych przez HP. HP nie udostępnia sterowników Ethernet i audio w komputerach Mac.

[9] Na podstawie wewnętrznych testów w porównaniu z produktem poprzedniej generacji z modułem bezprzewodowej sieci LAN 802.11ac.

[10] Sprzedawany osobno lub jako funkcja opcjonalna.

[11] Bezprzewodowy punkt dostępu i usługa internetowa są wymagane i sprzedawane osobno. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępu jest ograniczona. Wi-Fi 6 jest wstecznie zgodny z wcześniejszymi specyfikacjami 802.11. Specyfikacje Wi-Fi 6 (802.11ax) są wstępne i nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje różnią się od specyfikacji wstępnych, może to wpłynąć na zdolność laptopa do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax. Dostępne tylko w krajach, w których obsługiwany jest standard 802.11ax.

[12] Wi-Fi® obsługujące prędkości gigabitowe jest osiągalne dzięki Wi-Fi 6 (802.11ax) podczas przesyłania plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego osobno, obsługującego kanały 160 MHz.