Home / Outsourcing i usługi / Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners

Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners

Platforma technologiczna Codility wspiera zatrudnianie, ocenę i rozwój programistów i jest używana przez największe globalne przedsiębiorstwa w ponad 100 krajach.

Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie $22m rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście. 

Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta. W 2019 roku Codility pomogło ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54% lepszym względem poprzedniego roku. 

„Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług.” – mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – „Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.”

Dzisiejsze realia w branży wymagają od pracodawców, aby przeprowadzali procesy rekrutacyjne w taki sposób, aby odzwierciedlały one jak najdokładniej codziennie wyzwania programistów. Dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych, może to być trudne, a ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.

Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:

  • CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.
  • CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.
  • CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu. 
  • Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów. 

Zdaniem klientów i inwestorów:

„Szybki wzrost firmy Okta od startupu do spółki notowanej na giełdzie, obsługującej klientów na całym świecie przełożył się na ogromny rozwój zespołów programistycznych w naszej organizacji” – powiedział Brett Coin, VP Talent Acquisition w Okta. – “Odnajdywanie i rekrutowanie najlepszych programistów jest poważnym wyzwaniem w branży technologicznej. Codility dostarcza rozwiązania, które pomagają naszym inżynierom redukować czas na wstępną weryfikację programistów przy jednoczesnym zwiększeniu liczby najlepszych kandydatów na każde stanowisko.”

„Okta tworzy oprogramowanie, które pomaga międzynarodowym firmom działać bezpiecznie i spójnie, dlatego jest to dla nas kluczowe, aby identyfikować i zatrudniać najlepszych programistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz potencjałem.” – powiedziała Vicky Xiong, Senior Director of Engineering w Okta. – „Codility jest świetnym rozwiązaniem dla rekruterów, odpowiadającym na wyzwania, takie jak stabilność, standaryzacja i skalowalność, związane z zatrudnianiem dużej ilości wykwalifikowanych pracowników. Codility ułatwia kandydatom wiarygodne przedstawienie swoich umiejętności podczas procesu rekrutacji, co jest jedną z naszych podstawowych wartości w firmie.”

Richard Anton, General Partner w Oxx stwierdził – „Codility i jej założyciele samodzielnie stworzyli świetną firmę. Świadectwem ich zdolności przewidywania, umiejętności i determinacji jest fakt  rozpoznawalności i mocnej pozycji w branży, jaką ma Codility. Czujemy się zaszczyceni, że wybrali Oxx, abyśmy ich wspierali w budowaniu firmy, która zdefiniuje to, jak czołowe, światowe firmy będą oceniać i rozwijać umiejętności techniczne, które w dzisiejszych czasach stają się krytycznym zasobem.”

Hillel Zidel, Managing Director w Kennet Partners, który dołączy do rady nadzorczej w ramach  inwestycji oświadczył – „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Codility. Jest dla nas jasne jaką wartość ta firma wnosi dla działów rekrutacji i managerów, którzy chcą zatrudniać talenty z najwyższej półki jeszcze sprawniej i na jeszcze większą skalę. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z zespołem Codility i wspierać w napędzaniu światowego wzrostu gospodarczego.”

O Codility:

Codility jest liderem w dziedzinie kwalifikacji umiejętności technicznych na potrzeby procesów rekrutacji najwyższej klasy programistów. Wykorzystujemy analizę danych do oceny kandydatów, zwiększając wydajność zespołów programistycznych. Od powstania w 2009 Codility przeprowadziło ponad 10 milionów testów podczas procesów rekrutacyjnych na całym świecie, w różnych branżach. Więcej informacji można znaleźć na stronie codility.com. Zespół Codility liczy 150 osób w biurach w Warszawie, San Francisco i Londynie.

O Oxx:

Oxx dostarcza kapitał na rozwój firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania B2B. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami w branży SaaS, wspierając je od inwestycji w rundzie A i wyżej. Firma posiada biura w Londynie i Sztokholmie. Oxx zostało założone w styczniu 2017 przez Richarda Antona i Mikaela Johnssona, którzy odeszli od Amadeus Capital Partners w 2016. Więcej informacji można znaleźć na www.oxx.vc.

O Kennet Partners:

Założony w 1997 roku Kennet jest funduszem kapitałowym, inwestującym w szybko rozwijające się firmy w branży nowych technologii. Kennet operuje obecnie 700 milionami USD i ma siedziby w Londynie, Frankfurcie i Dolinie Krzemowej. Więcej informacji pod adresem www.kennet.com.