Home / Dokumenty w firmie / Czym jest Krajowy System e-Faktur?

Czym jest Krajowy System e-Faktur?

Komputeryzacja i automatyzacja procesów biznesowych to przyszłość czekająca tuż za rogiem. Krajowy System e-Faktur jest platformą do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną, która odpowiada na potrzeby współczesnych firm oraz wyzwania, jakie stawia przed nimi krajowy rynek. Oprogramowanie usprawnia działania administracyjne poprzez ujednolicenie procedur realizowanych codziennie przez tysiące przedsiębiorstw w całej Polsce. Od 2024 roku wszystkie z nich muszą obowiązkowo wdrożyć KseF u siebie.

Jak działa Krajowy System e-Faktur?

U podstaw Krajowego Systemu e-Faktur stoi tzw. faktura ustrukturyzowana. Termin ten oznacza dokument księgowy w postaci cyfrowej, generowany i przesyłany za pośrednictwem środowiska teleinformatycznego. Każdemu konkretnemu pismu przypisuje się numer identyfikacyjny, co pozwala nadzorować ich aktualny status. Odebranie go wymaga akceptacji ze strony osoby lub organizacji przyjmującej fakturę.

Co zyskujesz dzięki KseF?

Wprowadzenie KseF w Polsce ma na celu zwiększenie efektywności i poprawę wygody w komunikacji urzędowej między podmiotami gospodarczymi. Zyskuje na tym nie tylko krajowy biznes jako całość, ale również Ty wraz z personelem. Co konkretnie oferuje Ci takie rozwiązanie? Korzyści to między innymi:

  • przyspieszenie procesów – obieg faktur między Twoim przedsiębiorstwem a klientami lub partnerami trwa o wiele krócej w porównaniu do przesyłania pism pocztą;
  • kontrola nad transakcjami – dzięki KseF wygodnie monitorujesz wystawianie oraz otrzymywanie rachunków księgowych, zatem dokładnie znasz ich aktualny status;
  • brak dokumentów papierowych – nie musisz organizować specjalnej przestrzeni do przechowywania i archiwizowania stosu materiałów, ponieważ znajdują się one w bazie danych;
  • ograniczenie błędów formalnych – Krajowy System e-Faktur minimalizuje ryzyko zagubienia faktur;
  • bezpieczeństwo rozliczeń – informacje na temat poszczególnych operacji podlegają ochronie z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii.

Jak możesz wdrożyć KseF w Twojej firmie? Poznaj Infinite EDI!

Wdrożenie KseF w Twojej organizacji oznacza konieczność wyboru właściwego oprogramowania, które jest w pełni zintegrowane z krajowym systemem i zapewnia spełnienie wszystkich indywidualnych potrzeb. Obecnie na rynku znajdziesz dziesiątki różnych produktów tego typu, spośród których jedną z najlepszych propozycji stanowi platforma Infinite EDI. To nowoczesne narzędzie umożliwia błyskawiczne połączenie firmowych procesów fakturowych z rządową bazą danych. Ponadto gwarantuje zgodność z regulacjami prawnymi oraz transparentność przepływu dokumentów drogą elektroniczną.

Skontaktuj się z zespołem Infinite IT Solutions i zapytaj o możliwość wdrożenia Infinite EDI w swoim przedsiębiorstwie. Ze środowiska informatycznego korzystają już setki tysięcy zadowolonych klientów. Nie czekaj na początek 2024 roku – już teraz weź udział w transformacji cyfrowej, aby być kilka kroków przed innymi. Razem z Infinite EDI wzniesiesz swój biznes na wyższy poziom efektywności.