Home / Nowości produktowe / Efektywna komunikacja w firmie

Efektywna komunikacja w firmie

Bez względu na branżę czy liczbę zatrudnionych osób, każda firma potrzebuje skutecznego systemu komunikacji. Nowoczesne rozwiązania, projektowane z myślą o jak najwyższej efektywności i ograniczaniu wydatków coraz częściej opierają się na protokole SIP zapewniającym dobrą jakość połączeń przy niskich kosztach. Dodatkowo dzięki szerokiej ofercie tego typu rozwiązań system komunikacji można z łatwością dopasować do potrzeb przedsiębiorstwa.

Rozwiązania telefoniczne SIP (ang. Session Initiation Protocol, SIP) są coraz częściej wykorzystywane w biznesie głównie ze względu na niższe koszty połączeń w porównaniu do tradycyjnych systemów. Jednocześnie zapewniają doskonały dźwięk i prosta obsługę. Z tą myślą powstała linia telefonów biurkowych Panasonic KX-HDV, która oprócz oszczędności i wygody użytkowania, zapewnia możliwość łączenia się z wieloma liniami, czysty dźwięk HD oraz obsługę komunikacji BroadSoft. Bogata oferta firmy obejmuje zarówno modele podstawowe, jak i telefony z ekranem dotykowym czy aparatem i funkcją połączeń wideo.

panasonic2

Modele KX-HDV130 i KX-HDV230 to telefony dla klientów liczących na niezawodność i długoterminową redukcję kosztów. Za sprawą prostej instalacji, obniżonego poboru energii, a także wytrzymałej konstrukcji wyróżnia je niski całkowity koszt posiadania (TCO). KX-HDV130 to najprostszy 2-liniowy model, oferujący dźwięk HD, system głośnomówiący z pełnym dupleksem oraz obsługę funkcji komunikacji zintegrowanej BroadSoft. Podobnie jak KX-HDV230 został wyposażony w gigabitowy Ethernet oraz zasilanie PoE (Power of Ethernet). Drugi z tej serii model KX-HDV230 obsługuje 6 linii i posiada 24 elastyczne i funkcjonalne przyciski z opcją własnego etykietowania.

panasonic3

Dzięki gigabitowym portom Ethernet oraz możliwości połączenia pojedynczego telefonu nawet z sześcioma liniami komunikacja przebiega płynnie i bezproblemowo. Obsługa PoE eliminuje potrzebę podłączania zasilacza sieciowego. Co ważne, w zależności od potrzeb zestaw klawiszy funkcyjnych można zwiększyć aż o 200 dodatkowych przycisków za sprawą opcjonalnego modułu KX-HDV20. Aby zapewnić wysoką jakość komunikacji, w sprzęcie i oprogramowaniu obu modeli KX-HDV130 KX-HDV230 zastosowano szereg funkcji HD SONIC, takich jak pełny dupleks, akustyczny pełny dupleks, tłumienie pogłosu i korygowanie utraty pakietów (Packet Loss Concealment). Pozwala to uzyskać najlepszą jakość głosu i wydajność komunikacji szerokopasmowej. Serię HDV SIP uzupełnia model KX–HDV330, oferujący te same funkcję poprawiające jakość dźwięku co model KX-HDV230. Udoskonaleniem w tym modelu jest dotykowy, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3 cala, który umożliwia wyjątkowo prostą, intuicyjną obsługę. Oprócz tego urządzenie ma wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala korzystać z bezprzewodowych zestawów słuchawkowych podczas pracy z dala od biurka, zapewniając większą wygodę i efektywność. Panasonic KX-HDV330 oferuje 24 przyciski funkcyjne z opcją etykietowania oraz możliwość podłączenia do 12 linii i podobnie jak model KX- -HDV230 może być też rozbudowany o dodatkowe moduły z przyciskami funkcyjnymi. Co więcej, już wkrótce do oferty Panasonic dołączy nowy model – wyposażony w aparat fotograficzny oraz dotykowy ekran, który będzie idealnym rozwiązaniem dla osób często korzystających z wideokonferencji przy biurku.

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Systems Communications Company, który w ramach Panasonic dostarcza rozwiązania dla biznesu. Celem PSCEU jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. PSCEU pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Oferta produktów obejmuje m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory, wielkoformatowe monitory, wytrzymałe komputery przenośne i alarmy przeciwpożarowe. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską oraz możliwościami globalnego zarządzania projektami, PSCEU oferuje szereg możliwości na rynkach, na których działa. Więcej informacji o rozwiązaniach profesjonalnych Panasonic znajduje się pod adresem: http://business.panasonic.pl/.