Home / Biura-biurowce / CPI przechodzi na zielone umowy leasingowe!
Warsaw Financial Center

CPI przechodzi na zielone umowy leasingowe!

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wprowadza nowy standard w zakresie umów leasingowych – załączniki Green Lease.

CPI Property Group konsekwentnie realizuje założone cele strategii ESG. Zgodnie z opracowaną częścią dotyczącą wyzwań środowiskowych, do 2030 roku grupa zakłada zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 32,4%. Wyznaczone zostały również cele redukcji zużycia wody i energii elektrycznej o 10%. Jako kolejny krok na drodze realizacji strategii CPIPG wprowadza do umów z najemcami załączniki Green Lease.

Green Lease to specjalny aneks do umowy najmu, mający na celu promowanie praktyk zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Może obejmować klauzule i zobowiązania dotyczące wszelkich aspektów realizacji zielonej polityki podczas użytkowania budynków, należących do grupy w Polsce. W zakresie dekarbonizacji właściciel i zarządca gwarantuje m.in. dostawy tylko certyfikowanej energii elektrycznej, pochodzącej ze źródeł odnawialnych – biurowce należące do portfela CPIPG już przeszły na zielone dostawy, a obiekty handlowe – rozpoczną pobór od stycznia 2024.

Zarządca oraz najemcy wspólnie będą dążyć do ograniczania zużycia prądu, przez stosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych oraz sprzętowych. To samo wyzwanie dotyczy zarządzania zużyciem wody. Wspólnie z najemcami CPIPG będzie promował korzystanie ze zbiorowego transportu do pracy. Wiele działań jest prowadzonych już od dłuższego czasu – budynki wyposażone są w energooszczędne oświetlenie, dostępna jest infrastruktura rowerowa, w bliskim sąsiedztwie – stacje rowerów miejskich, instalowane są ładowarki aut elektrycznych. Grupa prowadzi też kampanie i konkursy dla najemców, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej.

Wprowadzenie załączników Green Lease do umów z najemcami potwierdza naszą pozycję lidera rynkowego, który wyznacza najwyższe standardy w obszarach ESG. Zawarte w aneksie zapisy, pozwalają wejść na nowy poziom współpracy z najemcami, gdzie najważniejsze są dojrzałość i zaangażowanie właściciela budynku. Zielone umowy to jeden z elementów działań w zakresie ESG, który stanowi o dojrzałości i wartości naszej firmy.

– komentuje Michał Litewnicki, Sustainability & Innovations Manager w CPI Property Group Polska.

CPI Property Group jest liderem na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Grupa aktywnie zarządza 24 biurowcami (w tym m.in. Warsaw Spire i Warsaw Financial Center) o łącznej powierzchni pół miliona m kw. i wartości przekraczającej 1,7 miliarda euro. 

LEXUS ES 300h NAJLEPSZYM SAMOCHODEM DLA KADRY KIEROWNICZEJ WEDŁUG „PROFESSIONAL DRIVER