Home / Flota / Goodyear EfficientGrip Performance 2 z najwyższą oceną w teście opon letnich ADAC

Goodyear EfficientGrip Performance 2 z najwyższą oceną w teście opon letnich ADAC

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła ex aequo pierwsze miejsce w pięćdziesiątym, jubileuszowym teście opon letnich ADAC [1]. Model ten otrzymał m.in. najlepszą ocenę w kategorii zużycia bieżnika i znalazł się w czołówce pod względem efektywności.

ADAC, niemiecki urząd motoryzacyjny, opublikował test wraz z ÖAMTC i TCS, swoimi odpowiednikami w Austrii i Szwajcarii. Testowany rozmiar opony to 205/55R16 z indeksem prędkości 91V. Testujący opisali oponę Goodyeara jako „niezwykle dobrze wyważoną”, która wyróżnia się spójnością i pewnością prowadzenia w szerokim zakresie warunków jazdy.

W teście ADAC oceniano także „bilans środowiskowy”, który stanowi 30% całkowitego wyniku. Jest on częścią składową kategorii „bezpieczeństwo jazdy”.

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się wydłużonym przebiegiem – o 50% w porównaniu z poprzednim modelem [2] i o 20% dłuższym niż najbliższy testowany konkurent [3]. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom osiągów, co potwierdza ocena ‘A’ na unijnej etykiecie w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Swoje unikalne właściwości na drodze zawdzięcza zastosowaniu najnowszych technologii Goodyear poprawiających hamowanie na mokrej nawierzchni oraz zapewniających stabilność na suchej nawierzchni.

Test ADAC, który w tym roku ma swoją jubileuszową edycję „50 lat – 50 opon” jest jednym z najbardziej wszechstronnych badań przeprowadzanych w branży oponiarskiej. Zajęcie w nim czołowego miejsca świadczy o naszej nieustannej pracy nad stworzeniem wiodącego w branży produktu.

– powiedziała Sonia Leneveu, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.

[1] Test opon letnich ADAC 50 Jahre, 50 Reifen. Luty 2023. Samochód testowy: Volkswagen Golf 8. Testowano opony w rozmiarze 205/55 R16. https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubehoer/reifen/reifentest/sommerreifen/
[2] Estymacje wewnętrzne. W porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód: VW Golf 7; Lokalizacja: drogi publiczne w Luksemburgu i Francji
[3] Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.