Home / Nowości produktowe / HP prezentuje nowe mobilne stacje robocze Z by HP oraz odświeżone portfolio HP ENVY

HP prezentuje nowe mobilne stacje robocze Z by HP oraz odświeżone portfolio HP ENVY

Twórcą może być każdy i wszędzie, a dzięki mobilnym stacjom roboczym HP ZBook Create oraz HP ZBook Studio i nowym laptopom HP ENVY, projektowanie, tworzenie i codzienna praca jeszcze nigdy nie były tak przystępne.

HP Inc. prezentuje najnowsze, mobilne stacje robocze Z by HP oraz odświeżone portfolio HP ENVY – stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników. W przeszłości twórcy musieli wybierać między ciężkimi stacjami roboczymi, a nieporęcznymi komputerami dla graczy, chcąc uzyskać moc potrzebną im zarówno do pracy, jak i zabawy. HP przesuwa te granice, umożliwiając fotografom, vlogerom, grafikom, architektom, twórcom filmów i wszystkim innym osiągnięcie tego, co jeszcze do niedawna było uważane za niemożliwe.

Chociaż wciąż przystosowujemy się do nowego stylu pracy i nauki, jedno pozostaje bez zmian – każdy z nas jest twórcą, a aby tworzyć musi mieć odpowiednie narzędzia. Niezależnie od tego, czy jest to ZBook Studio, najmocniejsza stacja robocza o tych proporcjach, czy ENVY 15 z rozwiązaniami znanymi z urządzeń gamingowych, jak np. system chłodzenia, HP zapewnia profesjonalistom narzędzia do stworzenia kolejnego arcydzieła, a każdemu, kto chce tworzyć, wszechstronność inspirującą rozwój ich pasji.

Alex Cho, prezes Personal Systems, HP Inc.

Dla twórców Generacji Z kreatywność jest czymś wrodzonym i instynktownym, dlatego potrzebują urządzeń, które pomogą im wyrazić siebie tak szybko, jak pojawią się i znikną najnowsze trendy. Natomiast dla tych, którzy tworzą profesjonalnie – od projektowania, modelowania, kodowania po tworzenie aplikacji – rozwiązania Z by HP są idealną pomocą do zadań specjalnych, wymagających dużej ilości zasobów. Urządzenia z serii HP ENVY, w tym najnowszy ENVY 15, są przeznaczone dla użytkowników, którzy regularnie edytują zdjęcia i filmy, czy też opracowują grafiki lub projekty internetowe.

Osoby kreatywne potrzebują odpowiedniej mocy by móc pracować z dowolnego miejsca. Napędzane przez karty graficzne NVIDIA Quadro i GeForce RTX oraz wspierane przez sterowniki NVIDIA Studio, HP ZBook Studio, ZBook Create i ENVY 15 zapewniają wydajność, mobilność i niezawodność, których oczekują twórcy.

Bob Pette, wiceprezes i dyrektor generalny ds. Wizualizacji w firmie NVIDIA

Laptopy HP ZBook Studio, ZBook Create i ENVY 15 z układami graficznymi RTX są częścią programu RTX Studio firmy NVIDIA.

Z by HP: Napędzaj przełom

HP ZBook Studio, najmocniejsza na świecie mobilna stacja robocza[3], oraz HP ZBook Create, najsmuklejszy na świecie 15-calowy notebook do tworzenia i grania [4], pozwalają użytkownikom pracować z dowolnego miejsca. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowano 47% wzrost liczby urządzeń o smukłych i lekkich obudowach, ale większość z nich nadal nie umożliwia pracy z profesjonalnymi aplikacjami, grafiką lub dokładnością kolorów, czyli z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Najnowsze rozwiązania z serii Z by HP zostały specjalnie zaprojektowane i przemodelowane od podstaw, aby sprostać wymaganiom najbardziej kreatywnych aplikacji i wymagających zadań oraz zapewnić jak najlepszy komfort pracy teraz i w przyszłości.  

W 2015 r. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wyróżniła opracowanie wyświetlacza HP LP2480zx Professional DreamColor nagrodą Science and Engineering Award [5]. ZBook Studio i ZBook Create oferują wszystkim artystom efektów wizualnych, animatorom i kolorystom pierwszy na świecie wyświetlacz DreamColor z 17,5 godzinnym czasem pracy baterii [2], który pozwala im dokładnie odtworzyć ich pomysły i koncepcje, dzięki dokładności 100% sRGB i Adobe RGB oraz ponad miliardowi kolorów [6].

HP ZBook Studio oraz HP ZBook Create:

Wydajność

 • Gdziekolwiek są, twórcy mogą projektować, edytować, renderować i przesyłać strumieniowo, bez względu na złożoność zadań, dzięki kartom graficznym Quadro® bądź GeForce® oraz procesorom Intel® Core™ i Intel® Xeon® nowej generacji.
 • Użytkownicy takich komputerów chcą wykonywać jak najwięcej zadań jednocześnie, podczas gdy projekty są renderowane w tle, bez spowalniania pozostałych aplikacji. ZBook Studio to najmocniejsza mobilna stacja robocza [7] do renderowania.
 • Z Power Slider zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad trybem pracy dla konkretnych zadań. Jednocześnie Z Predictive Fan Algorithm inteligentnie zarządza zachowaniem wentylatora na podstawie rodzaju pracy i aplikacji używanych przez użytkownika.
 • Nowa komora chłodzenia parą i polimer ciekłokrystaliczny, rozwiązania termoregulacji klasy gamingowej, zostały zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom możliwość działania z maksymalną wydajnością, gdy tylko tego potrzebują. Zaawansowany system chłodzenia znacznie lepiej odprowadza powietrze od procesora i karty graficznej.

Design:

 • ZBook Studio oraz ZBook Create oferują niemal bezramkowy ekran, zamknięty w lekkiej aluminiowej obudowie mniejszej o 22% w porównaniu z poprzednią generacją. Dodatkowo, bateria działająca nawet do 17,5-godzin bez potrzeby ładowania [2].
 • Klawiatura Z Command Keyboard została zaprojektowana specjalnie dla twórców, aby mogli płynnie przejść od używania innych produktów na to nowe rozwiązanie, poprzez znany układ klawiatury oraz skrótów i niezwykle cicho pracujące klawisze.
 • Najlepsze na świecie brzmienie w notebookach 15,6” [8], z niskimi tonami schodzącymi do 150 Hz i głośnikami dostosowanymi przez Bang & Olufsen, aby otaczać użytkowników bogatą gamą dźwięków, oferując najmocniejsze głośniki o najwyższym poziomie basów ze wszystkich notebooków HP.

Zrównoważony rozwój:

 • Pierwsza na świecie mobilna stacja robocza wykonana częściowo z tworzyw sztucznych pochodzących z przetworzonych materiałów [1], lekka obudowa z aluminium nadająca się do recyklingu zapewnia 5-krotnie większą odporność na ścieranie niż te wykonane z włókna węglowego, nadal spełniając wymogi testów MIL-STD 810G [9].

HP ENVY: Rozwijaj swoją pasję z nową mocą

HP ENVY 15

Design:

 • Elegancki minimalizm z wyrafinowaną aluminiową obudową i diamentowym krojem. To pierwszy ENVY z w pełni szklanym touchpadem, zapewniającym płynność ruchów i dodatkowy komfort użytkowania.
 • Dostępna od tego roku na wszystkich nowych urządzeniach HP ENVY, klawiatura typu all-in-one, zawiera łatwo dostępne przyciski zasilania, migawki aparatu, wyciszania mikrofonu, jak również czytnik linii papilarnych i dostęp do HP Command Center.

Kreatywność:

 • Twórcy potrzebują urządzeń z wyświetlaczem najwyższej jakości, o maksymalnej wydajności – a do tego z długim czasem pracy baterii i jak najlepszą łącznością – wszystko to oferuje nowy ENVY 15.
 • Cyfrowe kreacje osiągają nowe poziomy szczegółowości i realizmu dzięki wyświetlaczowi DisplayHDR™ True Black z certyfikatem 4K OLED VESA. Posiada on 100% gamę kolorów DCI-P3, współczynnik kontrastu 100 000:1 i jasność na poziomie 400 nitów [10]. Każdy wyświetlacz 4K jest skalibrowany pod kątem zgodności ze standardem Delta E <2, aby spójnie i dokładnie oddawać kolory. Wyświetlacz dotykowy dodatkowo poprawia wydajność i wygodę pracy, gwarantując jeszcze lepszą responsywność.
 • Rozwiązanie HP QuickDrop – dostępne wyłącznie w nowym ENVY 15 – pozwala bez problemów przesyłać cyfrowe projekty, dokumenty, notatki, adresy i inne dane na urządzenia różnego typu – PC czy mobile wyposażone w systemy iOS i Android.

Wydajność:

 • Szybkie renderowanie, płynne odtwarzanie i możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie dzięki procesorowi Intel® Core™ i9 (serii H) 10. generacji[11], karcie graficznej NVIDIA® GeForce® RTX 2060 z Max-Q design [12] oraz do 32 GB pamięci DDR4.
 • ENVY 15 to pierwszy laptop z serii HP ENVY, który oferuje termoregulację znaną z urządzeń stworzonych do gamingu – komorę parową i dwa wentylatory 12-woltowe. W porównaniu z tradycyjną konstrukcją heat-pipe, rozwiązanie HP zapewnia o 33% większą moc procesora, która bywa niezbędna podczas intensywnego dnia pracy.
 • Urządzenie posiada również funkcję HP Dynamic Power, która przy wsparciu czujnika termicznego inteligentnie rozdziela moc między CPU a GPU.
 • Maksymalnie 2 TB SSD PCIe i RAID 0 (2xSSD) [13], 3-krotnie szybsze przesyłanie plików w porównaniu z Wi-Fi 5 dzięki łączności z Wi-Fi 6 [14] oraz Bluetooth 5.
 • Akumulator pracujący nawet przez 16,5 godziny [2] – z opcją szybkiego ładowania HP Fast Charge (50%  baterii w 45 minut)[15].

Jeszcze więcej HP ENVY:

W skład nowości w portfolio HP ENVY, przeznaczonych dla twórców poszukujących wszechstronności i mobilności, wchodzą również:

 • HP ENVY 13: Mocny i kompaktowy notebook z procesorem Intel® Core™ 10. generacji i opcjonalną kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX330, opcją do 19,5 godziny pracy na baterii [2], wyświetlaczem 4K UHD [16] oraz szybką łącznością dzięki Wi-Fi 6 [15].
 • HP ENVY x360 13: Laptop konwertowalny wyposażony w mobilne procesory AMD Ryzen™ z serii 4000 z kartą graficzną Radeon™, oferuje do 17,5 godzin pracy baterii i opcje szybkiej łączność z Wi-Fi 5 [17] oraz Bluetooth 5.0.
 • HP ENVY x360 15: Dostępny z procesorem Intel® Core™ 10. generacji z opcjonalną kartą graficzną NVIDIA® GeForce® MX330 lub mobilnym procesorem AMD Ryzen™ 4000 z kartą graficzną Radeon™, zapewnia do 18,5 godziny pracy na baterii [2] oraz oferuje opcjonalny wyświetlacz 4K AMOLED [17] i opcję szybkiej łączności dzięki technologii  Wi-Fi 6 [15] oraz Bluetooth 5.0.
 • HP ENVY 17: Wyposażony w procesor Intel® Core™ 10. generacji i kartę graficzną NVIDIA® GeForce® MX330, zapewnia do 11 godzin pracy na baterii[2], oferuje opcjonalny wyświetlacz 4K UHD [17] i szybką łączność dzięki Wi-Fi 6 [15] oraz Bluetooth 5.0.

Warto nadmienić, że nowe laptopy HP ENVY posiadają niemal bezramkowe wyświetlacze, ze świetnym współczynnikiem ekranu do obudowy na poziomie 88% [18], w HP ENVY 13, HP ENVY x360 13 i HP ENVY x360 15 oraz 86% [3] w modelu HP ENVY 17.

Ceny i dostępność[19]:

 • Planowo HP ZBook Studio i HP ZBook Create będą dostępne w Polsce w okolicach sierpnia br. Dokładne ceny będą znane bliżej daty premiery.
 • HP ENVY 13, HP ENVY 15, HP ENVY 17 oraz HP ENVY x360 13 będą dostępne w Polsce w okolicach sierpnia br. Dokładne ceny będą znane bliżej daty premiery.
 • HP ENVY x360 15 będzie dostępny w Polsce w okolicach sierpnia br. w wersji z procesorami AMD oraz Intel. Dokładne ceny będą znane bliżej daty premiery.

[1] Na podstawie wewnętrznej analizy HP dotyczącej mobilnych stacji roboczych z certyfikatem ISV z kwietnia 2020 r. Element obudowy głośnika wykonany z 5% tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.
[2] Żywotność baterii systemu Windows 10 MM14 będzie się wahać w zależności od różnych czynników, w tym modelu produktu, konfiguracji, uruchomionych aplikacji, funkcji, sposobu użytkowania, funkcji łączności bezprzewodowej i ustawień zarządzania energią. Maksymalna pojemność akumulatora naturalnie spada wraz z upływem czasu i zużyciem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.bapco.com.
[3] Na podstawie wewnętrznej analizy HP mocy obliczeniowej na centymetr sześcienny na podstawie maksymalnej karty graficznej w urządzeniu konkurenta, maksymalnego procesora i mocy dostarczanej z procesora i karty graficznej na mobilnych stacjach roboczych innych niż gry z co najmniej 3 certyfikatami ISV, konfigurowalną grafiką i dedykowaną stacją roboczą marki, dane z kwietnia 2020 r.
[4] Na podstawie całkowitej objętości laptopów dotykowych 15,6″z NVIDIA® GeForce® RTX2060, 2070 lub 2080 i certyfikatem NVIDIA® Studio, dane z kwietnia 2020 r.
[5] Nagrodę otrzymali programiści HP: John Frederick, Bob Myers, Karl Rasche i Tom Lianza.
[6] Liczba kolorów dzięki technologii A-FRC.
[7] Na podstawie wewnętrznej analizy HP mocy obliczeniowej na cm3 na podstawie maksymalnej karty graficznej w urządzeniu konkurenta, maksymalnego procesora i mocy dostarczanej z procesora i karty graficznej na mobilnych stacjach roboczych innych niż gry z co najmniej 3 certyfikatami ISV, konfigurowalną profesjonalną grafiką i dedykowaną stacją roboczą marki, dane z kwietnia 2020 r.
[8] Na podstawie wewnętrznej analizy HP. Najlepsze wrażenia dźwiękowe na bazie basu 150 Hz.
[9] Testy MIL STD 810G nie mają na celu wykazania przydatności do wymagań kontraktowych Departamentu Obrony USA ani do celów wojskowych. Wyniki testów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników w tych samych warunkach testowych. Przypadkowe uszkodzenie wymaga opcjonalnego pakietu ochrony HP przed przypadkowym uszkodzeniem.
[10] Wszystkie specyfikacje wydajności reprezentują typowe specyfikacje dostarczone przez producentów komponentów HP; rzeczywista wydajność może się różnić.
[11] Wielordzeniowe rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu poprawy wydajności niektórych programów. Nie wszyscy klienci lub aplikacje będą musiały skorzystać z tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara będą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja, marka i / lub nazwa firmy Intel nie są miernikiem wyższej wydajności.
[12] Konstrukcja NVIDIA® Max-Q może pomóc zmniejszyć wydzielanie ciepła i hałas w smuklejszych komputerach PC. Kształt obudowy i grubość system mogą się różnić. Ogólna wydajność grafiki może być niższa niż w przypadku alternatywnych rozwiązań graficznych, które nie wykorzystują designu Max-Q.
[13] W przypadku dysków półprzewodnikowych TB = 1 bilion bajtów. Rzeczywista sformatowana pojemność jest mniejsza. Do oprogramowania do odzyskiwania systemu zarezerwowanych jest do 35 GB dysku systemowego.
[14] Na podstawie minimalnych wymagań Wi-Fi 5 80 MHz i Wi-Fi 6 160 MHz podczas przesyłania plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego osobno, obsługującego standard 802.11ax (Wi-Fi 6). Dostępne tylko w krajach, w których obsługiwany jest standard 802.11ax.
[15] Doładowuje baterię do 50% w ciągu 45 minut, gdy system jest wyłączony (za pomocą polecenia „zamknij”). Zalecany do użytku z adapterem HP dostarczonym z komputerem, niezalecany do ładowarki o mniejszej pojemności. Po osiągnięciu 50% pojemności ładowania, prędkość ładowania powróci do normalnej wartości. Czas ładowania może się różnić +/- 10% ze względu na tolerancję systemu. Dostępne w wybranych modelach. Więcej informacji dostępnych na stronie http://store.hp.com for a full list of product features.
[16] Do wyświetlania pełnych obrazów 4K wymagane są treści o rozdzielczości 4K.[17] Punkt dostępu bezprzewodowego i usługa internetowa są wymagane i sprzedawane osobno. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępu jest ograniczona. Wi-Fi 5 (802.11ac) jest wstecznie zgodne z wcześniejszymi specyfikacjami Wi-Fi 5.
[18] Procent aktywnego i nieaktywnego pola widzenia do aktywnego pola widzenia i ramki. Zmierzone z pokrywką skierowaną pionowo do biurka.
[19] Szacowane ceny rynkowe. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.