Home / Nowości produktowe / HP Nowy HP ProBook dla rozwijających się firm oraz sektora edukacji

HP Nowy HP ProBook dla rozwijających się firm oraz sektora edukacji

HP ProBook x360 435 G7 to konwertowalny laptop z ekranem o przekątnej 13,3” oraz wydajnymi podzespołami umożliwiającymi swobodną pracę w wymagających warunkach.


HP zaprezentowało nowego, konwertowalnego ProBook’a dedykowanego rozwijającym się firmom oraz instytucjom edukacyjnym. HP ProBook x360 435 G7 to model wyposażony w procesory AMD Ryzen 4000 z układem graficznym Radeon Vega oraz dotykowy ekran Full HD o przekątnej 13,3”. Urządzenie spełnia wymagania normy MIL-STD-810G.


Styl i funkcjonalność

Małe i średnie firmy poszukują mocnego i stylowego laptopa, który będzie posiadał wszystko, czego potrzebują do pracy zarówno w biurze, jak i poza nim – od opcji wydajnego przetwarzania, po najwyższej klasy zabezpieczenia. Blisko 80% kadr i menedżerów, jako największe wyzwanie w zakresie zarządzania pracownikami, wskazuje właśnie przestarzałe systemy i technologie [1]. W kwestii bezpieczeństwa, aż 20% małych i średnich firm poinformowało, że musiało bezzwłocznie przerwać wszelkie działania biznesowe w skutek cyberataku [2]. Podobnie studenci i nauczyciele potrzebują laptopów, które będą w stanie dostosować się do zmian zachodzących w ewoluującym środowisku edukacyjnym, zarówno na terenie kampusu uczelni, jak i poza nim.

Wydajne podzespoły, wysoka wytrzymałość

Laptop HP ProBook x360 435 G7 z systemem Windows 10 Pro i najnowszymi procesorami mobilnymi z serii AMD Ryzen™ 4000 zapewnia moc, bezpieczeństwo i trwałość, których szukają zarówno rozwijające się firmy, jak i sektor edukacji. A to wszystko w uniwersalnej konstrukcji 360 stopni. Nowy ProBook charakteryzuje aluminiowa obudowa panelu roboczego oraz górna pokrywa, która została zaprojektowana tak, aby przejść 19 testów Mil-Spec 810G [3], w tym test upadku z wysokości. Notebook dostępny jest z opcjonalnym rysikiem HP Pro Pen [4] i umożliwia dokowanie poprzez port USB-C™.

Najważniejsze funkcje ProBook x360 435:

  • Wydajne przetwarzanie. Dostępne z najnowszymi procesorami AMD Ryzen™ o wyjątkowej wydajności graficznej, aby przetrwać dzień w rytmie niekończących się zadań. Opcja szybkiego ładowania i aż do 50% baterii w 30 minut dzięki HP Fast Charge, bez wpływu na cykle ładowania baterii [5].
  • Wielowarstwowa ochrona bezpieczeństwa. Ulepszony dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa i prywatności od BIOS wzwyż. Zabezpieczenie przed atakami złośliwego oprogramowania dzięki HP Sure Start dla AMD [6] z samo-naprawiającym się BIOS-em. Identyfikowanie i zapobieganie infekcjom, zanim jeszcze do nich dojdzie, za pomocą HP Sure Sense [7]. Treści wyświetlane na ekranie widoczne tylko dla użytkownika dzięki opcjonalnemu HP Sure View Gen3 [8] oraz możliwość fizycznego zasłonięcia wbudowanej w komputer kamerki – HP Privacy.
  • Szybka sieć bezprzewodowa. Lepszy zasięg i poprawa jakości połączenia podczas korzystania z Wi-Fi® dzięki HP Extended Range Wireless LAN [9]. Szybkie i niezawodne połączenie w gęstym środowisku bezprzewodowym dzięki opcjonalnemu Wi-Fi 6[10], [11],[12].

HP ProBook x360 435 G7 ma być dostępny w maju. Ceny zostaną podane bliżej tej daty.  

[1] The Workforce Institute w Kronos, Work/life Balance Tops Higher Wages When Creating Engaged SMB Employees, lipiec 2016
[2] Osterman Research, sponsorowany przez Malwarebytes „Drugi coroczny raport o stanie oprogramowania ransomware: wyniki badań USA” lipiec 2017
[3] Testy MIL – STD – 810G są przeprowadzane na wybranych produktach HP. Testy nie mają na celu wykazania dopasowania do wymagań kontraktowych Departamentu Obrony USA (DoD) ani do celów wojskowych. Wyniki testów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników w warunkach testowych. Przypadkowe uszkodzenie lub uszkodzenie we wskazanych warunkach testowych wymaga opcjonalnego pakietu HP Accidental Damage Protection Care Pack (czyli ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem).
[4] Sprzedawany osobno lub jako funkcja opcjonalna.
[5] Ładuje akumulator do 50% w ciągu 30 minut, gdy system jest wyłączony lub w trybie gotowości, gdy jest używany z zasilaczem dostarczonym z komputerem. Po osiągnięciu 50% pojemności ładowania prędkość ładowania powróci do normy. Czas ładowania może się różnić +/- 10% ze względu na tolerancję systemu.
[6] Program HP Sure Start dla AMD jest dostępny na wybranych komputerach HP z procesorami AMD. Informacje na temat dostępności można znaleźć w specyfikacji produktu.
[7] HP Sure Sense wymaga systemu Windows 10. Informacje na temat dostępności można znaleźć w specyfikacji produktu.
[8] Zintegrowany ekran prywatności HP Sure View Gen3 to opcjonalna funkcja, którą należy skonfigurować przy zakupie i która działa w orientacji poziomej.
[9] Na podstawie wewnętrznych testów w porównaniu z produktem poprzedniej generacji z modułem bezprzewodowej sieci LAN 802.11ac.
[10] Sprzedawany osobno lub jako funkcja opcjonalna.
[11] Punkt dostępu bezprzewodowego i usługa internetowa są wymagane i sprzedawane osobno. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępu jest ograniczona. Wi-Fi 6 jest wstecznie zgodny z wcześniejszymi specyfikacjami 802.11. Specyfikacje Wi-Fi 6 (802.11ax) są wstępne i nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje różnią się od specyfikacji wstępnych, może to wpłynąć na zdolność laptopa do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax. Dostępne tylko w krajach, w których obsługiwany jest standard 802.11ax.
[12] Wi-Fi® obsługujący prędkości gigabitowe jest osiągalny dzięki Wi-Fi 6 (802.11ax) podczas przesyłania plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego osobno, obsługującego kanały 160 MHz.