Home / Biura-biurowce / Dbałość o czystość w branży usługowej

Dbałość o czystość w branży usługowej

Na co należy ukierunkować firmy zarządzające obiektami i firmy sprzątające aby we właściwy sposób dbały o czystość?

 

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie jakiego rodzaju i wielkości powierzchnie zazwyczaj wymagają czyszczenia i porządków. W sytuacji kiedy do wysprzątania są duże obiekty, ważne by porządki postępowały szybko i dokładnie oraz koszty eksploatacji były współmierne do efektów czyszczenia. Aby podołać wyzwaniom jakie stoją przed firmami zrządzającymi i sprzątającymi, warto zdecydować się na urządzenia czyszczące, które zautomatyzują proces czyszczenia, przyspieszą go, zapewnią doskonały efekt końcowy oraz zminimalizują koszty eksploatacji. Do czerwca 2017, firma Kärcher przygotowała specjalną ofertę urządzeń w ramach promocji „Czysty profesjonalizm”

 

Jest wiele powodów, dla których warto dbać o czystość w budynkach czy na terenach zewnętrznych, mianowicie zapobieganie wypadkom, wygląd budynku, pierwsze wrażenie, wysoki standard higieny oraz wartość nieruchomości i całego wyposażenia, którą utrzymujemy dzięki systematycznemu dbaniu o porządek i czystość Korzyści płynące z utrzymywania czystości muszą się bilansować z kosztami jakie ponosimy na jej utrzymanie. Koszty te bywają często „ukryte” w ogólnych kosztach administracyjnych i zazwyczaj są bagatelizowane Dlatego też łatwo przeoczyć ile tak naprawdę kosztuje nas czyszczenie. Przykładowo w przypadku pielęgnacji posadzek koszt codziennego czyszczenia wynosi między 10 a 20 euro za metr kwadratowy w ciągu roku. Przy czym dokładny koszt zależy od rodzaju posadzek, sposobu czyszczenia i firmy sprzątającej a także od wymogów poziomu higieny. Koszty te można zmniejszyć inwestując w zakup maszyn czyszczących przeznaczonych do czyszczenia np. dużych powierzchni.

Posadzki twarde

Zakładając, że eksploatacja jest umiarkowana, koszty codziennego utrzymania w czystości posadzek pokrytych wykładziną i twardych powierzchni (naturalny kamień, płytki, klinkier, drewno) są porównywalne. W rzeczywistości jednak sprzątanie powierzchni twardych jest łatwiejsze, ponieważ usuwanie wilgotnych lub tłustych zabrudzeń nie wymaga skomplikowanych metod, plamy zdarzają się rzadko a czyszczenie nie stanowi problemu. Metoda czyszczenia na mokro jest szczególnie polecana dla posadzek twardych, ponieważ woda wiąże cząsteczki brudu, tym samym nie dopuszczając do ich wzburzania i opadania na meblach oraz innych przedmiotach (tzw. zabrudzenia wtórne). Czyszczenie można wykonywać z użyciem szorowarki, która w jednym przejeździe roboczym czyści na mokro oraz osusza podłogę. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od metrażu jaki mamy do wyczyszczenia. Kompaktowa szorowarka BD 43/25 C Bp to zasilane bateryjnie urządzenie, wyposażone w głowicę ze szczotką tarczową. Idealnie nadaje się do czyszczenia pomieszczeń wymagających łatwości manewrowania. Została wyposażona w panel sterowania EASY, zapewniający łatwą i intuicyjną obsługę. Duża pojemność zbiorników pozwala na długą pracę bez przerwy. Urządzenie charakteryzuje się też bardzo dobrym stosunkiem wydajności do ceny oraz niskimi kosztami eksploatacji i serwisu. W ofercie promocyjnej dostępna jest w niższej cenie i z dodatkową listwą prostą.

Kuchnie i sanitariaty

Właściwą dbałość o czystości obiektu łatwo można zweryfikować w miejscach tak wrażliwych jak kuchnie i sanitariaty. Te obszary zawsze stanowią niemałe wyzwanie dla firm zarządzających obiektami, w których ruch gości i pracowników jest intensywny. Rozwiązaniem może być parownica SG 4/4, która gwarantuje właściwe utrzymanie czystości w pomieszczeniach sanitarnych np. obiektów użyteczności publicznej. Urządzenie usuwa skutecznie uciążliwe zabrudzenia ze wszystkich wodoodpornych powierzchni, m.in. podłóg, luster, sanitariatów, piekarników czy okapów. SG 4/4 zapewnia bowiem bakteriobójczą skuteczność dezynfekcji na poziome 99,999%, co potwierdzają Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA), Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS) oraz College of American Pathologists (CAP). W ofercie promocyjnej dostepna w niższej cenie i z dodoatkowym zestawem ściereczek frotte i zestawem pałeczek do odkamieniania.

Wykładziny i tapicerka

Standardowym sprzętem, służącym do czyszczenia wykładzin podłogowych jest zwykły odkurzacz jednofunkcyjny T 10/1 eco!efficiency, zaprojektowany tak, by był ultra cichy (zaledwie 54 dB(A)), a jednocześnie niezwykle wydajny i łatwy w obsłudze. Dodatkowym atutem tego odkurzacza jest niski pobór mocy (750 W), jednak dzięki optymalizacji przepływu powietrza jego wydajność powierzchniowa jest niemal identyczna, jak odkurzaczy o mocy 1300 W (sięga 98%). W promocji z zestawem 10 sztuk worków filtracyjnych. Z kolei do zasadniczego i dogłębnego czyszczenia mebli tapicerowanych, dywanów, wykładzin i podłóg twardych można zastosować charakteryzujące się bardzo wysoką wydajnością urządzenie ekstrakcyjne Puzzi 10/2 Adv, które efektywnie czyści runo wykładziny (usuwając jednocześnie nieprzyjemne zapachy) i pozostawia jedynie minimalną wilgoć – w praktyce przekłada się to na możliwość użytkowania sprzątanych powierzchni niemal natychmiast po zakończeniu prac czyszczących. W promocji odkurzacz dostępny jest w zestawie z ssawką szczelinową i środkiem piorącym RM 760 (800g).

www.karcher.pl