Home / Nowości produktowe / Firma Epson przedstawia nową, kompaktową drukarkę do druku paragonów i obsługi czeków dla sklepów i punktów handlowych.

Firma Epson przedstawia nową, kompaktową drukarkę do druku paragonów i obsługi czeków dla sklepów i punktów handlowych.

Nowy model TM-H6000V cechuje się zwiększoną niezawodnością, przydatnymi funkcjami łączności oraz niskim całkowitym kosztem eksploatacji.

Firma Epson wprowadza na rynek nową, kompaktową drukarkę do punktów sprzedaży, łączącą w jednym urządzeniu funkcje druku paragonów i pokwitowań oraz obsługi czeków. Ten model zapewnia też większą niezawodność, przydatne opcje łączności oraz bardzo niski całkowity koszt eksploatacji. Przeznaczona jest dla sklepów i firm, które w swoich punktach sprzedaży potrzebują zapewniać obsługę czeków i chcą za pomocą tego samego urządzenia drukować paragony. TM-H6000V sprawdzi się także w aptekach do drukowania zaleceń odnośnie dawkowania leków na blankietach recept.

 

Drukarka TM-H6000V drukuje z prędkością do 350 mm/s¹ i szybciej od swojego poprzednika przetwarza czeki. Szereg zastosowanych udoskonaleń – w tym przyśpieszenie pracy automatycznej gilotyny – wpływa pozytywnie na ogólną wydajność firmy. Zwiększona niezawodność powoduje, że przestoje są rzadsze. Drukarka termiczna może wydrukować 200 km paragonów, a automatyczna gilotyna może wykonać trzy miliony cięć.

Dzięki swojej elastyczności drukarka łatwo dostosowuje się do wymagań współczesnej branży handlowej. Wyposażona została w takie funkcje, jak Server Direct Print (SDP) do druku przez Internet czy różne interfejsy do obsługi zarówno za pomocą tabletu, jak i komputera. ePOS-Print, ePOS-Display oraz znacznik NFC pozwalają na proste i szybkie skonfigurowanie tabletów, z czego skorzystać mogą firmy wdrażające je w swoich systemach sprzedaży.

„Chociaż w wielu obszarach stosowanie czeków jest coraz rzadsze, w niektórych krajach, jak na przykład we Francji, klienci nadal chętnie nimi płacą. Firma Epson wspiera sprzedawców, którzy akceptują tę formę płatności, oferując rozwiązanie, które łączy obsługę czeków z najnowszymi funkcjami ePOS. Nowy model TM-H6000V posiada szereg funkcji łączności z różnymi urządzeniami i jest przystosowany do obsługi tabletów POS, aby zapewniać niezawodne przetwarzanie czeków i drukowanie paragonów” — mówi Grzegorz Moch, Business Solution Account Manager w Epson.

Model TM-H6000V trafi do sprzedaży 1 maja 2018 r.

Najważniejsze cechy:
 • Dzięki ePOS-Print i ePOS-Display urządzenie drukuje i wyświetla dokumenty w formacie XML, dzięki czemu może obsługiwać aplikacje internetowe i na tablety
 • Funkcja Server Direct Print umożliwia drukowanie i wyświetlanie danych z serwera zewnętrznego
 • Potrójny interfejs (USB/Ethernet/UIB) zapewnia maksymalną elastyczność²
 • Szerokie możliwości współpracy drukarki pozwalają jednocześnie korzystać z systemów komputerowych systemów POS i rozwiązań sieciowych lub mobilnych
 • Funkcja NCF umożliwia szybkie parowanie Bluetooth i wybór drukarki
 • Czas eksploatacji głowicy drukującej wynosi 200 km lub 200 mln pulsów (33% więcej niż w poprzednim modelu)
 • Czas eksploatacji gilotyny automatycznej wynosi 3 mln cięć (50% więcej niż w poprzednim modelu)
 • Wizualne powiadomienia o błędach pozwalają szybko ustalić ich przyczynę.
 • Oszczędność do 47% papieru paragonowego dzięki automatycznej funkcji redukcji papieru (Automatic Reduction of Paper, ARP)
 • Zegar czasu rzeczywistego zapewnia bezpieczne połączenia za pomocą protokołu https
 • Szybkość drukowania do 350 mm/s¹
 • Szybsza, automatyczna gilotyna przyśpiesza obsługę klienta

1. Maksymalna prędkość drukowania może nie zostać osiągnięta. Zależy to od zastosowanego papieru, rodzaju interfejsu, warunków transmisji danych oraz kombinacji poleceń. Ustawienie domyślne to 300 mm/s

2. Wbudowany interfejs USB i Ethernet oraz dodatkowe opcje połączenia szeregowego, równoległego, Bluetooth i Wi-Fi